משרות: טיגראן Khudaverdyan, ראש Yandex.Taxi

מה אתה עושה בעבודה שלך?

במשך עשר שנים אני כבר יצירת מוצרים מותאמים אישית שונים Yandex. של אלה הפופולריים מאוד הם Yandex.Navigator ו Yandex.Browser. עכשיו אני מפעיל Yandex.Taxi.

לפני כן, השתתפתי בעסקי המשפחה וניסיתי ליצור משלי. היו לי כמה חנויות מקוונות, אבל לא היה מספיק ניסיון. אז בשנת 2006 החלטתי לקבל עבודה בחברה כלשהי. לקחנו אותם ליאנדקס.

מי אתה במקצוע?

סיימתי את המחלקה לפיסיקה של אוניברסיטת מוסקבה. במשך חיי בית הספר שינו כמה פעמים את הלך הרוח של מה להיות – מתמטיקאי, מתכנת או פיסיקאי. בחרו את האחרון.

אני משוכנע שיש צורך בהשכלה גבוהה. ולא תבנית, אלא יסוד, הוראה לא לתהליכים, אלא למהותם. עכשיו הם מלמדים לעתים קרובות דפוסים: במצב כזה וכזה, לעשות זאת וכך. אם המצב אינו פורץ מעבר לקלישאות האלה, האדם מצליח. אבל בחיים אתה צריך להתמודד עם פרויקטים שונים, לפעמים אתה יכול לפתור משימות לא סטנדרטיות. וכאן אנו זקוקים לידע שאינו עונה על השאלה “מה לעשות?”, אבל השאלות “איך?” ו “למה?”.

השכלה גבוהה נותנת את היכולת להבין את המהות של מה שקורה, לחשוב ולפעול באופן שיטתי.

אין לדבר על רשת באוניברסיטה. אבל אחרי 10-12 מפגשים, הצעיר לומד להתגבר על קשיים בחיים.

אני די סקפטי לגבי מקבל את השני, השלישי ואחריו תעודות. זה נעשה רק לעתים נדירות למען הידע, והוא אינו מטרה בפני עצמה. לדעתי, החינוך הנוסף הטוב ביותר הוא ניסיון. עליו להיות מסוגל ללמוד ולפרש נכון.

מה הם נקודות החוזק שלך ואת החולשות?

יש תכונה אחת אופי כי הוא חזק וחלש בעת ובעונה אחת. זוהי עצלות.

חלש כי אני לדחות את העסק מאוחר יותר. חזק, כי אני מנסה למצוא פתרונות פשוטים לבעיות מורכבות. כל הזמן אני חושב איך לעשות את זה מהר יותר וקל או בכלל לא, אבל כדי להשיג את התוצאה.

איך נראית העבודה שלך?

ב “Yandex” לדבוק במושג של שטח פתוח. זהו חלק חשוב של התרבות הארגונית. אם גדרות הראש עם קירות המשרד, מופיע מחסום מסוים בינו לבין העובדים. זה מעכב את הפיתוח של העסק ואינו מאפשר לך לקבל החלטות מיד.

לכן, השולחן שלי נמצא במרכז חדר גדול. על זה – MacBook ושני צגים. MacBook, כי כדי לעבוד עם דואר באינטרנט טוב יותר מאשר Mac OS לא לבוא עם שום דבר. צגים חיצוניים, כי אני עובד הרבה ב- Excel. אני מביא שולחנות לאחד, ומצד שני – דואר וכל השאר.

עובדים MesTigran Khudaverdyan, Yandex.Taxi

גם על השולחן יש הרבה מזכרות בלתי נשכח. לדוגמה, שדיים נשי קטיפה. קיבלתי את זה פעם אחת ליום ההולדת. הביאו לשם הנאה בעבודה, ונשארו.

מאת גאדג ‘טים ניידים יש לי iPhone. יש גם Apple Watch, אבל, לדעתי, זה בהחלט פרויקט נכשל. שעונים חכמים חלוקים, למשל, אלף פעמים טוב יותר.

מופעל

אני חושב, במונחים של גלישה באינטרנט, אני משתמש ממוצע. אני מגיבה מיד למים. זה מסיח את הדעת, אבל לא למד אחרת.

הדפדפן הראשי שלי הוא Yandex.Browser. של שליחים, כך נראה, אני משתמש בכל דבר: טלגרם (זה הראשי), רפוי (לתקשורת דחופה בתוך הצוות), WhatsApp, Viber, Facebook Messenger. אני פשוט לא אוהב סקייפ ולשוחח “VKontakte”.

אני שונא רשת, ולכן, ביחס לרשתות חברתיות, אני מקפיד על העיקרון: הוא חתום רק למי שאני מכיר אישית.

פייסבוק בשבילי הוא אזור של תקשורת אישית.

אני לא מוסיפה חברים ואינני מאשרת את ידידותם של זרים. היוצא מן הכלל הוא כמה בלוגרים מפורסמים מאוד שמעניינים אותי. גם אני מוחק את אלה אשר לסתום את הקלטת עם חדשות של פוליטיקה וכלכלה לכתוב כל הזמן בדיחות.

לקוח הדוא”ל ב- Mac הוא סטנדרטי. כשאני עובד עם דואר, אני עוקב אחרי הכלל הפשוט – לאחסון רק את האותיות בתיבת הדואר הנכנס שעבורן העבודה עדיין לא הושלמה. אם ההודעה נקראת ועונה, או שאין צורך בפעולה נוספת, היא מועברת לארכיון.

כדי לעבוד עם Microsoft Office, יש לי מערכת הפעלה Windows. כדי לעבוד עם קוד התוכנית אני משתמש העורך Sublime. הנתונים מאוחסנים Dropbox. יש לי ארכיון עם תמונות של 200 ג ‘יגה בייט בעשר השנים האחרונות.

אני משתמש Adobe Lightroom ו Photoshop כדי לעבד תמונות. לעיבוד וידאו – iMovie. לאחסון ולארגון תמונות – Picasa. למרבה הצער, Google הודיעה על הפסקת התמיכה בשירות זה. זה חבל, כי היום אין תוכניות להשוות עם Picasa במונחים של מהירות ופשטות המבצע. אחד המאפיינים העיקריים שלו הוא זיהוי פנים. פשוטו כמשמעו כפתור אחד אתה יכול למצוא תמונות של האדם הנכון.

האם יש מקום לעבודה בעבודתך?

הדבר היחיד שאני משתמש בו הוא לחשוב על משימה מסוימת. הדרך הטובה ביותר להבין מה צריך לעשות היא לצייר תוצאה. אתה יודע, אמזון יש כלל: לפני שהם מתחילים פרויקט, הם כותבים הודעה לעיתונות, גם אם ההשקה מתוכננת רק בעוד שלוש שנים. ציור על נייר סכימות וגרפיקה, אתה יכול לבנות על מה התוצאה צריכה להיות, ולא על אילו משאבים זמינים.

גם על הנייר קל יותר להסביר ולהראות משהו לאנשים. אין תוכנית אחת המאפשרת לך לצייר משהו במהירות ובנוחות כמו עט ונייר. לפעמים אתה צריך לצייר משהו, לדחות, לצייר משהו אחר, ולאחר מכן להרכיב חמישה עמודים ולראות מה קורה. ולפחות עשרה באד מפורקים, בדיוק כמו על הנייר, לא.

איך אתה מארגן את הזמן שלך?

יש לנו לוח תאגידים שבו מתכננים פגישות. אין לי כלים אחרים לניהול זמן. אלא אם כן אני מזין משהו בוונדרליסט.

איך אתה מרגיש לגבי המשלחת של סמכות?

אחד המנהיגים שלי ביאנדקס לימד אותי חוכמה גדולה (דרך אגב, היה לי מזל גדול עם הבוסים, הם לימדו אותי הרבה). פריקה של מכונית עם סוכר, חשוב לא רק לתפוס את התיק, אלא גם יש זמן לזרוק אותו, אחרת הבא יהרוג אותך. עם המשלחת היא זהה. יש צורך להעביר משימות מהר ככל האפשר, כך שתהליך “פריקה” הוא רציף.

יחד עם זאת, המנהל צריך תמיד להתעמק בפרטים. האצלת לא אומר להעיף את עצמך. עלינו להבין היטב את הבעיה כדי להבין למי ניתן להאציל.

מה השגרה היומיומית שלך?

אני קמה בין שש לתשע בבוקר, אני הולכת לישון בדרך כלל אחרי חצות. בעבודה אני באה בשמונה או תשע בבוקר, אני עוזבת בשעה 20: 30-21: 00.

פרודוקטיבי לאורך כל היום. אבל אחרי אחת-עשרה בערב אני כבר לא יכולה לעבוד – אני מתעייפת.

טיגרן Khudaverdyan, Yandex.Taxi

איך אתה מבזבז זמן בפקקי תנועה?

בפקקי תנועה אני מקשיב לרדיו, בתורים שקראתי בפייסבוק.

אני מעדיף לא להקשיב או לקרוא חדשות. זה סרק, שהוטל על האינטרס החיצוני. זה יוצר את האשליה כי זה פיסת מידע נותן לך יותר הזדמנויות ומאפשר לך להבין טוב יותר את המציאות. זה לא ככה. רק לבזבז זמן.

מה התחביבים שלך?

התחביב הראשון הוא צילום. אני מצלמת אנשים וטבע. יש לי אפילו מסוק מזל”ט קטן, שבו אני יורה aeropanoramy וסרטונים שונים.

אני חולם להיות מסוגל לנסוע הרבה בחיים שלי.

התחביב השני הוא שעון. לפני שנה פתחתי ידידי ואני חברה לייצור שעוני יד בלעדיים. לשם כך אנו מוצאים עתיקות עתיקות של מותגים מפורסמים (Zenit, Moser, אומגה ועוד), לשחזר את המנגנונים שלהם, תוך שימוש בחלקים מקוריים עבור 99%, אנו יוצרים מקרה בודד. בקרוב, חנות מקוונת תפתח, שבו אתה יכול לקנות את השעונים האלה.

איזה מקום ספורט משחק בחייך?

אני הולך על סקי הרים פעמיים בשבוע אני עושה טניס שולחן. הראשונה קשורה תמיד עם תקשורת ובילוי מעניין, השני מלמד לחשוב ומסייע להסיח את הדעת. ובאופן אנרגטי, טניס שולחן הוא די יקר.

אני לא מבין את הספורט האנוכי, כמו ריצה וכוח, שבו המטרה העיקרית היא להפגין נתונים פיזיים. השיעורים האלה נראים לי חסרי טעם, אין להם אלמנט של המשחק, הם לא משפרים את החיים.

טיגרן Khudaverdyan, Yandex.Taxi
טיגרן חודורדיאן: “תהיה פשוט יותר. מחשבות קל יותר “

Lifkhakerstvo מאת טיגרן Khudaverdyan

ספרים

לומר את האמת, בהשוואה לסביבה שלי קראתי קצת. אני מקדיש יותר זמן לקולנוע. עכשיו קראתי את “זה לא יהיה קל” על ידי בן הורוביץ.

אבל אם אתה ממליץ על ספר, הייתי מייעץ לכל המנהיגים לקרוא את הספר האוטוביוגרפי של נשיא פורד ויו”ר מועצת המנהלים של תאגיד קרייזלר, לי יקוצ’י “הקריירה של המנהל”.

מהבדיוני לכל מי שטרם קרא, אני מייעץ לרומן הסופר האוסטרלי גרגורי דייוויד רוברטס “שנטראם”. אולי זה הספר הכי טוב שקראתי בתוך חמש שנים.

סרטים

אני לא רואה תוכניות טלוויזיה, כי אני חושב שזה בזבוז זמן. היוצא מן הכלל הוא דוקטור האוס. ובכן, “סנטה ברברה” כילד. 🙂 אבל אני צופה הרבה סרטים תכונה. קשה לבודד את הטוב ביותר, אבל אם משהו צריך להיות מומלץ, ואז “Dogville” על ידי לארס פון טריר. אנשים מעטים מאוד צפו בו, זה סרט מאוד עמוק.

וידאו

יש תוכנית כזו, שפורסמה באמריקה בין השנים 1983 ל -2002, “כרוניקה של המחשב” (סיפורי מחשב). ב- YouTube, כמעט כל הסדרות. זה מאוד מעניין לראות את זה בשנת 2016 ולראות איך תעשיית ה- IT נולד ופתח, מה מחשבים, מחשבים ניידים, משחקים וכן הלאה היו.

באופן כללי, מבט לאחור על העבר הוא שימושי. בעידן הסובייטי, מדי שנה יצא לאור הספר “יוריקה”. הם תיארו את התגליות שנעשו במדע וערכו תחזיות לעתיד. זה מעניין לקרוא את זה עכשיו (אתה יכול למצוא את זה יד שנייה bookellers). אחר כך חשבו שההתקדמות המדעית והטכנולוגית תגיע לגבהים חסרי תקדים. כיום, כל טכנולוגיה חדשה מבטיחה להביא למהפכה. אבל ספרים אלה מסייעים למזג את ההתלהבות ולהבין אילו תופעות הן זמניות, אשר באמת להכות שורש ולהיות פופולרי.

מהו האני מאמין שלך?

להיות פשוט יותר. מחשבות פשוטות יותר.