VZDĚLÁVÁNÍ: 7 nejlepších cviků pro běžce, které pomohou stát se silnějšími

Za účelem běžet rychleji, je potřeba nejen pravidelné běhání, ale i další cvičení, které rozvíjejí celé tělo, ne jen nohy: je jóga a vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT), a samozřejmě, síla.

Většina běžců nemá opravdu ráda silový tréninku a raději bez nich dělá co nejdéle, ale pokud jde o vážnější cíle, musíte se sami sebe spojit a zahrnout jógu a vážení trénink do svého programu. Jóga činí naše tělo pružnější, vazy – silnější a zároveň pružné. Silový trénink také posiluje svaly a dodává nám dodatečnou vytrvalost. Obecně platí, že pokud se skutečně rozvíjíte, pak se rozvíjejte harmonicky, což znamená, že k joggingu by mělo být přidáno hodně zajímavého tréninku! Alespoň nevím o žádném běžci, kteří by dosáhli určité úrovně a zastavili se jen na jednom běhu. Takže dnes se zaměříme na silový trénink pro běžce. Začněte – sedmi jednoduchými a velmi účinnými cviky.

Takže, silový trénink posiluje svaly, pomoz nám, aby se stala silnější a rychlejší, stejně jako další pojištění proti zranění tak vážné kotníku podvorachivaetsja mnohem méně často než ne opevněný s dalšími cvičeními.

Na jedné straně, jako běžec, budete muset posílit svaly, které používají nejvíce: čtyřhlavý sval, hamstringy a lýtkové svaly. Na druhou stranu, je třeba udržet rovnováhu a odstranit nerovnováhu v těle, které mohou vyplynout z příliš mnoho stresu na stejné svaly a naprosté lhostejnosti k druhým, a proto je důležité věnovat pozornost stavu vašeho těla a horní části těla. Tato školení by mělo být přijato méně vážně než běžet, takže lépe vytvořit svůj tréninkový plán, s přihlédnutím k doplnění energetických dnů.

Než budete pokračovat v cvičeních níže, ujistěte se, že máte poměrně dobrou základnu, to jest dostatečnou sílu a dovednost. Pokud nejste přesvědčeni o svých schopnostech, je lepší se poradit s trenérem a provádět je pod dohledem profesionála. Samozřejmě, pokud chcete dosáhnout skutečně vysokých výsledků, je nutné pracovat s trenérem alespoň na začátku nebo v přípravě na konkrétní soutěže s určitými cíli.

1. Planck

Myslím, že každý ví, co je bar, ale jen pro případ, opakujme to znovu. Plank odkazuje na izometrické cvičení a dokonale posiluje svaly těla a ramen. Je to odlišné a v závislosti na druhu je více kladen důraz na určité svaly. Například, v boční latě se velké zatížení přenáší na šikmé břišní svaly.

Podle kůře svaly jsou šikmé, transversus abdominis, rectus abdominis, malé a střední glutes, adduktory, ochromit, infraspinatus sval, hákový sval, a jiní.

alt
crossfitresurgence.com

2. “ruský zákrut” (otočení kufru)

Cvičení “ruský twist” postihuje poměrně velké množství svalů, včetně lisu, šikmé břišní svaly, dolní části zad a hamstringů.

3. Squats v útoku s rukama nahoru

Toto cvičení ovlivňuje svaly čtyřkolek v oblasti kyčle, hamstringů, hýždí, ramen a kortikálních svalů. Můžete je provádět s vážením, pokud chcete přidat zatížení.

Během cvičení se ujistěte, že váha je přímo nad hlavou a že úhel v koleni nohy, který je přenášen dopředu, je 90 stupňů.

4. Letecké squaty

Pro běžec by dřepy měly být nepostradatelným prvkem výcviku. A tyto sit-upy jsou jedním z nejsnadnějších a některé z nejúčinnějších. Během svého vystoupení na práci patří hýžďové svaly, čtyřhlavý sval stehenní, kyčel flexors, hýždě a svaly jádra.

Během dřepání se ujistěte, že na konci dna jsou boky rovnoběžné s podlahou a při stoupání nedochází k přesahu prstů, ale na paty. Představte si, že sedíte na velmi malé stoličce. Pokud se váha pravidelně přenáší na ponožky, můžete pod ponožky položit malé palačinky z činky.

5. Deadlift na jedné noze

Jednoduchá síla je ideální cvičení pro posílení svalů stehna a hýždí a také pomáhá rozvíjet pocit rovnováhy a zlepšuje vaši stabilitu. Začněte s tímto cvičením bez váhy.

6. “Pistolletik”

Domnívám se, že školní záznamy si pamatují všechno a ty sit-upy, které byly vždy součástí školního vzdělávacího programu. Pokud uděláte všechno v pořádku, krepatura bude tak silná, že nebude zvyklá, že chůze bude docela bolestivá. 😉

7. Zdvihací činky s rotací

Cvičení je zaměřeno na posilování svalů horního těla – těla a ramen.

Jak můžete vidět, všechna tato cvičení jsou zaměřena na rozvoj síly v nohách a v horní části těla. Na tom není nic zvlášť složité, ale pokud si nejste jisti, ve své schopnosti, je lepší, aby to pod dohledem trenéra nebo požádat ho trochu je upravit (na téma změn může být docela hodně) tak, aby dokonale odpovídal vašim požadavkům a nakonec vedly k požadovaným výsledkům.

Dobré cvičení pro vás. 😉