Co dělat, pokud je Chrome pomalý

Zakázat pluginy

Ve výchozím nastavení je prohlížeč s řadou přednastavených plug-inů, například k zobrazení multimediálního obsahu: Flash, Java, Silverlight a Windows Media. V procesu exploitace může být seznam plug-inů rozšířen, ale ne všechny jsou pro vás skutečně nezbytné.

 1. Zadejte adresu v prohlížeči o: pluginy.
  Chrome 1
 2. Zakažte nepotřebné pluginy kliknutím na odkaz “Odpojit”. Odpovídající pole se stává šedým a zobrazí se odkaz “Povolit”.
  Chrome 2

Zakázat rozšíření

Rozšíření jsou takové malé programy od vývojářů jiných výrobců, jejichž cílem je zvýšit funkčnost prohlížeče nebo změnit jeho vzhled. Většina z nich však může negativně ovlivnit rychlost prohlížeče Google Chrome.

Některá rozšíření přidávají své tlačítko na panel nástrojů prohlížeče. Můžete je odstranit, pokud klepnete pravým tlačítkem na toto tlačítko a vyberete možnost Odstranit z Chromu.

Chrome 3

Další rozšíření lze odebrat pouze z nastavení prohlížeče Chrome. Chcete-li to provést, postupujte takto.

 1. Klikněte na tlačítko hlavního menu v panelu nástrojů.
 2. V této nabídce najděte položku “Nastavení”.
  Chrome 4
 3. Než otevřete kartu nastavení, ve které byste měli vybrat levou navigační lištu v sekci “Rozšíření”.
 4. Zde uvidíte seznam všech instalovaných rozšíření. Odeberte zbytečně kliknutím na ikonu koše vedle odpovídajícího názvu.
  Chrome 5

Pokud pochybuji o nutnosti odstranit rozšíření, jednoduše ji deaktivujte zrušením zaškrtnutí políčka “Aktivováno”.

Jediné rozšíření, které doporučujeme, je aplikace Lifehacker pro Google Chrome. 😉

Smazat dočasná data

Během provozu prohlížeč ukládá na pevném disku velké množství dočasných a pomocných souborů, které se postupně hromadí a zpomalují jeho činnost. Proto je doporučeno pravidelně vymazávat mezipaměť, mazat data pro práci offline a historii surfování. Není vůbec těžké.

 • Klikněte na tlačítko hlavního menu v panelu nástrojů.
 • V této nabídce najděte položku “Další nástroje”.
  Chrome 6
 • V submenu vyberte možnost Odstranit naskenovaná data.
 • Zobrazí se vyskakovací okno, ve kterém můžete vybrat časové období (doporučujeme vybrat “Celý čas”) a jaké údaje budou smazány.
  Chrome 7
 • Klikněte na tlačítko Vymazat historii a toto zavřecí okno se zavře. Poté můžete nastavení ukončit kliknutím na křížku vedle názvu karty.

Použijte nástroj Google Clean up od společnosti Google

Google má postaráno uživatelů svého prohlížeče a vydala speciální program na odstranění všech třetích-party add-ons, které mohou zpomalit váš prohlížeč. Můžete si jej stáhnout na této stránce.

Funguje to velmi jednoduše. Stačí stahovat a spustit nástroj a pak automaticky najde v automatickém režimu podezřelé prvky a v případě potřeby je odstraní.

Chrome 8

Poté bude restartován váš prohlížeč, zobrazí se návrh na resetování všech nastavení na výchozí hodnoty. V některých případech to může pomoci odstranit problémy a výrazně zvýšit rychlost prohlížeče Google Chrome.

Chrome 9

A jaké metody používáte k urychlení prohlížeče Google Chrome? Sdílejte tajemství v komentářích!