כיצד לבחור אופני כביש ואופניים לטריאתלון

אנו מביאים לידיעתך את החומר הגדול של מיכאיל איבנוב על הבחירה של אופני כביש. כיום, באינטרנט, זה כנראה בלתי אפשרי למצוא הדרכה מובנת ויעילה יותר על איך לגשת לנושא. אחרי הכל, אם אתה מחליט לקנות כביש מהיר, אתה מבין שאתה לא מבין שום דבר על זה, ואת המחיר של הטעות, בהתחשב בעלויות המודרנית “התקנים”, הוא גבוה מאוד בהסתברות גבוהה.

האם אתה בוחר אופניים לטיולים ברחבי העיר?

הדבר החשוב ביותר שבו להתחיל – לא עם הבחירה של חומר או מסגרת המותג, אבל עם הבחירה של הגודל הנכון (צמיחה). ניתן להשתמש במחשבון כדי לעשות זאת.

עם זאת, יש צורך להבין כי מחשבון כזה נותן התראה משוער מאוד, ואת גודל המסגרת שנבחרה יכול להשתנות בכיוון זה או אחר. זה טוב לקחת את עצתו של אדם מנוסה. כמו כן, אסור לנו לשכוח כי, בהתחשב במציאות של העסק הביתי שלנו, אתה יכול למכור אופניים בחנות שלא היה במקור מתאים לצמיחה, פשוט כי המוכר צריך למכור משהו. עוד רגע לא נעים – היעדר מסגרת מיצרנים שונים של תקן אחד בגודל של מסגרות. בעת בחירת אופניים (מסגרת), זה טוב ללכת לאתר של היצרן להכיר את הגיאומטריה מסגרת, שבו כל הפרמטרים העיקריים מסומנים.

בחירה שגויה של המסגרת יהיה לשלול את רכישת אפילו את הרכיבים היקרים ביותר.

סקוט -1

הנקודה הבאה – האופניים אין צורך לאסוף בחלקים (זה נעשה רק על ידי מכניקת מוסמכות ולתת לו), עדיף לקנות באוסף – זה קל יותר. מתחיל לחלוטין לא מרגיש שום הבדל מוחלט בין התקן ברמת הכניסה לבין אופניים doroguyu גדוש. הדבר היחיד עבור אדם המתכנן אימונים רציני מירוץ הוא לטפל ברכישת זוג נוסף של גלגלים טובים, שכן על אופניים תקציב נמכר הרכבה, הגלגלים הם בדרך כלל מאוד בינוני (או בסיסי מאוד). הרכבה של אופניים מותאמים אישית בסדנה דורשת, בדרך כלל, תקציב שונה לחלוטין. אם רוכב אופניים טירון לא לבלבל את המחיר של 150-200,000 רובל (ולפעמים יותר), אז אתה יכול להרים את כל הרכיבים עצמך. אבל ככלל, בשביל הכסף הזה אתה כבר יכול לקנות אופניים טובים מאוד ברמה מקצועית למדי באוסף.

עכשיו אתה יכול לעשות סקירה מפורטת יותר של ציוד אופניים (תודה פדור Zhernovoy להכנת התמונה).

34201d012676220a72483b184e02c7fa

ראמה

ראמה – החלק העיקרי של האופניים, כל שאר החלקים מצטרפים אליו. מן החומר שממנו מורכב המסגרת, רבים מן המאפיינים פועל של אופניים יהיה תלוי. מסגרות עשויות מחומרים שונים, אבל כאן נתמקד בשלושת אלה העיקריים שנמצאו על אופניים מודרניים.

מסגרות פלדה (לפעמים כרום מוליבדן) – החומר העתיק ביותר. מסגרות די כבד, חזק מאוד, לספק נסיעה נוחה (כאילו “באביב”). של minuses – לכופף, “ללכת” סביב יחידת הקרון בעומסים גבוהים. כרגע, האופניים של הקטגוריה הזולה ביותר (בעיקר ההר והילדים) נבנים על מסגרות כאלה. היוצא מן הכלל הוא, אולי, כמה מותגים המייצרים מסגרות פלדה של פרמיה בכיתה, במחיר דומה עם סיבי פחמן יקר (אלה כוללים Colnago ו …).

מסגרות אלומיניום – הרבה יותר נוקשה מאשר פלדה. אלומיניום אינו corroded, אבל כוחו נמוך יותר, כי לעומת החיים אינסופי כמעט של מסגרת פלדה, את חייו של מסגרת סגסוגת אלומיניום הוא הרבה פחות. מסגרת האלומיניום היא פחות נטענת באביב, אבל הרבה פחות נוח בשל קשיחות גדולה יותר. אלומיניום מסגרות גם נבדלים הרבה פחות משקל לעומת פלדה.

מסגרות פחמן – “המילה האחרונה” בטכנולוגיה אופניים, החומר “האופנתי ביותר” עכשיו. למרות misconception הוקמה כי כל מסגרות פחמן קל יותר אלומיניום ופלדה, רבים מהם כלל לא קל יותר, ולפעמים אפילו כבד יותר. היתרון של פחמן השני – זה יכול להיות “מותאם” כך מסגרת “מעיינות” בכיוון אחד הוא נוקשה השני. הטכנולוגיה של יצירת מסגרות עשוי פחמן קשה יותר מזו של פלדה ואלומיניום, בהתאמה, המחיר הוא הרבה יותר גבוה. עם זאת, בשנים האחרונות שוק האופניים כבר מלא במספר עצום של מסגרות פחמן זולות. זאת בשל העובדה כי כל מכוניות האופניים (עם זאת, כמו כל מוצרי האופניים עם כמה יוצאים מן הכלל) מיוצרים בסין וטייוואן.

קניית אופניים עם מסגרת כזו, יש צורך להבין כי בתכנון של מסגרות פחמן, עיצוב (לא המראה, אבל הנכון “התאמה” של פני השטח פני השטח ואת הסיבים) הוא החשוב ביותר ואת תאימות עם הטכנולוגיה. מסגרות שאינן עוברות את בקרת האיכות המתאימה ואין ברשותן אישור יצרן לא ניתן לרכוש.

מלבד שלושת החומרים הבסיסיים הנ”ל הבנייה עבור המסגרת, יש מסגרת של חומר מרוכב – למשל, אלומיניום (או בתדירות הנמוכה פלדה) מסגרת עם נוצות עליונות אחוריות קרבוקסילית (או לגמרי משולשת אחורי קרבוקסילית). מסגרות כאלה שייכות למעמד של אלומיניום (פלדה), אם כי הם בעלי (ללא ספק) כמה מאפיינים של פחמן אלה.

לפי סוג (שימוש) מסגרות מחולקים מסגרות עבור קבוצות הגזעים על הכביש המהיר עם גזעים נפרדים (גם עבור טריאתלון). אלה הם שונים במקצת בעיצוב (הם stiffer ו כבד, פחות manoeuvrable), יש גם סוגים שונים של קבצים מצורפים בשימוש על סוג זה של אופניים. ראשית אתה צריך לקנות אופניים עבור קבוצות הגזעים. מאוחר יותר, רגיל שתילה, אתה יכול לקנות ציוד נוסף (ראש על ההגה, נקרא מיטת שיזוף), אשר יביא את האופניים עד “razdelochniku” (או טריאתלון). ורק אחרי זה, לאחר שהשתלט על הנסיעה עם כיסא נוח, אתה יכול לחשוב על קניית אופניים מלאים למרוץ עם התחלה נפרדת (הם נקראים גם TT- אופניים, מן המשפט זמן אנגלית). על מירוצים עם TT מותר, אופניים אסור.

מזלג

מזלג הוא מרכיב חשוב של המסגרת, יצרנים רבים מגיעים להשלים עם מסגרת. ברוב המכריע של המקרים, תקעים מודרניים עשויים סיבי פחמן (לפעמים עם אלומיניום או מוט פלדה). באופן כללי, כל מזלגות הם בערך באותו המאפיינים שלהם.

בין יצרנים ידועים של מסגרות יכול להיקרא Trek, Cannondale, Cervelo, חברת Pinarello, Colnago, דה רוסה, ביאנקי, Giant, מרידה, העבריין ערמומי (המותג הזה הוא פופולרי במיוחד ברוסיה), קוביה, פוקוס, Orbea, Specialized, סקוט.

גלגלים

גלגלים – לא פחות חשוב (ולכן לא פחות, ולעתים קרובות יקר יותר) חלק מהאופניים. גלגלי מירוץ מחולקים בעיקר לגלגלי שיניים. Klinchernye יש הצמיג (קלישר), שבתוכו יש מצלמה. שפת הגלגל יש צורה מיוחדת עם הצדדים, המאפשר קלישר “וו” על זה. לצינור גלגלים אין צדדים, צינור (בסיבוב קטע ומשלב הן את הצמיג ואת החדר) מודבק דבק מיוחד לשפה. צנרת גלגלים בגלל הבנייה של צינורות יש שבץ הרבה יותר חלקה, בנוסף, הצינור שומרת על לחץ גבוה מאוד (עד 15 atm). אבל כדי לשנות את הצינור במקרה של נקב הוא הרבה יותר מסובך מאשר קלישר, זה כמעט בלתי מתקבל על הדעת, בניגוד מצלמה רגילה, ועלותה היא גבוהה בהרבה מאשר העלות של קלישר. צינורות (וגנבים צינורי) משמשים בעיקר על ידי ספורטאים מקצועיים במירוצים, שם יש כלי תמיכה טכנית נושאת גלגלים חילוף.

צינורות אינם מתאימים לגלגלי קלישר ולהיפך – הקליניקה אינה מתאימה לצינורות הצינור.

עם זאת, לאחרונה היו גם גלגלים עם שפות מיוחדות עבור הצמיגים קאמרית חינם, אבל Beskamkers הם עדיין לא נפוץ מאוד על הכביש המהיר. יצרן ידוע גם Tufo מייצרת צינורות קלישר מיוחד, אשר ניתן לקצץ על שפות קלישר. אבל, למשל, הם לא מתאימים את הגלגלים בגלל השפה גדולה.

שולי הגלגלים עשויים גם מחומרים שונים (בעיקר אלומיניום ופחמן), בעלי פרופיל שונה – נמוך, בינוני וגבוה, מה שנקרא. גלגל אוויר, או גלגל עם פרופיל אווירודינמי (גובה 40 – 80 מ”מ). זה האחרון משמש בעיקר במרוץ הכביש על פני המישורים, ניסיון זמן וטריאתלון (יחד עם גלגלים כזה במרוץ עם נפרדים להתחלת טריאתלון הדיסק משמש ככונן גלגל אחורי). הדיסק נותן יתרון במהירות של יותר מ 40 ק”מ. לשעה. מכוניות אוויריות (וגם דיסקים) יש תכונה – בגלל שיט גבוה שלהם בצד הרוח, רכיבה על אותם הוא לא בטוח דורש מיומנות מיוחדת. על כמה גזעים, למשל, בקון, הם אסורים בשל רוח חזקה.

של יצרני הגלגלים ידוע, אנחנו יכולים שם Mavic, איסטון, Campagnolo, הד, נקודת המשען, Zipp, קל משקל. האחרון שני לייצר אחד הטובים (ויקר) גלגלים, אשר נמצאים בשימוש על ידי מרוץ מקצועי אוהדים נלהבים.

קצת על צמיגים (clinker). הן ברוחב של 20 – 23 מ”מ, הלחץ נשמר 6 – 10 אטמוספרות (משקל האינדיקטורים הטובים ביותר – Katim – המצמד יש ויטוריה לפתוח Corsa Evo CX, Schwalbe Ultremo R.1 אבולוציה, Veloflex, מרוץ פרו מישלן 3 או 4). ככלל, גומי טוב, חי על גלגלים לזמן קצר, אז זה לשים, בעצם, על המירוץ. Klinchera “יותר מפחיד”, קשה יותר בהתאמה, כבד, יהיה “ללכת” יותר.

ציוד

קבצים מצורפים – כולל מערכת בקרת אופניים ותמסורת.

גלגל ההגה, גזע, מושב ומושב, בלמים – משהו שבלעדיו אנחנו לא יכולים לנהוג באופניים. מערכת הבקרה כוללת גם הבלמים והדוושות. ההגה ובמיוחד האוכף צריך לספק התאמה נוחה לרוכב, אז אתה צריך לקחת אותם ברצינות. היצרנים המפורסמים ביותר של אוכפים הם Fiz: k, Selle סן מרקו, Selle איטליה, Selle SMP, מתמחה. מאז אתה מבלה שעות ארוכות באוכף, הבחירה הלא נכונה של האוכף יכול להוביל טחורים וצרות אחרות. באופן כללי, אתה יכול לכתוב מאמר נפרד על אוכפים אופניים.

סיכות מושבים על כולם זהים. הם שונים בגודל, משקל, חומר של ייצור (אלומיניום ופחמן).

כדי בלמים יש דרישה אחת – עליהם לבלום. רפידות בלם נשחקות לאורך זמן ויש להחליפן. רפידות בלם המשמשים גלגלים עם צמות פחמן שונים מאלו המשמשים אלומיניום.

דוושה מודרנית בשם “מגע” (Eng. קליפלס), הם מחזיקים את הנעל על ידי טירה ועליות מיוחדות, המאפשרים להשיג את האפקט של “דיווש עגול” (כאשר זה אפשרי לא רק כדי “לדחוף” את הדוושה, אלא גם איך “למשוך” את זה ).

פדלים יש עיצוב שונה (תלוי היצרן), משקל, אבל מבחינה תפקודית דומה מאוד. קוצים מחוברים לנעליים בצד התחתון, לבושים בעת הליכה. ניתן לרכוש בנפרד. היצרנים המפורסמים ביותר הם תראה, זמן, Shimano.

אם כבר מדברים על הדוושות, קשר, אי אפשר שלא לומר כמה מילים על נעלי הרכיבה, כי בלעדיהם, השימוש דוושות קשר, ואכן רכיבה אימון למרוץ, הוא פשוט בלתי אפשרי. בין מספר ניכר של יצרנים שונים יש צורך לבחור לא מותג, אבל קודם כל נעליים נוחות. זה צריך להיות מובן כי נעל של רוכב האופניים מיועד לא ללכת לרכיבה על אופניים (מקצב), ולכן המונח “נוח” כאן מקבל משמעות ספציפית: הנעל לא צריכה להיות משוחררת מדי, זה בחוזקה עוטף את הרגל, בעת ובעונה האחת האצבעות לא ניגשות בוהן . בחלק העליון, ככלל, ישנם מנעולים שונים (Velcro, בהתאם לעיצוב ואת היצרן), מתן הידוק- התרופפות של האופניים. בין היצרנים המפורסמים של עגלת אופניים יכול להיקרא SIDI, DMT, Shimano, Diadora, Northwave, Gaerne, Bont.

נעלי טריאתלון נבדלים מחליל הקטיפה הקונבנציונאלי על ידי:

  • Velcro במקום מחברים, כך שתוכל לבטל את הכפתור על המהלך,
  • חור לניקוז של מים,
  • לולאה בסוף, כך שניתן לקשור את הנעליים למסגרת במעבר הראשון במהירות להתיר אותו בכניסה המעבר השני

כמה מילים קוצים. דוקרנים נקבעים בשני אופנים :. לפי אורך כף רגל (קוצי אוזן צריכים להיות ברור שמול בבסיס האגודל לכיוון הקצה הקדמי של ההרבעה יכול להיעשות כדי לעצור את זה נוהל פנימה, קדימה בבירור או גרב קטן מתוך זה מאוד משפיע על הרצועה ומאוד בנפרד, אך חשוב לזכור כי אם אתה רוכב ברכיים ורצועות כואבות ספייק 90 אחוזים מן מההתקנה לא נכונה.

על הקוצים תראה. ישנם שלושה צבעים של אדום, אפור ושחור. הם שונים בתגובתם. האדום יש הגדול ביותר, שחור לא. זה טוב יותר עבור אוהדים של אפור עם ממוצע חריפה.

הבלם מטפל (שיפטרים, STI, Ergopower) בבית במחזור הנוכחי בשילוב עם משמרת המנוף, כך יחד עם החלק הקדמי הילוכים אחוריים, המערכת (מוטה חיבור עם הכוכבים המובילים), שרשרת וגלגלי שיניים אחוריות (קסטה) מתייחסים להעברה (הינע).

מתגים (הקדמי והאחור) הם מכשירים פשוטים המופעלים על ידי ידיות משמרת בעזרת כבלים, הם כמעט אינם שונים באופן עקרוני על פי עיקרון הפעולה, ולכן לא נשכון עליהם.

חיבור מוטות זמינים בגדלים שונים (תחת רגלי אורך שונות): 170 מ”מ, 172.5, 175, 177.5, 180. שני הכוכבים המובילים שילובי התרחשות – שיני 53-39 (סי ‘כוכב גדול והקטנה.), 52-42, 55-42 (עבור גזעים עם התחלה נפרדת). לאחרונה, מערכת “קומפקטית” הפך נפוץ, שבו השילוב של כוכבים הוא 50-34. מערכת זו משמשת בעיקר לחובבים, ספורטאים מקצועיים מצויים רק גזעים עם עליות תלולות.

קסטה (מונע הילוכים, ההלבשה על תוף גלגל אחורי מיוחד) יש 9-10 (עבור Campagnolo 10-11) כוכבים. לקלטות יש סט שונה – 11-21 (הציוד הקטן והגדול ביותר), 11-23, 12-25 וכו ‘. ניתן לשנות קלטות על ידי הסרת גלגל אחורי אחד בלבד (נדרש גם כלי מיוחד). הקלטת עם חיוג 11-27 יש טווח שידור רחב ביותר, אבל עבור כוכב 27 מתג מיוחד האחורי עם “רגל” האחורי המורחבת נדרשת.

שרשרת עם הזמן לובש. במקביל, אורך הכולל שלה עולה במקצת, וכתוצאה מכך ללבוש את הקלטת ואת מערכת הילוכים. כדי למנוע זאת, יש להחליף את השרשרת. הרשת דורשת גם סיכה קבועה. ככלל, אתה צריך לעשות את זה כל 150 עד 200 ק”מ של ריצה, אם זה מקבל גשם, כל השומן נשטף החוצה, ולכן יש צורך לשטוף את השרשרת (זה יותר נוח לעשות את זה עם מכשיר מיוחד) ו לשמן. חומרי הסיכה הטובים ביותר הם אלה מתייבשים, עוזב סרט – גריז אלה לא לאסוף לכלוך ולא לקלקל את הציוד.

יצרני השידור רק כמה. הגדול והמפורסם ביותר הם שלושה. זהו Shimano, סראם Campagnolo. כל אחת מהן מייצרת מדגם ברמות שונות ובהתאם למחירים. בניגוד לאמונה רווחת, פועל כל הקבוצות של מוצרים באותה מידה לא נבדלות אמין, ורק נבדלות במשקל ואת הנוכחות של העליון (יקרות יותר) בקבוצות של חלקים מן טיטניום או פחמן ועיבוד מיוחד (ליטוש).

כל הקבוצות של אותו יצרן תואמות, אך אינן תואמות לקבוצות של יצרן אחר. בין שמן SRAM והוא תואם רק בקלטת – יכול להיות מסופק, למשל, את הגלגל האחורי על אופני הקלטת SRAM מצוידים הרמה שמן, ולהיפך (עם ההסתייגות לשניהם אותו המספר של שידור על כוכבי הקלטת). יש גם תאימות של כל היצרנים של מערכות (מוטות), וזה הכל.

למתחילים צריך להסתכל הממוצע בקבוצה (ב הזה Shimano 105 או Ultegra, SRAM – חיל, CAMPAGNOLO – קנטאור או אתנה, פזמון), שבו יש תחלופה של מחיר – איכות. מידע מלא ניתן למצוא באתרי האינטרנט של היצרנים.

אתה יכול גם להוסיף כמה מילים על מכשירים נוספים, כי הרוכב עשוי להזדקק אימון ומרוצים. אלה הם מחשבים אופניים, צגים הדופק, מטרים כוח.

אימון ומרוץ עם חיישן כוח (PowerMeter) שונים באופן דרמטי ביעילות. מהירות וקצב לב לא נותנים תמונה אובייקטיבית של עבודה. במקביל, כל PowerMeter מוסיף מ 1,000 $ לעלות של אופניים.

ישנם מספר סוגים של חיישני מדידת הספק.

צילום מסך 2013-05-08 בשעה 10.42.57

בסיכום כל האמור לעיל, ההמלצה תהיה: מתחיל עם תקציב מוגבל צורך לשים לב האופניים עם מסגרת אלומיניום (או קרבוקסילית זול לא מיצרן פאתוס – מרידה, פוקוס, Trek, סקוט) וגם במכשיר הרמה מזלג קרבוקסילית Shimano 105 – Ultegra, ( SRAM חיל, או CAMPAGNOLO קנטאור – אתנה), גלגלי נקודת המשען Racing 3 או 5, CAMPAGNOLO זונדה, עלית Ksyrium Mavic.

אם התקציב הוא יותר, אתה יכול לחשוב על זוג אחר של גלגלים – Falcrum מירוץ 1, Campagnolo Eurus, Mavic Ksyrium SL.

אם התקציב הוא לא הגורם המכריע, אז אתה יכול לבחור גדול עם מסגרת הפחמן גזעית (למשל, Cervelo, Colnago, חברת Pinarello, יראה), גלגלים שונים (זיפ, העליון Mavic או CAMPAGNOLO, נקודת משען, קלה משקל) וכן הצמדה עליונה (שימנו Dura Ace, SRAM אדום, Campagnolo להקליט או שיא סופר).

ובכן, ואם קרנות היתר, אז אפשר לחשוב על אחד גדול …

עכשיו – מתיאוריה לפרקטיקה.

הנה קישורים לאופניים של קטגוריות מחיר שונות:

עד 50 000 רובל.
http://www.velostrana.ru/cube/2012/road/roadway/peloton-race-compact/
http://www.omnishop.ru/goods/road/2012_orbea_aqua_t105

עד 100 000 רובל.
http://www.kant.ru/show_good1.php?t=bikesid=807853id_razdel=27
http://velosport.ru/catalog/items.php?cid=1id=1pid=1103

עד 300 000 רובל.
http://www.uventasport.ru/product/27793/Vel_shosseinyi_Orbea_Orca_SDR_2012
http://velosport.ru/catalog/items.php?cid=1id=1pid=1171
http://www.velo-butik.ru/velosiped/shosseinye/6469-giant-tcr-advanced-sl-1-isp-2012-2012.html

בקטגוריה “עד 300 000 רובל”. האופניים (על הקישור הראשון) עבור הרבה כסף יש מסגרת העליונה ו מסמרת (Dura Ace), אבל הוא מצויד עם גלגלים בינוניים מאוד.

אנחנו מסתכלים על הקישור השני – מכשיר זול למדי עם גלגלים טובים מסגרת, אבל חתיכת Ultegra (בכלל לא בראש, השני על העליונה אחרי דורה אייס).

אופניים ניתן לרכוש בחנויות מקוונות זרות (כגון chainreactioncycles.com, wiggle.co.uk). אבל עלינו לזכור כי עבור המשלוח דיוטי, יש צורך כי החבילה עם האופניים להתאים בתוך 40,000 רובל. (ללא עלות המשלוח). אחרת, תצטרך לשלם סכום מסכום העולה על אותם 40 אלף, בשיעור של 30% (עלות המשלוח שוב אינו נכלל כאן). למותר לציין כי בחנות דומה אתה יכול לקנות רק אופניים זולים מאוד.

ולבסוף, דרך אחרת – לקנות אופניים בחלקים ולאסוף אותו מהמכונאי. כמובן, זה לא האופציה הזולה, אבל יש הזדמנות, למשל, לבחור את המסגרת או את הגלגלים למעמד גבוה יותר, ולשמור על חבל, וכן הלאה. ד בהתחשב בכך ניתן לרכוש רכיבים רבים מחנויות מקוונות זרות במחירים קרובים רחוק נמוך יותר מאשר בחנויות הרוסית, במקרים מסוימים כדאי לחשוב על זה בדיוק דרך רכישת אופניים. בכל מקרה, אפשרות זו היא מתאימה ביותר עבור אלה שיש להם קצת ניסיון וחשיבה של קניית מחזור שני או שלישי.

יש לי שני אופניים S2 Cervelo על Ultegra עם HED כלי טיס, מערכת 53/39 ו 11/27 קלטת. ו Cervelo P2 על דורה אייס.

חשוב לזכור כי מכשיר נאה יפה לא ילך לבד. רוכב רוכב, לא אופניים. ואם הרגליים והלב חלשים, אז לא pinarels עם רוכסנים לא יעזור ללכת מהר יותר. אנחנו צריכים להתאמן. וכדי להתאמן עם המוח יעזור לך להזמין “רוכב האופניים”.

Loading...