Jak vyčistit pivo břicho

Proč je pivo břicho

Pivní bříško je typické pro muže kvůli zvláštnostem akumulace tuku v těle: u mužů se tukové zásoby ukládají hlavně v oblasti pasu. Navíc alkohol mění mužské hormonální pozadí, což také přispívá k hromadění tuku.

Budeme analyzovat důvody, proč pivo zvyšuje tukové usazeniny.

1. V pivu je mnoho kalorií

V pivu obsahuje od 43 do 45 kcal na 100 gramů nápoje. Pokud zvážíte, kolik piv může pít večer, jeho oddaným fanouškům, dostanete děsivé postavy.

Jedna láhev piva obsahuje asi 215 kilokalorií, jeden litr je 430 a dva litry je 860. Jedná se o třetinu denní kalorické dávky pro mladého muže, který vede sedavý nebo mírně aktivní životní styl. Přidejte k tomu obvyklé jídlo během dne a občerstvení na pivo, které je také často velmi kalorické a získáte obrovský nadbytek kalorií.

2. Za prvé, alkohol je zpracován, pak vše ostatní

Ethylalkohol obsahuje asi 7 kilokalorií na gram. Protože alkohol je toxický pro tělo, tělo se nejprve snaží zpracovat tyto kalorie a sacharidy a tuky, které přicházejí s alkoholem, jsou uloženy jako zásoby tuků. Samozřejmě, pokud nemáte čas strávit to.

Zatímco tělo nespracovává tyto “prázdné” kalorie, zbytek bude uložen ve formě tuku.

3. Pivo mění hormonální pozadí

Podle výsledků výzkumuVliv mírné konzumace alkoholu na plazmatické hladiny dehydroepiandrosteron sulfátu, testosteronu a estradiolu u mužů středního věku a postmenopauzálních žen 2004, denní užívání piva po dobu šesti týdnů snižuje hladinu testosteronu u mužů o 11,7%.

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který podporuje spalování tuků a buduje svalovou hmotu.

Jedna stará studiePohlavní hormony a adrenokortikální steroidy u mužů akutně intoxikované etanolem potvrzuje, že po podání velkých dávek alkoholu zůstává testosteron po dobu 24 hodin nízká.

VýzkumAlkoholické nápoje jako zdroj estrogenů 1998 ukázalo, že pivo obsahuje phytoestrogeny daidzein a genistein, které také inhibují tvorbu testosteronu.

Pokles testosteronu přímo ovlivňuje obsah tuku a svalů. Spalování tuku se zpomaluje, stejně jako nárůst svalové hmoty. Čím méně svalů, tím méně kalorií je vynaloženo na jejich údržbu a opět pomalejší tuk jde.

4. Alkohol zvyšuje příjem kalorií

VýzkumStimulace chuti do alkoholu 2001 ukázalo, že konzumace alkoholu před obědem zvyšuje celkovou hladinu příjmu kalorií. Po 330 mililitrech alkoholických piv účastníci studie spotřebovává v průměru o 1744 kalorií, po nealkoholického piva – 1548 kalorií, a ne pivo vůbec – 1521 kcal. Vzhledem k obsahu kalorií alkoholu se spotřeba kalorií od lidí, kteří pili pivo, zvýšila o 30% oproti těm, kteří nekoukali pivo.

Pivní břicho se projevuje kombinací dvou faktorů: nadbytek kalorií a vlivu alkoholu na hormonální pozadí.

Rozuměli jsme důvodům, obrátili jsme se k metodám boje.

Jak se zbavit břicha piva

1. Snížit spotřebu alkoholu na minimum

Nejprve je třeba odstranit důvod – snížit množství piva a jiného konzumovaného alkoholu, aby nedošlo k potlačení tvorby testosteronu, nezasahujte do těla, abyste zhubli a získali svalovou hmotu.

Jednoduché odmítnutí alkoholu však nedosáhne rychlých výsledků. Chcete-li zhubnout rychleji, musíte vytvořit kalorický deficit.

2. Vytvořte deficit kalorií

Nedostatek kalorií je, když utratíte více, než budete konzumovat. Vypočítejte míru kalorií a snažte se dodržet tuto hodnotu.

S největší pravděpodobností se rychle nudíte, proto se snažte zapamatovat obsah kalorií v potravinách, které nejčastěji konzumujete. Takže můžete odhadnout obsah kalorií v nabídce a dodržet normu. Jak vypočítat rychlost kalorií a schodek nezbytný pro hubnutí, přečtěte si zde.

Nezapomeňte na jednoduchá pravidla:

  • Sladké a tučné – je to spousta kalorií, je lepší jíst nebo jíst jen příležitostně (praxe cheat jídlo).
  • Zelenina, kromě brambor, má málo kalorií, spoustu vitaminů a vlákniny. Můžete jíst tolik, kolik chcete.
  • Plody neobsahují spousty kalorií. Sladší ovoce, tím více kalorií obsahuje. Vyberte si nesladené a jíst tolik, kolik chcete. Stále nejedí moc.
  • Nízkotučné maso (hovězí, kuřecí, krůtí, králičí) je hodně bílkovin, musíte jíst k růstu svalů.
  • Obiloviny mají vysoký obsah kalorií, ale obsahují mnoho vitaminu E, vlákniny a dalších živin. Můžete jíst, ale s ohledem na obsah kalorií.
  • Chléb a veškerá mouka je lepší vyloučit. Pokud nemůžete odmítnout, jíst žitný chléb a ne pšenici: má méně kalorií.
  • Mléčné výrobky obsahují mnoho bílkovin a vápníku. Jejich obsah kalorií závisí na obsahu tuku, obsahu cukru a přísad. Balíček tvaroh je dobrý, je špatné umýt zasklený sýr smetanou.

Abyste nemuseli výrazně omezovat stravu, a také zrychlit metabolismus, spalování tuků a růst svalů, ujistěte se, že stravu doplníte tréninkem.

3. Dělat sporty

Čím více kalorií konzumujete, tím rychleji tuk jde. Dobrý kardiovaskulární a intenzivní interval. Silový trénink stráví méně kalorií, ale poskytne rychlý růst svalů a urychluje metabolismus delší dobu než prodloužené kardio.

Pokud zvolíte kardio, hlavní část by měla projít v oblasti “spalování tuků” – 65-75% maximální srdeční frekvence (srdeční frekvence). O tom, jak vypočítat maximální tepovou frekvenci a cílovou zónu, můžete zde počítat.

Zde je několik dalších materiálů k tématu:

  • Co si vybrat pro hubnutí: kardio, interval nebo silový trénink →
  • Cvičení pro hubnutí →
  • 13 aplikací pro hubnutí →

Jak rychle bude břicho piva záviset na jeho velikosti, vašem úsilí a schopnosti odolat pokušením. Dare a budeš mít čas na léto!

Loading...