10 bezplatných online editorů s podporou Markdown

Textové editory jsou potřebné všemi a mezi všemi žádostmi o práci je používáme častěji než ostatní. Existuje mnoho dobrých editorů, ale lidé mají vždy chuť víc, takže vývojáři vytvářejí nové a nové aplikace. Navíc, kromě nativního, jsou v prohlížeči k dispozici online editoři na libovolné platformě. Řeknu vám o nich dnes.

1. StackEdit

Screenshot z roku 2014-12-02 na 18.44.49

StackEdit je bezplatný editor Markdown, který nabízí mnoho užitečných funkcí. Má panel vizuální formátování (tučné, kurzívou, seznamy, atd.), Lze synchronizovat s oblaku (Dropbox, Google Disk), import souborů podle adresy URL nebo z lokálního disku. Vrcholem StackEdit je schopnost převést HTML do formátu Markdown.

2. Dillinger

Screenshot z 2014-12-02 v 18.46.00

V Dillingeru je velmi minimalistické rozhraní, které pomáhá soustředit se na váš text. Tento editor nejen podporuje cloudové služby Dropbox, Google Drive, One Drive, ale i GitHub. Dokončené texty lze exportovat do HTML, Markdown a PDF. V Dillingeru je režim ostření, ve kterém je vše skryté od obrazovky, s výjimkou psaného textu.

3. Značitelné

Screenshot z roku 2014-12-02 na 18.47.28

Jednoduchý editor Markdown s čistým rozhraním. Vším, co může (pokud nechcete vytvořit účet na službě pro přístup k pokročilé funkce), je pracovat s textem a zobrazit náhled uložit srážky-fragment. Uložit svou práci, můžete stažením textový soubor ve formátu HTML nebo Markdown (.md) na uvedený odkaz.

4. Online značkovací editor

Screenshot z roku 2014-12-02 na 18.48.19

Hardcore, asketický on-line editor bez problémů. Má náhledový panel kódu Markdown a schopnost převést na HTML.

5. Markdown Journal

Screenshot z roku 2014-12-02 na 18.50.18

Další poměrně jednoduchý editor Markdown, který se synchronizuje s Dropboxem. Chcete-li jej použít, budete muset poskytnout značku Markdown s přístupem ke složce s dokumenty ve vašem Dropboxu.

6. Dingus

Screenshot z roku 2014-12-02 na 18.52.05

Dingus je relativně starý a extrémně jednoduchý editor Mardown, dostupný v každém prohlížeči. Je pozoruhodné, že ho vytvořil John Gruber, otec Markdown.

7. Markdown-Editor

Screenshot z roku 2014-12-02 na 18.53.56

Jak můžete vidět, vývojáři Markdown-Editor se s názvem skutečně neobtěžovali. Tento editor podporuje rozvržení aplikace GitHub Flavored Markdown (GFM) a funguje ve spojení s Disku Google.

8. (GitHub-flavored) Markdown Editor

Screenshot z roku 2014-12-02 na 19.00.44

Další možnost, pokud potřebujete editor, který podporuje GitHub flavored Markdown. Nepracuje s úložištěm cloud, ale má podokno náhledu, které zobrazuje formátovaný kód Markdown.

9. Zápisník

Screenshot z roku 2014-12-02 dne 19.01.38

Writebox je bezplatný textový editor s režimem ostření a podporou Markdown. Když začnete psát, skryje vše kromě samotného textu. Vynikající práce Dropbox a Google Drive, podporuje klávesovou zkratku a umožňuje stahovat text ve formátu html nebo txt.

10. wri.pe

Screenshot z roku 2014-12-02 dne 19.04.59

Poměrně jednoduchý online notebook, který chápe značku Markdown. Je-li to nutné, můžete uložit texty do Dropbox nebo Evernote.

Závěr

Jak vidíte, nedostatek bezplatných online editorů s podporou Markdown se vůbec necítí. Mezi všemi bych se vyjádřil StackEdit a Dillinger, Oba mají dostatečnou sadu funkcí pro každodenní práci, která se liší od ostatních.

Pokud však pracujete na projektech GitHub, měli byste zhodnotit výhody Markdown-Editor a (GitHub-flavored) Markdown Editor.

Markdown vzdělávací prostředky

Markdown – ideální pro psaní textů určených k publikování na webu. Je to jednoduché, intuitivní, ne tak komplikované jako HTML a navržené speciálně pro vytváření textů.

Pokud máte zájem o Markdown, je zde několik zdrojů, které vám pomohou:

  • interaktivní výukový program pro Markdown
  • oficiální dokumentaci syntaxe
  • článek o zvládnutí Markdown