PŘEHLED: Amazfit – vylepšená Mi Band pro slabší sex

Nedávno jsme přezkoumali aktualizovanou verzi národního sledovacího nástroje pro fitness z firmy Xiaomi. Ale to není jediný gadget svého druhu v sortimentu čínského obra. Pamatujte, že minulý rok jsme o Amazfitu napsali? Překvapivě krásné zařízení nakonec padlo do našich rukou a dnes o tom víme.

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

Na rozdíl od mnoha dalších zařízení, které Xiaomi oznámila, tento gadget neobdržel značkové balení a Mi. Pravděpodobně kvůli mírně odlišné pozice: Amazfit – prémiový produkt. Všechno, co se týká dnešního zařízení, tedy nese jeho jméno, a nikoli jméno výrobce. A není to překvapující. O Huami v Rusku jsme slyšeli několik. I přesto, že vytvořil populární fitness monitory a váhy Xiaomi, mikročip krokoměr pro Li-Ning tenisky firmy (také zahrnuty do Mi-kolekce) a mnoho dalších chytrých doplňků, dosud objevil na ruském trhu.

Obsah balení a vzhled

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

Amazfit se velmi liší od ostatních produktů Xiaomi. To lze vidět již na obalu traktoru – jasné černé pouzdro, které naznačuje, že máme prémiové zařízení. Uvnitř je vhodný zásobník s trekker-bagel z oxidu zirkoničitého. K dispozici je také bezdrátová nabíječka skrytá.

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

Keramické těleso (ano, oxid zirkoničitý – keramika, která se používá pro výrobu náhrad a vnitřní plochy trysky tryskami a kosmických raket), vizuálně a na dotek bezproblémové, i když ve skutečnosti je prefabrikované. Neexistují žádné konektory, protože nabíjení používá indukční nabíječku a pro synchronizaci – Bluetooth.

Existují dvě barevné schémata Amazfit: Moon Beam (často označované jako Moon Frost) s mléčně bílou kazetou a zlatou sponou a černým rovníkem. K dispozici jsou také dvě verze náramku: pravidelný popruh z béžové koženky a polyuretanový rovník, který běží podél průměru kroužku s elektronikou. První možnost je vhodná výhradně pro ženy, ale druhá – unisex.

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

Příchytka, která drží hlavní část, se skládá ze dvou kroužků, které jsou uzavřeny západkou. Design připomíná sponu náramků. Náhodné otevření při chůzi je vyloučeno, ale při neúspěšném kontaktu s některými objekty je vše možné.

Snadné použití

A tracker odděleně, a celý systém s popruhem je velmi lehký: všechny dohromady váží pouze 15 gramů. Z tohoto důvodu zařízení nezasahuje a prakticky není cítit na ruce. Náhrada kůže je překvapivě dobře opotřebená. Případ Amazfit je vyroben podle standardu IP68, takže si můžete umýt ruce a dokonce si sprchu v náramek. Pravda, latter velmi rychle odstraní kožený popruh, bude to Equator.

Autonomie zařízení není srovnatelná s autonomií Mi Band, ale není potřeba denní nabíjení. Uvnitř je baterie s kapacitou 15 mAh, která stačí na týden práce na plný úvazek (pod pasem – až 10 dní). Úplné nabíjení z úplné nabíječky trvá déle než hodinu.

Funkčnost

V tomto ohledu je Amazfit podobný Mi Band první verze. Funkce tady jsou základní pro každý fitness tracker:

  1. Monitorování aktivity: kroky, kalorie, ujetá vzdálenost, samostatný provozní režim a sledování trasy při interakci se senzorem GPS smartphonu.
  2. Monitorování spánku.
  3. Chytrý budík.
  4. Oznámení příchozích hovorů.

Dále je oznamována možnost ovládání domácích spotřebičů pomocí speciálního protokolu. Bohužel kvůli nedostatku zařízení s podporou jakýchkoli specifických kontrolních metod nebylo možné toto tvrzení ověřit.

Synchronizace a aplikace

Chcete-li pracovat s Amazfit, potřebujete smartphone s operačním systémem Android (nad 4,2). Popis tvrdí, že je možné pracovat s iOS (nad 7), ale nebylo možné najít příslušnou aplikaci. Předpokladem je Bluetooth 4.0.

Údaje shromážděné náramkem jsou synchronizovány s vlastní patentovanou aplikací Amazfit, kterou lze z instrukce nainstalovat pomocí kódu QR. (Aplikace v obchodě Google se ukázala být zcela nevhodná.) Odkaz bude vést k čínskému webu, kde si můžete stáhnout soubor APK.

Aplikace je k dispozici pouze v čínštině nebo angličtině. Rozhraní je však intuitivní a malý počet funkcí zařízení nedovoluje zmást v piktogramech. Kromě toho je standardně aplikace spuštěna v angličtině.

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

Logika práce je podobná projektu Mi Fit, takže i v případě starší verze aplikace v čínštině je docela možné upravit (angličtina bude muset být nastavena ručně). Nejnovější verze aplikace okamžitě aktivuje anglické menu, nabízí možnost přihlásit se přes Facebook a zadat biometrické údaje: výška, váha, pohlaví, věk. Mimochodem, můžete okamžitě nastavit synchronizaci s aplikací Apple Health (pokud to samozřejmě umožňuje).

PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex PŘEHLED: Amazfit je sofistikovaný MiBand pro slabší sex

Na hlavní obrazovce jsou zobrazeny úspěchy dne a páska aktivity. Pomocí dvojice tapas můžete vidět statistiky dosažení cílů (kolik po sobě jdoucích dní jste dělali to, co potřebujete), průměrný počet kroků za den a celkový čas spánku. Můžete také nastavit budíky. Pro výcvik je provozní režim. Zkompiluje traverzovanou trasu s přihlédnutím k času a vzdálenosti.

Nebezpečná upozornění: ve výchozím nastavení je k dispozici pouze jedna volba – upozornění na vibrace. Funguje pouze pro příchozí hovory.

Závěry

Samozřejmě, Amazfit je velmi krásná. Zařízení vypadá chytlavé, zajímavé a na rozdíl od konkurentů může působit jako módní doplněk s další funkcí. Bohužel to je jeho hlavní nevýhoda: návrh zvyšuje náklady na zařízení a zobrazuje Amazfit v jiné cenové kategorii. V době publikování nejlevnější verze Moon Beam – bez rozruchu s Taobao – stojí 60 dolarů. Sportovnější Equator prodával za 80 dolarů.

Pokud potřebujete funkce za nejnižší cenu, vyberte si cenově dostupnější Mi Band a jeho protějšky. Ale jako dárek, možná, stojí za to zvážit konkrétně Amazfit: určitě se bude líbit děvčatům.