5 jednoduchých uzlů, které můžete použít

V každodenním životě se často setkáváme s tím, že potřebujeme něco zabalit, opravit nebo kravat. Obvykle se v takové situaci, bereme do rukou provázkem a začnou přicházet s neuvěřitelným nadšením struktuře uzlů, zvraty a spleti, které jsou pak naprosto nemožné, aby odhalili. Takže se naučíme, jak svázat několik oblíbených míst.

Závitový uzel

Jedná se o jeden z hlavních uzlů, které z nepaměti posílily luk řetězec. Někdy je nazýván králem uzlů pro jednoduchost a univerzálnost. Používá se pro dosažení těsné (!) Smyčky na konci rovného lana, pro připevnění lana na kroužky nebo očka, pro vázání lana.

Arbor uzel jak plet

Jednoduchý bajonet

Uzel “Jednoduchý bajonet” vám také umožňuje spojit pevnou smyčku a používá se hlavně v těch místech, která vyžadují obzvláště spolehlivé uchycení. Například takové jednotky byly již dlouho používány ve vozovém parku k ukotvení konců kotvení pro kotvení zařízení, pro zajištění tažných lan a těžkých nákladů a tak dále.

Jednoduchý bajonet, jak plést

Toutline

Pokud potřebujete něco svázat, ale pak máte možnost upravit délku lana, pak se na záchranu dostane speciální uzel, který vám umožní snadno změnit velikost smyčky. Velmi často je používán turisty pro stany plachty a napětí.

Tautline Hitch Jak Knit

Osm

Jedná se o tradiční jednotka používaná ve všech případech, kdy je potřeba něco připojovat k provazu. Snadno se plete, odolává těžkým nákladům a později takový uzel lze snadno uvolnit, aby se uvolnilo lano.

Osm uzel, jak pletí

Uzel “osm” má dvě možnosti. První je použita v těch případech, kdy máte jeden volný konec. Vypadá to spíše komplikovaně, ale jakmile pochopíte, jak postupuje, jak to dopadne samo o sobě.

Druhá možnost může být použita, pokud jsou obě konce lana volné. Tento uzel je tak jednoduchý, že může být svázán se zavřenýma očima a současně je zcela spolehlivý.

Možnost osmé

Stránka řidiče

Opravdu legendární web, který má mnoho různých jmen a ještě praktičtějších aplikací. Tato stránka se používá v oblasti stavebnictví, dopravy, cestovního ruchu a dalších případů, kdy je třeba pevně a pevně napravit věc.

Řidičský uzel, jak pletět

Pro ty čtenáře, kteří mají obtížnou navigaci v animovaných výkresech, je další návod obsahující statické fotografie z každého kroku. Najdete ji na tomto odkazu.

A jaké další uzly považujete za prakticky užitečné a nezbytné pro zvládnutí?