10 Mac programů, které jsou opravdu užitečné pro nováčky

Teď Macy od samého začátku, takže baleny opravdu užitečné, že sestup je dokonce obtížné zjistit, který z aplikací třetích stran může být vhodné včerejší Windows uživatele. Zvláště když Mac-analogy standardních programů Windows nejsou v příkladu tak funkční a vyžadují velmi málo času pro zvládnutí. Nicméně je stále možné upozornit na instalaci prvního dne práce s počítačem “apple”.

I záměrně stranou všechny druhy poslů, alternativních webových prohlížečů, kancelářské balíky, a dalších výrobků, které jsou dobře známé na jiných platformách, a tím i velké, nově příchozí není moc a potřeba (například proč právě zabírají Evernote, kdy se možnosti zaměstnanců “Poznámky” mohou stačit pro oči?).

No, v této kolekci jsem se snažil sbírat aplikace pro OS X, který dělá nebo nemá obdoby (nebo, podle mého názoru, jsou nejlepší svého druhu), nebo značně zjednodušilo zavádění systémových funkcí, pohřbené dostatečně hluboko, OS X, a vyžadují pokročilejší uživatelské dovednosti. Abych se nezabýval prioritou těchto programů, uspořádal jsem je abecedně

BetterTouchTool (zaostření zeleným tlačítkem)

BetterTouchTool pro OS X

Moc se mi líbí tento program. Nejprve je třeba rozšířit funkčnost dotykových myší a trackpadů Apple – můžete vytvořit celou řadu nových gest s několika prsty a připojit k nim užitečné příkazy nebo klávesové zkratky. Ale také v programu je možné ovládat okna z klávesnice, dotykového povrchu nebo přetažením na okraj obrazovky. Při jedné akci je možné vynutit určité okno, aby jasně obsadilo polovinu, třetinu nebo čtvrtinu obrazovky, zarovnalo ji do středu a podobně.

Program je zdarma, ale jeho značné mínus je ve své složitosti. Bezpočet nastavení může snadno zaměnit každého. Takže pokud potřebujete něco jednoduššího a jen pro správu oken programů Mac, věnujte pozornost placeným programům Magnet.

Stáhněte si BetterTouchTool (zdarma)


CleanMyDrive (recenze)

Užitný nástroj, který čistí externí jednotky, když jsou odpojeny od počítače Mac. „Apple“ OSE rezervy v souborech katalogy služeb s informacemi o datech, etiketách, nastavení displeje a tak dále. N. Na Mac, tyto soubory nelze vidět, ale na jiných počítačích a spotřební elektroniky, které přinášejí nějaké nepříjemnosti. CleanMyDrive právě spáchal vyjmout jednotku s vypínací všechny speciální informace, které jsou užitečné pouze na Macích.


CleanMyMac (recenze)

Někdy se tato aplikace nazývá systémový optimalizátor a při vydání třetí verze programu se přiblíží pravdě. Přestože hlavním cílem „Clean-May-MEK“ zůstává stejný – kvalitní vysavač, jehož úkolem – odstranit z počítače všechny nežádoucí digitální věci, který se koná v první řadě na systémové jednotce. Dočasné soubory, vyrovnávací paměť software, i když zbytečné lokalizace programů, duplicitní fotky v iPhoto, odkazy na odstraněných souborů, starý systém, hobliny – to vše může být odstraněn, čímž se uvolní velké množství míst na Mac. Kromě čištění, CleanMyMac také umožňuje provozovat celou řadu systémových procesů, které optimalizují pracovní OS X jako celek a jeho jednotlivé složky. Například program umožňuje re-indexování databází listonoš pošty a Spotlight vyhledávačů, které mohou teoreticky urychlit práci Mack a odstraňovat problémy s těmito programy.

Pomocí tohoto programu můžete čistě odstranit nepotřebné aplikace. Přestože OS X není notoricky známý registru, ale odstranění programu prostřednictvím nákupního vozíku opustí systémových složek celou hromadu více nepotřebných souborů – budou CleanMyMac je najít a odstranit nabídku.

Koupit CleanMyMac 3 ★


Ruční brzda

HandBrake pro OS X

Starý-dobrý video konvertor, který až donedávna se specializoval na konverzi DVD a Blu-ray-video, a nyní vám umožní přenést jakékoli video z jednoho populárního formátu do jiného populárního formátu. Stejně jako jakýkoli produkt s otevřeným zdrojovým kódem, ruční brzda je bohatá na různé parametry, vlajky, přepínače a posuvníky. Ale naštěstí lze toto bohatství vynechat výběrem jednoho z profilů dostupných v postranním panelu. Program funguje rychle a jasně, výsledek je vždy šťastný.

Stáhnout HandBrake (zdarma)


PuntoSwitcher

Punto Switcher pro OS X

Stává se, že zapomenete přepnout rozložení klávesnice a začnete psát nějaký druh abracadabra. Nástroj PuntoSwitcher rozpozná jazyk, ve kterém jste začali psát text, a pokud rozložení neodpovídá tomuto jazyku, dojde k automatickému přepnutí a začne se převedení začátku chybně zadaného textu.

Stáhnout Punto Switcher (zdarma)


TeamViewer

Prohlížeč týmů pro OS X

Elegantní nástroj pro ovládání vzdáleného počítače, jako by uživatel seděl přímo před ním. Velmi užitečné pro distanční vzdělávání: tam byl začátečník otázka, jak na Mac dělat něco – místo abstraktních slov známých zkušenému makovodov lze připojit k počítači na dálku, převzít kontrolu nad klávesnicí a myší – a ukázat, současně vysvětluje hlas svých činů .

Stáhnout Team Viewer (zdarma)


Přenos

Přenos pro OS X

Ze všech torrentových klientů pod Mac, mám rád Transmission. Stručné, kompaktní, lehký a velmi informativní rozhraní, podle mého názoru, velmi příznivě odlišuje tento program od více masivní a přetížené služby datového μTorrent. Zkusil jsem oba programy a zastavil jsem se na vysílání.

Stáhnout přenos (zdarma)


Unarchive

Univerzální rozbaleč různých archivů. Nástroj podporuje několik desítek různých archivů z populárních ZIP, RAR, CAB, EXE, MSI a končí s jakýmkoliv typem exotické obskurní PKD, XMS, SAR, NSA a další. Program lze konfigurovat tak, aby po rozbalení archivu byl okamžitě odeslán do koše. Rychle a pohodlně.


VLC

VLC pro OS X

Pod Macovými univerzálními přehrávači pravděpodobně nashtampovali stejně jako pod Windows. Ale VLC, nazval bych de facto standard. Volný, otevřený zdroj, ale tak elegantní a zpracovaný v souboru, že tento program je hezky použitelný. Omnivore, nevyžaduje instalaci dalších kodeků, podporuje přehrávání streamovaných médií přímo z webu. Například se mi líbí sledování dlouhých videí z YouTube ve VLC. Přehrávač má spoustu funkcí a nastavení je ještě více – ale nejprve je lze použít bez dalších nastavení.

Stáhnout VLC (zdarma)


Co mě drží?

Co?'s Keeping Me? для OS X

Stane se, že z košíku tvrdohlavě nechce odstranit žádný soubor nebo adresář. Ačkoli crack a “Finder” hlásí: ale nebudou tohle shnyaga odstranit, protože je zaneprázdněn nějakým druhem programu. Teoreticky může být problém vyřešen prostřednictvím “Terminálu”: určit, který programový proces zpracovává určitý objekt v koši, a důrazně dokončit tento proces, pak vyčistit “sběr odpadků” bez dalších otázek.

Ale pracovat s “konzolou” potřebujete dovednosti, a bez nich můžete použít nástroj What’s Keeping Me?, Který dělá totéž samo o sobě. Stačí zadat heslo administrátora, abyste získali oprávnění k identifikaci škodlivého programu, který nedovolí zničit koš.

Stáhnout Co mě drží? (zdarma)

Loading...