A jestli je zítra válka? K čemu je čas koupit před zahájením nepřátelství

Předmluva

První věc, kterou musíte pochopit o válce: váš způsob života se změní. Ať už pracujete jako programátor, designér, copywriter, PR člověk nebo pracovník v továrně (tam jsou takové?), Všechno bude rozbité se začátkem bojů. Z pracoviště, bydlení, šatníku na své menu a zvyky. A pokud bez glazurovaného tvarohu žijete zcela volně, nedostatek vhodné obuvi v zimě bude mít smutné důsledky.

Okamžitě označíme i, aby internetoví odborníci, kteří četli diagonálně, vyplienili žluč v komentářích – bude to ještě třeba pro zpracování hamburgrů.

 1. Dokonce i během války, obchody s oděvy a supermarkety pokračují v práci, ale čím blíže k frontě, tím vyšší je cena, tím horší rozsah a kvalita. Nikdo se neobtěžuje nabídkou dobrých věcí, nese nejlevnější a často špatně kvalitní boty a oblečení. Na dobré, prostě nemají peníze.
 2. Při vysokém stupni pravděpodobnosti výbuchu války ztratíte svou práci. Proto kupovat vše, co potřebujete, je lepší předem, zatímco výdaje za vás nejsou tak nápadné.
 3. Období, dokud jsou podnikání a stát přestavovány na vojenské trati, obvykle trvá nejméně šest měsíců. V současné době bude sortiment špatný.
 4. Ano, můžete se blížit k civilizaci a kupovat to, co potřebujete, ale stěhování z válečné zóny je extrémně drahé jak pro finance, tak pro čas. Nervotpka a různá rizika, když překročíte překážky, vás 10krát přemýšlí o tom, zda ji potřebujete.
 5. Válka znamená prudký nárůst cen a inflace obecně. Co včera započítalo 100 rublů, bude zítra ráno prodáno za 300.

Nutné věci

Městský batoh střední velikosti

Chápu, že mnozí lidé jsou zvyklí být spokojeni s taškou přes ramena, nosit kabelku, tabletu a mobilní telefon, ale s nástupem války to všechno zůstane v minulosti. Některé vaše cesty někdy zahrnují velmi specifický cíl: vyzvednout balíček, věci, koupit léky nebo výrobky. Taška je v tomto ohledu mnohem méně praktická a pohodlná.

Nekupujte turistický batoh, obvyklé městské 20-30 litrů bude více než dost.

Nezapomeňte vyzkoušet batoh před nákupem, ujistěte se, že popruhy jsou pohodlné a mají široké ramena na ramenou.

Zkuste si vybrat batoh bez přihrádky na notebook: to je velmi nepravděpodobné, že budete mít naléhavou potřebu nosit notebook cestovat, a s ochranou spetskarman jen ukrást užitečné místo. Dva nebo tři kanceláře bilaterální zámky by mělo stačit: v malém stažení drobnosti, jako jsou klíče, nůž, obvazy, peroxid vodíku, kapesníky, toaletní papír, lucerna, dokumentů, poznámek a tužky, hlavní věcí, které zůstávají.

Množství kapes je také k ničemu – prostě strávíte více času během vyhledávání a prohlídek. Mnohem důležitější je síla materiálu a jeho nepromokavost. Je velmi žádoucí upevnit batoh na hrudi, což vám umožní provozovat mnohem více pohodlí.

Kufr na kolečkách

V podmínkách ukončení poštovních převodů je nutno nutně odstranit nezbytné věci (je to velmi drahé), ale podle potřeby. V takovém případě bude jeden batoh malý.

Pokud máte rodinu – nezapomeňte vzít kufr na kolečkách. Klíčovým bodům, kterým je třeba věnovat pozornost:

 • Kvalitní plastová kola. Gumové podložky vymažou mimo vozovku a chodí velmi, velmi rychle.
 • Přítomnost rukojetí pro přepravu ze dvou stran, takže můžete nosit dva dohromady.
 • Velké dno a maximálně 2-3 malé oddíly. Budete stále nuceni vyhazovat všechny věci během vyhledávání.
 • Dobré dvoustranné zámky na každém oddělení.
 • Pevný design kufru.

Přitahování kufru s rozbitými koly nebo pokus o odblokování zaevshie zámků na hlavě stroje nebo v tisících fronty v tažném dešti – povolání není příjemné. Neváhejte na tento nákup. Vyhněte se jasným barvám a přitahujte pozornost k návrhům. Čím jednodušší, tím lépe.

Obaly, kryty a peněženky

V prvních měsících vypuknutí války a v období exacerbace lze dokumenty na ulici zkontrolovat 10 nebo vícekrát denně. Ještě horší je pro ty, kteří často cestují po silnicích s překážkami. Nikdo nezáleží na tom, jaké potíže se setkáte při nahrazení pasu, takže dokumenty jsou spíš jako laskání: jsou opotřebované, rozpadají se a mají extrémně náruživý vzhled.

Dobrý kryt je zárukou života vašeho pasu, i když není zárukou.

Snažte se nepřijímat světlé, velmi levné a s různými krycími symboly. Jednoduchá, diskrétní, s výhodou odlišná barva pro každého člena rodiny. Ujistěte se, že se po namočení kryty nepoškozují a nezanechávají skvrny. Pro pojištění zabalte dokumenty před opuštěním souboru nebo balíčku.

Podobný příběh s peněženkou (zapomenete na módní mikrovlákny, do nichž se vkládají bankovky a bankovky), telefonní pouzdro nebo pouzdro na brýle. Všechno, co lze chránit před pády, vodou a údery – chrání. Dříve nebo později se budete muset namočit v dešti vícekrát, spadnout na zem během bombardování nebo házet v davu na kontrolních stanovištích.

Půjčovna

Ne giroskuter, ne elektrosamoka a další fetiš. Jednoduchý, nejběžnější, s dostupnými částmi jízdních kol. Neobtěžujte se drahými modely s 20 rychlostí a ultralehkým rámem. Nespouštějte gumu a fotoaparát. Zbytek je druhotný. Je to jen způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B bez veřejné dopravy, která bude cestovat v omezeném a špatném režimu. Nezapomeňte přemýšlet o tom, jak nejlépe chránit kolo před krádeží. Dvojkolíci přátelé kradou častěji než auta, zejména v malých městech.

Nůž nebo multifunkční nářadí

Žádné obrovské skříňky se zastávkami a špetkami. Jednoduchý skládací nůž s minimálními funkcemi, ale z dobrá oceli as protiskluzovou rukojetí. Celkově potřebujete pouze nůž a otvírák na konzervy. Pokud to rozpočet dovolí, můžete se podívat na multifunkční nářadí. Ale i tam potřebujete extrémně minimalistické varianty od nože, otvíračů a kleští. Držte ji v batohu mezi ostatními malými věcmi a pak během kontrol nezpůsobí žádné otázky.

Lucerna

Absolutně nenahraditelná věc, zejména v podmínkách pravidelného nedostatku elektřiny. V ideálním případě dva. Jeden nositelný, malý, ale dostatečně jasný a energeticky náročný, který osvětluje silnici po dobu jedné hodiny. Lepší na bateriích – vždy noste náhradní. A velká domácnost lampy na baterie s možností dobíjení ze sítě.

V obou verzích by mělo být možné jej umístit na konec (ploché dno) se světelným paprskem na strop, aby se osvětlila celá místnost, upevnění lanyard a několik režimů jasu.

Hodinky

Lezením telefonu zjistíte čas v dešti nebo mrazu – není to nejlepší řešení. Ačkoli válka vás učí trpělivosti, čas přestává být zdrojem, který máte pod kontrolou. Pozdě na vlak, autobus nebo setkání se stává nepřípustným luxusem doby míru. Vhodný pro jakékoli nárazuvzdorné a nepromokavé hodinky s podsvícením a budíkem.

Sada první pomoci

Já bych vám nedoporučoval, aby zásobili množstvím léků, a to zejména v případě, že není jasné pochopení toho, co může být používán po uplynutí doby použitelnosti. Ale aby se, že máte 3-4 balení obvazy, vata, peroxid vodíku, jodu nebo Zelenka Analgin, aspirin, paracetamol, aktivní uhlí, teploměrem, amoniaku a ethanolu.

Bint a peroxid vložený do batohu, nechte je vždycky s vámi.

V podmínkách vojenských operací je v zásadě málo nemocných. Organismus, jako by se mobilizoval a chytl studenou nebo jinou chorobu, pokud se nebudete snažit tvrdě, je to obtížné. Výplata přichází v dobách odpočinku a příměří. Pak se lidské zdraví rozpadá jako dům karet.

Teplá bunda nebo bundy

Důraz na zimní oblečení je dán z nějakého důvodu. V době míru se každý pohyb v zimě snížil na potřebu chodit 10 minut před zastavením veřejné dopravy nebo po taxi. Kdybych chtěla chodit v zimě, věděla jsem, že kdykoliv mohu jít do kavárny nebo do obchodu a zahřát se. Ve vzdálené poklidné minulosti jsem nosil kašmírový kabát, kalhoty a boty z láhve z usně a já, stejně jako mnozí, jsem byl docela pohodlný.

V situaci, kdy musíte strávit na silnici od 4 do 48 hodin s vysokou pravděpodobností dlouhé pěší turistiky nebo strávené noci na volném poli, chutná v oděvu a celý šatník jako celek vyžaduje přehodnocení. Být nemocným v nepřítomnosti tepla, drogy a lékaři jsou velmi nebezpečné zaměstnání pro zdraví.

Při výběru bundy nezapomeňte s sebou vzít teplý svetr a zkuste to. Neměli byste být stísněni.

Pokud správná velikost není – odvážně dáváte přednost o něco více. Takže je lepší udržovat teplo a odstranit vlhkost.

Dobrý blesk, velký zahřeje kapuce, prostorné kapsy s patkou (nejlépe se suchým zipem), vnitřní kapsy (ZIP) do telefonu, peněz a dokumentů – to vše by mělo být v bundě. Přidejte k tomu, že vysoký límec s měkkou podšívkou (skrýt svou tvář před větrem), nastavitelné manžety (ne ucpávat sníh) a samozřejmě, nepromokavé tkaniny.

Mnoho bund a bundy vypadají na první pohled kvalitativně, ale vzhledem k jejich propustnosti se ukáží jako nepoužitelné. Déšť se sněhem nebo krátký čas při sněžení v teplé místnosti – a oblečení mokré. Vezměte do zásobníku lahvičku s vodou a ujistěte se, že tkáň odpuzuje vlhkost.

Snažte se neobléct oblečení s jasnými barvami a výjimečným designem. Nemáte za úkol přilákat zbytečnou pozornost, nejste turistkou.

Sportovní obuv

Klíčovým bodem, který by měl věnovat pozornost při nákupu bot, je tloušťka podrážky. Chrání vás před chladem a umožní vám pohodlně se pohybovat po rozbitém skle, břidlici a cihla.

Neberte si boty nebo zimní tenisky: v nich necháte otevřenou velmi zranitelnou část nohou.

Žádné zámky a samolepky – jen šněrování.

Vyzkoušejte boty s hustou teplou špičkou, a pokud jste přirozeně merzlyak – vložte extra stélku (ideálně z přírodní plsti). Potom by měla být noha v botě zcela volná. Žádné rozměry. Jinak nezapomeňte zmrazit.

Obrovské mínus boty nízké a střední cenové kategorie je jejich těsnost. Noha v tomto obuvi se cítí jako ve skafandru a po dlouhé cestě se z bot může vylévat kondenzace. Pokud je to možné, koupte drahé boty. Ne – vezměte s sebou pár náhradních ponožek na silnici a v případě potřeby změňte na suché.

Lyžařské kalhoty

Hlavní výhodou těchto kalhot je voděodolná a nafukovací látka. Dokonce i ve velmi silném mrazu a vítr v nich je teplý. A sníh nebo déšť neznamená, že cesta bude méně pohodlná.

Kalhoty, na rozdíl od kalhot a džínů, vás méně pohybují v pohybu a nezapadají těsně. Tradičně, pro zimní oblečení, zvyknout na velikost a zkusit na termoprádlo. S ním lyžařské kalhoty nosit mnohem pohodlnější: i po spuštění nebo namáhavé cvičení podložka nebude držet na nohou, a tělo bude ochlazovat není tak intenzivní.

Věnujte pozornost pásu. Je velmi žádoucí, aby kalhoty měly pro opasek i řemeny a šněrování. Užitečné a velké kapsy na zámcích, další podšívka na kolena a pátý bod.

Svetr pod krkem

Zapomeňte na jumper a světlý pulovr. Husté vlněné svetry, které zcela kryjí krk, nejlépe černé, tmavě modré nebo tmavě šedé – to je vaše volba.

Může se stát, že nebudete mít příležitost umýt a sušit věci po celou zimu.

Žádné akrylové a jiné umělé tkaniny. Jsou krásné a možná i vhodné pro městské ponožky, ale za extrémních zatížení jsou naprosto zbytečné.

Ostatní trivia

Existuje mnoho věcí, které nevyžadují spoustu peněz, ale potěší vás s jejich přítomností více než jednou. Seznamte je pouze bez podrobností:

 1. Dvacet párů ponožek, včetně 3-4 párů teplých ponožek.
 2. Tenisky s pevnou podrážkou.
 3. Silné džíny (žádné dekorativní pruhy a poškození).
 4. Pláštěnka.
 5. Teplé rukavice vyrobené z nepromokavé látky.
 6. Podzimní a zimní klobouky (i když jste chodili v klidu bez klobouku v těžkém mrazu).
 7. Termoprádlo.
 8. Tavení.
 9. Sklad bavlněných triček.

Hnusný odpad

Obrovské zásoby potravin

Obiloviny, mouky, másla a zavařeniny v průmyslovém měřítku – to vše samozřejmě v pořádku a je to nutné, a něco, co by mohlo dokonce jíst, ale postupně zhoršovat pro velké zásoby. Udržujte minimální počet základních pozic, aniž byste změnili svůj byt na pobočku společnosti “Auchan”.

Spousta mraženého masa a polotovarů

Dříve nebo později dojdou světla, a to vše bude muset být připraveny v nouzovém režimu, nebo musí vyhodit. V takových chvílích je pes, který kdysi milující majitelé jsou hozený do ulice, takže město, nechodíme, a plazit se na silnicích s oteklými bříšky do neuvěřitelných rozměrů.

Vojenská / polovojenská forma

To je samozřejmě zbytečné otázky, pozornost a rizika. Mezi civilními oděvy nejsou ani méně výhodné možnosti.

Střelné zbraně a traumatické zbraně

Přínosy z toho budou mnohem menší než otázky a problémy.

Dalekohledy

To je skutečná šance získat kulku.

Výsledek

Tento seznam by mohl být rozšířen, ale nemůžete rezervovat pro všechny případy života. Ujistěte se, že první den střely nebude zničit váš dům nebo byt, a spolu s nimi i všechny láskyplně shromážděné zásoby nemožné. Dokonce i ty uporotyh gadzhetofilam a perfekcionisté, kteří trpí na popruhu na hodiny nesprávné barvy, nebo zvolit tabulku bolestivě na Feng Shui, chybějící let se dívat na věci a svět mnohem jednodušší.

Nezaměřujte se na výběr těch nejlepších věcí. Stačí koupit něco, co splňuje požadavky – život sám vás přivede doprava. Mír!

Čtěte také:

 • Jak používat mobilní komunikaci v kontextu bojových operací →
 • Případ alarmu: seznam věcí, které by měly být v případě války →
 • 8 mýtů o přežití, které vám mohou stát život →
Loading...