Jak udělat ranní cvičení dokonalé

1. Nebrzděte! Pokud nechcete jít zpátky do postele, nemyslete na chvíli. Jednat jasně a účelově, vyhýbat se zbytečným pohybům a pochybnostem. Připravte se na trénink v 10-15 minutách. Nechte ostatní věci později.

2. Proveďte vše, abyste se probudili. Každý má své vlastní povzbuzující spouštěče: někdo potřebuje kávu, jiný – zkontrolujte poštu. Například každé ráno začínám s úkoly Elevate. Znáte sebe a používejte své slabosti ve svůj prospěch.

3. Je vaše káva? Naštěstí si nemůžete popírat tento doping. Šálek kávy, opilý před joggingem, vám pomůže udělat průlom na běžeckém pásu.

Ranní cvičení: Napijte kávu
lightwavemedia / Depositphotos.com

4. Držte branku před očima. Najděte svůj důvod pro ranní cvičení: uvolněte večer pro jiné věci, vypalte tuky nebo se připravte na závod. Umístěte tento důvod na významném místě: v budíku nebo na zrcadle v koupelně tak, aby byla připravená, když se začnou pružně přemisťovat myšlenky spát.

5. Připravte se večer. Úspěšné brzy ráno začíná večerní trénink: dát sklenici vody blízko postele, sbírat sportovní tašku, udělat budík (nebo lepší – dva). Hlavní věc – leží brzy, protože ranní cvičení nevyrovnávají nedostatek spánku.

6. Připravte lahodnou snídani. Bude to odměna za vaše vytrvalost. Navíc, pokud obvykle nemáte chuť k jídlu od rána, po tréninku, budete téměř jistě chtivě vrhnout i na müsli. Co mohu říct o sendviče s lososem.

Ranní cvičení: Vaříme lahodné snídaně

7. Vytápění místnosti. Navzdory skutečnosti, že je lepší spát v chladné místnosti, je snadnější se probudit v teple. Proto, po dobře větrání místnosti před spaním, nenechávejte okno otevřené na noc, takže do rána se místnost znovu zahřeje. Takže vstávání bude mnohem jednodušší.

8. Více světla! Předčasný výcvik bude muset růst dlouho před úsvitem. Tělo nemůže být podvedeno: ve tmě bude chtít spát. Proto, když jste se zvedli, zapněte osvětlení na plný výkon, abyste mohli volno vypustit kdykoliv v roce a v jakékoliv zeměpisné šířce.

9. Umyjte se! Nepodceňujte osvěžující účinek vody. Nemůžeš si roztrhat oči? Místo toho, aby ležel v posteli a lehce putoval po domě, spěchal přímo do koupelny a umyl si obličej studenou vodou: spát, jakmile bude ruka odstraněna.

Ranní cvičení: Umyjte
GeorgeRudy / Depositphotos.com

10. Začněte malý. Pokud si myslíte, že dnes ráno nenajdete sílu plánovaného tréninku, přesvědčte se jen o několik minut oživující asanas. Vytvořte představu hory nebo válečníka, a vidíte, že bude silná pro plný trénink. A pokud ne, alespoň budete vědět, že jste nebyli příliš líní, ale opravdu potřebovali další sen: také se to stane.

11. Vlak denně. Pokud chcete, aby brzký vzestup přestal být pro vás obtížný, musíte vzít ranní cvičení do zvyku. Alternativní cvičení: jogging, jóga, plavání. Nebojte se, pokud zahrnout do svého fitness programu 1-2 dny odpočinku za týden. Ale je lepší je naplánovat v předstihu a nerozhodnout v době, kdy budete příliš líní, abyste se dostali z postele.

12. Nezapomeňte na zahřívání. Od rána je tělesná teplota mírně pod normální hodnotou a svaly nejsou dostatečně elastické. Proto, abyste se vyhnuli zranění, věnujte plný trénink. Ať už je to houpání, běh, jóga nebo plavání, musíte začít, postupně zvyšovat zátěž.

Ranní cvičení: Nezapomeňte na cvičení
Vadymvdrobot / Depositphotos.com

13. Najděte si přátele mezi časnými ptáky. V dopoledních hodinách není tělocvična tak málo lidí. Seznamte se s každým, co vidíte každé ráno, takže je mnohem zábavnější jít na trénink. A můžete s jedním z vašich přátel hádat o tom, kdo může zůstat déle než v nepřítomnosti: vstoupit do prvku konkurence do rutinních povolání.

14. Věnujte pozornost své náladě. Po ranním tréninku se budete cítit úžasně: plný síly, sebevědomí a hrdosti na svůj účel. Dejte smajlíka do kalendáře nebo chválu vynikajícího rána v sociálních sítích. A ráno si zapamatujte nejlepší odměnu za svou vytrvalost – vynikající náladu.

15. Připravte seznam skladeb. Nezapomeňte poskytnout dobrý soundtrack tak, aby trénink byl dokonalý a nechal jen pozitivní emoce.