Jak uložit své oblíbené flash hry do počítače

Ať už to chceme nebo ne, technologie Flash je věc minulosti. Špička jeho popularity, to už dávno prošlo, a teď vidíme, jak dodavatelé prohlížečů jedna za druhou vylučují podporu Flash ze svých programů.

Velmi brzy se může ukázat, že obsah umístěný na internetu vytvořený pomocí této technologie obecně nebude k dispozici. Flash však vytvořil obrovské množství skvělých her, které si nikdo nepřepisuje a nebude se přizpůsobovat novým požadavkům. Proto je nyní třeba se starat o zachování svých oblíbených her, pokud jsou pro vás drahé. Můžete to udělat jen několika málo jednoduchých kroků.

 1. Otevřete stránku hry, kterou chcete uložit, a počkejte, dokud nebude úplně stažena.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Zobrazit kód stránky.
  Uložit stránku Flash
 3. Na nové kartě se otevře zdrojový kód stránky. Stiskněte klávesy Ctrl + F a do vyhledávacího pole, které se zobrazí, zadejte text “.swf”.
 4. Nyní musíte provést poměrně složitý úkol, zvláště pokud nejste příliš zběhlí v HTML. Je nutné najít odkaz na výsledky hledání, které ukazují na soubor s hrou. Obvykle má stejný název jako samotná hra a je uvnitř prvku iframe.
  Uložte kód blesku
 5. Klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz a v místní nabídce vyberte “Uložit odkaz jako …”. V důsledku toho byste měli začít stahovat hru na pevný disk.
 6. Můžete otevřít uloženou hru a hrát ji tiše bez pomoci prohlížeče. V operačním systému Windows je to dokonale ovládáno standardním přehrávačem médií nebo například přehrávačem GOM.
  Uložit Flash Gom

Druhou cestou budou vyhovovat uživatelé, kteří v zdrojovém kódu nemohli najít potřebný odkaz. Využijte služby služby File2HD.com, která dovedně analyzuje pro vás libovolnou webovou stránku a poskytne přímé odkazy na všechny prvky, které jsou na ní obsaženy. Stačí pouze vybrat odkaz na soubor s příponou .SWF a nahrát jej do počítače.

Uložit Flash soubor2HD.com

Máte nějaké oblíbené flash hry, které by bylo škoda, že se navždy ztratíte? Sdílejte jména v komentářích!

Loading...