10 osvědčených způsobů, jak zlepšit domácí Wi-Fi

Wi-Fi dnes je nejpopulárnější způsob, jak se připojit k Internetu. To je možné díky dobrým vlastnostem tohoto protokolu, snadnému připojení a dostupnosti širokého sortimentu levných zařízení.

Existují však nevýhody tohoto rozhraní. Mnoho uživatelů čelí nepochopitelným komunikačním přerušením, chybám nebo nízké rychlosti přenosu dat. Nepřipojte se v tomto případě okamžitě do služby podpory nebo zavolejte servisní tým. S mnoha potížími v domácnosti lze síť Wi-Fi spravovat nezávisle.

1. Restartujte směrovač

Ano, ano, je to především doporučeno, když kontaktujete zákaznickou podporu. A je naprosto správné.

Moderní směrovač je složité zařízení, které v průběhu času může chybět v práci s tímto softwarem. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se je zbavit, je restartovat zařízení. Některé směrovače vám umožní provádět to automaticky podle plánu, stačí se podívat na nastavení pro příslušnou možnost.

2. Nainstalujte alternativní firmware

Střídavý firmware jsou napsány nadšenci pro odstranění nedostatků proprietárního softwaru. Nejslavnějším projektem tohoto druhu je DD-WRT. Tento firmware podporuje širokou škálu zařízení a je zcela zdarma.

Instalace firmwaru třetí strany umožňuje nejen zlepšit výkon sítě, ale v některých případech aktivovat dříve nedostupné funkce zařízení. Je však třeba poznamenat, že proces reflashing a následné konfigurace zařízení bude vyžadovat čas a dostupnost speciálních znalostí.

3. Použijte opakovač Wi-Fi

Pokud v nějaké části domu zařízení trvale ztratí připojení k internetu, pak je signál směrovače příliš slabý. Řešte problém pomocí speciálního opakovače, které se také nazývají opakovače nebo opakovače.

wavlink-n300

Hlavním úkolem opakovače je zvýšit signál existující sítě Wi-Fi. Tato kompaktní a levné zařízení vyrábí téměř všichni populární výrobci síťových zařízení, stejně jako desítky čínských firem.

Koupit Wi-Fi-opakovač pro 760 rublů →

4. Navrhněte zesilovač signálu

Použití opakovače Wi-Fi nemůže pomoci ve všech případech. Někdy, aby se zesílil signál směrovače, je třeba se uchýlit k jiným, drobnějším metodám. Například můžete navrhnout speciální reflektor z pivní plechovky nebo balení pro disky CD.

Ale pokud budete potřebovat něco opravdu silný, se snaží shromáždit ze šrotu materiálů antény rozšířit své „Home Zone“ bezdrátové připojení k internetu, které jsme psali v tomto článku.

5. Řízení přístupu aplikací na Internet

Pokud někdo ve vašem domě neustále sleduje streamování videa, hraní online her, houpání velkých souborů, pak může výrazně zpomalit síť. Zvláštní pozornost by měla být věnována klientům torrentu. Některé z nich jsou nakonfigurovány takovým způsobem, že se automaticky spustí při spuštění systému a nadále stahovat a distribuovat data na pozadí. Samostatná bolest – počítačové hry, které tiše stahují vícegigabajtové aktualizace a doplňky.

6. Zavřete přístup k externím uživatelům

Ve výchozím nastavení nainstaluje výrobce všechny směrovače stejná známá přihlašovací údaje a hesla. Každý uživatel je musí nezávisle měnit, aby chránil svou síť před neoprávněným přístupem. Bohužel však ne každý to dělá.

Pokud nechcete, aby sousedé používali vaši bezdrátovou síť a zabránili vám tak, musíte provést podrobnou konfiguraci směrovače. Postupy naleznete v příručce “Jak chránit síť Wi-Fi a směrovač”.

7. Zbavte se rušení

Kvalita signálu přenášeného prostřednictvím sítě Wi-Fi může být ovlivněna mnoha různými faktory, včetně rušení z telefonů, mikrovlnné trouby atd. Můžete se je zbavit pouze tím, že umístíte směrovač a zdroj rušení na maximální vzdálenost. Chcete-li tento úkol zvládnout, pomůže vám speciální aplikace WiFi Analyzer, která dokáže zobrazit sílu signálu v reálném čase.

8. Naladění volného kanálu

V moderních bytových domech funguje současně mnoho bezdrátových přístupových bodů, které zabírají všechny dostupné kanály. Výsledkem je, že některé z nich musí sdílet stejný kanál, což vede k vzájemnému poklesu rychlosti a stability spojení.

Situaci lze odstranit změnou konfigurace směrovače na jiný, volnější rozsah. Jak to udělat, přečtěte si v našem průvodci “Jak urychlit domácí Wi-Fi.”

9. Najděte nové umístění routeru

Neúspěšné umístění směrovače v bytě může také ovlivnit kvalitu připojení. Pokud vaše pracoviště oddělí několik betonových stěn od místa připojení, pak by nemělo být překvapující, že internet neustále zpomaluje.

Vyberte si nejlepší místo pro směrovač, který se může vyskytnout pouze tím, že se pohybujete kolem bytu a měříte kvalitu signálu. Ať je to pomáhá diagnostický nástroj a NetSpot našeho průvodce s názvem «NetSpot:. Jak zjistit nedostatky svého Wi-Fi-sítě a optimalizovat“

10. Používejte moderní technologie

Jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit bezdrátovou síť co nejrychleji, stabilněji a bezpečněji, je používat moderní zařízení.

Komunikační standardy se neustále vyvíjejí a zlepšují. Nové implementace tohoto protokolu poskytují rychlejší rychlost připojení, snižují počet chyb a náchylnost k rušení.

Abyste je však mohli používat, potřebujete odpovídající zařízení. Proto nejradikálnější a nejdražší způsob, jak zlepšit kvalitu domácí sítě, je nákup moderního dvoupásmového směrovače od známého výrobce.

Loading...