10 tipů, které vám pomohou začít hubnout bez diet a sportů

Nemám nic proti stravování a sportům. Nicméně stojí za to pamatovat, že ani ta nejkrásnější strava vás nebude štíhlá a zdravá, pokud se obecně chováte špatně. Dokonce i nejefektivnější cvičení vám nedává kostičky na žaludek a bicepsy na ruce, pokud strávíte zbytek času na gauči. Ne, abyste se skutečně a nevratně vrátili zpět do normálu, potřebujete více. Budete muset změnit svůj životní styl a získat nové užitečné návyky.

  1. Vždy začněte jíst sklenicí vody. To pomůže udržet rovnováhu vody a soli. A protože voda probíhá v žaludku, pocit sytosti se objeví o něco dříve než obvykle.
  2. Změňte produkty. Zkuste nahradit obvyklé produkty jejich méně kalorickými protějšky. Nebuďte extremisté, postupujte postupně. Mnoho z našich stravovacích návyků jsou jen zvyky, nic víc. Věřte mi, můžete snadno bez zdravotních škod odmítnout produkty, které dnes pro vás jsou pro vás důležité. Několik nápadů k tomuto tématu najdete v tomto a v těchto článcích.
  3. Nepopírej se o čokoládu. Je zcela obtížné zcela vyloučit sladkou stravu, a to není nutné. Stačí nahradit koláče, sušenky a dorty několika plátky černé čokolády. Bude to chutné, sladké a dokonce užitečné.
  4. Jíte pomalu. Jednoduchá rada, která vám pomůže zjistit, jak jíst méně. Faktem je, že saturační signál zpravidla pochází ze žaludku do mozku se zpožděním, a proto jíst trochu více nečinnosti, než by mělo být. Stačí si dát čas a naslouchat svým pocitům.
  5. Určete optimální velikost porce s pomocí ručních pravidel. Nezapomeňte, že to musíte udělat předtím, než se jedná o potravu, ne po. Je mnohem jednodušší okamžitě vyplnit správné množství jídla, než přesvědčit sebe a potom nechat přebytek.
  6. Nepijte kalorie. Je to docela urážlivé, pokud se vážně omezujete na jídlo, ale neztrácejte váhu kvůli vášní pro soda a sladké šťávy, ve kterých je hodně cukru.
  7. Nedělejte příliš dlouho. Pokud jste celý den v podnikání, a bližší k noci jste úplně plní, čištění vaší chladničky zběsile, to nepovede k nic dobrého. Při velkých přestávkách mezi jídly se zvyšuje chuť k jídlu, což nakonec vede k nadměrné hmotnosti.
  8. Nepoužívejte skladovací lehké občerstvení. Dokonce i když jste velmi hladní, stále byste neměli koupit všechny tyto žetony, sušenky a popcorn s exotickým vkusem. Nesnášíte je hladem, ale váš žaludek bude zničen. Je lepší připravit si předem chutné a užitečné občerstvení, které vám pomůže rychle se nasytit a bude užitečné pro zdraví.
  9. Večeře už brzy. Snažte se zajistit, aby večeře nebyla příliš bohatá – ne více než čtvrtina denní spotřeby – a nebyla příliš pozdě. Nedodržení těchto dvou jednoduchých pravidel způsobuje poruchy trávení, obezitu a spánek.
  10. Další spánek. Nedostatek spánku může způsobit řetězovou reakci v těle, což vyvolává zvýšenou chuť k jídlu. Výsledkem je, že člověk začíná chytat chronický nedostatek spánku s různými chutnými, vysoce kalorickými potravinami, které jsou uloženy ve formě extra kilo.

Jak vidíte, nic složitého, poměrně přístupného a srozumitelného poradenství. Je nutné začít jen s nimi sledovat a okamžitě si všimnete, že postupně ztrácíte další kilo.

Závěrem bych chtěl ještě jednou připomenout, že při psaní tohoto článku jsem neměl žádný důvod zpochybňovat užitečnost sportu nebo populární stravy. Ne, chtěl jsem jen zdůraznit, že boj proti nadměrné hmotnosti vyžaduje rozmanitý a systematický boj na všech stranách. Pouze v tomto případě nastane zlom a brzy vítězství!