10 alternativních jídel pro zdravou výživu a rychlou hubnutí

Podle mého názoru, abyste se udrželi ve skvělé kondici a jste zdraví, nemusíte se omezovat na sebe nebo dělat oběti. Je důležité vědomě rozhodnout, jak jíst, co se vám líbí, včetně stravy s lahodnými potravinami, které pomáhají tělu lépe fungovat a nezískávají další kilo. Výběr zdravějších, výživnějších potravin bude pro vás zcela přirozené, jakmile se dozvíte, kdy a jak je zavést do stravy. Zdravý životní styl začíná, když je zvykem zdravá strava.

Já jsem například jako čokoládové koláče a eclairs se smetanou a krémovou náplní, a já se o to nikdy nebudem zbavit. Ale některé produkty můžete nahradit zdravějšími. V tomto případě neztratíte nic, ale naopak získáte ještě užitečnější živiny, vitamíny a minerály. Nabízíme vám 10 alternativních, zdravějších potravin, které vám pomohou rychle zhubnout a udržet se v nejvyšší formě.

Bílá rýže → Kinoa

Kinoa je unikátní kultura zrn – obsahuje více bílkovin než jakékoliv jiné obiloviny. V průměru 16,2% (pro srovnání: 7,5% u rýže). Tato jižní americká obilovina také obsahuje všech devět aminokyselin nezbytných pro tělo. Navíc, quinoa je bohatá na fosfor (třikrát více než rýže, a není horší než mnoho druhů ryb), železo (dvakrát u pšenice), vápník, zinek, a vlákna.

Rýže je bohatá na sacharidy. Kalorie v jedné porci rýže jsou o něco méně než ve stejné části filmu. Ale ihned po jídle se uhlohydráty změní na cukr a později – protože energie není zcela spotřebována – na tuky. Kino je také velmi účinně zpracováváno a poskytuje celé tělo paliva z čistého bílkovin. Proto ve sporu s rýží as mnoha dalšími obilnými plodinami stále vyhrává.

Bílý chléb → Lavash

Teoreticky nelze ani jeden stupeň chleba nazvat “dobrý”. V ideálním případě by se jednalo o polopoulený chléb nebo chléb z naklíčených zrn, které byly podrobeny minimálnímu zpracování, které zachovalo největší množství vitamínů a živin. Ale takový chléb je velmi obtížné najít na regálech obyčejných obchodů a nebude to levné.

Proto, pro vaše sendviče, místo bílého chleba nakrájejte lepší pita chléb. Má méně kalorií než bílý chléb, nízký obsah tuku, ale železo a vápník. Na rozdíl od pita chleba, bílý chléb nemá téměř žádnou nutriční hodnotu.

Bramborová kaše → Pudink z karfiolu

Ve srovnání s bramborami je karfiol mnohem lepší volbou pro každý den z řady zřejmých důvodů. Květák obsahuje takové vitamíny a minerály jako: C, K, B1, B6, draslík, sodík, vláknina, kyselina listová … Tento seznam může pokračovat dál. Apogee užitečnosti karfiolu pro vaše zdraví je velmi nízký obsah kalorií ve srovnání s bramborovou broskví.

Žitné tortilly → tortilly z kukuřičné mouky

Jeden průměrný kukuřičný dort obsahuje pouze 40 kalorií a 5 gramů tuku, zatímco koláče z žitné mouky – 110 kcal a tuku 2,5 g. Rozdíl je zřejmý! Nemluvě o skutečnosti, že rajové koláče obsahují příliš velké množství sodíku, na rozdíl od tortilly z kukuřičné mouky.

Smetana → Řecký jogurt

Nízkotučný řecký jogurt má jemnou, jemnou chuť. Jeho konzistence je přibližně podobná zakysanou smetaně, trochu ještě mírnější. Řecký jogurt slouží jako vynikající náhrada za zakysanou smetanu, přičemž má nízký obsah kalorií. Jeden šálek nízkotučného řeckého jogurtu obsahuje asi 130 kcal a tuk 0 g, zatímco jedna sklenka sýra obsahuje více než 450 kalorií a tuku 45 g. A to je významný rozdíl!

Šťáva → Ovocná voda

Většina vědí, že ovocné šťávy (i když jsou čerstvě vyrobené a jsou vyrobeny s dodržováním všech technologií) nejsou ve skutečnosti tak užitečné. Často jsou ovocné šťávy baleny společně s cukrem a sladkým sirupem, které provokují naše tělo k produkci a úspoře nadbytečného tuku. Vyberte namísto džusů vodu s čerstvým ovocem. Pomůže vám to denně ukládat “kalorické balení”.

Majonéza → Avokádové pyré

Láska všech druhů občerstvení s omáčky? Pak se v úvahu: dvě polévkové lžíce majonézy obsahuje 115 kalorií, nasycených tuků a 200 mg sodíku, přičemž 1/4 Avocado – pouze 80 kcal. A jeho fantastické zdravotní přínosy: avokádo vede v seznamu produktů proti stárnutí, protože obsahuje užitečné rostlinný tuk, vitamin E, stejně jako glutathionu – silný antioxidant, který podporuje tělesný pocit sytosti kislorodomi draslík, která podporuje pokožku a krevní cévy v dobrém stavu. Není divu, že někteří lidé považují guacamole za vyčištěnou dužinu z avokáda za super sushi.

Francouzské hranolky → Sladké pečené brambory

Francouzské hranolky jsou škodlivé z objektivních důvodů: obsahují spoustu nasycených tuků a sacharidů, které tělu nepřinášejí nic dobrého. Další věcí jsou sladké brambory – sladké brambory. Příště, když chcete mít kousek hranolky, pečte sladké brambory v troubě. Ušetříte obrovské množství kalorií a získáte spravedlivé množství vitaminů a živin, které jsou pro tělo tak užitečné: A, C, bílkoviny a vlákniny.

Ketchup rajče → Čerstvé nakrájené rajčata

Zdá se, že špatný v tomatovém kečupu – to jsou jen rajčata? Ale ne. Ketchup rajčete často obsahuje velké množství cukru a někdy i jiné nepochopitelné přísady, které ve skutečnosti nepotřebujete, když se snažíte udržovat zdravou výživu. Vyberte čerstvé, nakrájené nebo nakrájené rajčata. Alespoň tak, abyste přesně věděli, co jste vložili do úst. A to nebude obsahovat nesčetné zbytečné cukry, které jen stimulují vaše tělo k produkci a skladování tuku.

Těstoviny → Celozrnné těstoviny

Zvláštní rozdíl v obsahu kalorií, že v těstovinách, že v celých zrnech, není. Ale běžné těstoviny nemají prakticky žádnou nutriční hodnotu, zatímco celá zrna mohou obsahovat až 7 g vlákniny a 8 g bílkovin. A to znamená, že jíst nudle, špagety nebo rohy z celozrnné mouky, vaše tělo získává více živin potřebných pro jeho zdravé fungování a spalování nadbytečných tuků.

Samozřejmě takové výrobky nenajdete v běžném obchodě. Nicméně, se silnou touhou, mohou být stále nalezeny ve stejném “Auchan” nebo METRO. Další věc je ta lenost. Ale ti, kteří vážně myslí na své zdraví a budoucnost, ne lenost.

Nikdy to neuškodí pamatovat na existenci takových náhradních výrobků, které by je používaly, ne-li pravidelně, pak alespoň pravidelně. Nejprve se můžete pokusit něco jednoduššího, například guacomole nebo něco z celých zrn těstovin. Časem se to stane zvykem. Hlavní věc – věnujte pozornost tomu, co jíte, a užijte si to!

Loading...