9 myšlenek o tom, jak neztrácet čas na drobnosti

Přes řadu denních malých závazků je snadné zapomenout na vážné problémy. Deník se zvětšuje z povolání a čas, talent a síla jsou zbytečné. Lidé pracují s přetížením, ale jsou tak uneseni tím, že se dívají na stromy, které zapomínají na les. John O’Keeff, průzkumový praktik, ví, jak s tím vypořádat.

Užitečnost je nepřítelem úspěchu

Zapomeňte na to, abyste trávili celý svůj čas na “užitečných” věcech. Nebo těm, co se vám nebo vašim blízkým zdá být užitečné. Důležité, ne užitečné. Nestráchejte svůj život s uloženými orientačními body.

Nemůžete všechno dělat

Pokořte se. Jaké efekty byste neměli být – počet případů vždy překročí výši vašeho času. A určitě nebudete schopni vykonávat všechny úkoly sami: jediný člověk, který dokázal udělat všechno sám, je Robinson Crusoe. Zvýrazněte hlavní věc, zbytek – delegát.

Perfekcionismus není ctnost

Zastavte plýtvání 90% času práce na projektu, který přinese 10% zisků. Úsilí musí odpovídat výsledku. Nejčastěji stačí dělat dobrou práci a nikoliv klepat hlavou “dokonalým obrazem”.

Opět o delegování:

  • Dodržujte pravidlo – udělejte to, co jen vy můžete dělat.
  • Povzbuďte se sami sebe – kadet se nebude naučit létat sám, zatímco instruktor je v letadle.
  • Častěji si položte otázku: “Co mám trávit nejvíce času?”

Kvalifikace – to není hlavní věc

Kvalifikace je schopnost řádně vykonávat práci. Účinnost je schopnost dělat to, co je potřeba. Udělejte to, co je požadováno, a nezapomeňte na ostatní.

Papírové odpadky – boj!

Získejte krabici pro práci s papírem. Zasuňte tam všechny poznámky, které nevyžadují naléhavou pozornost. Když je krabice plná – hodí vše do odpadkového koše a začne znovu. Nezapomeňte, že 95% toho, co je uloženo, nebude nikdy potřebné.

To platí i pro elektronický odpadový papír.

Nechtěňte tanec na někoho jiného

Dost k rozptýlení telefonními hovory, e-mailem a pozvánkami kolegů “mít šálek kávy.” V průměru nás každých osm minut přerušujeme. Vyhněte se tomuto ukazateli pokud možno – nedovolte, aby vás ostatní odvrátili od nejdůležitější věci.

Častěji říkají “ne”

  • Odmítněte najednou. Nečekejte, protože kvůli vaší tichosti bude mít interlocutor dojem, že souhlasíte.
  • Zdvořilost a zdvořilost jsou základy, které vám pomohou říci jakékoliv “ne”.
  • Vysvětlete odmítnutí a předložte alternativní návrh

Zastavte! Zastavte se včas

Zvykněte si na dokončení vašeho dne po splnění důležitých úkolů. Nepracujte se zbytkem pracovního času trošku. Je lepší odpočívat a s novou silou se vrátit k vážným úspěchům.

Uspořádejte “krátké” dny – nechte někdy v 16:00, a to iv případě, že pracujete do 18:00 a většinou sedíte do 21:00. Ale snažte se dělat bez extrémů – někdy opravdu musíte pracovat více a déle.

Nezapomeňte: Někteří zemřou v bitvě, jiní najdou svou smrt v plameni ohně. Ale většina lidí umírá postupně, plýtvá se na drobnosti.

Na základě knihy “Nekonvenční myšlení”

Loading...