15 služeb a aplikací, které vám udělají chytřejší, stahování paměti a erudice

1. NeuroNation

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Titulovaný německý projekt nabízí výcvik paměti, soustředění a intelekt. Program byl vytvořen profesorem experimentální psychologie Michael Nideggen a odborníky na umělou inteligenci od Royana Amadiho a Jakova Futoryanskyho.

Po registraci musí být uživatel testován, což odhalí jeho schopnosti v několika oblastech duševní činnosti. Pak bude požádán, aby si vybral dovednosti, které chce trénovat.

Služba si vybere cvičení speciálně pro vás. Podle tvůrců pomáhá personalizované cvičení odblokovat potenciál, nejen zlepšit schopnosti. Nicméně ve volné verzi bude k dispozici pouze část mini-her.

NeuroNation →

2. Peak

Špička pracuje na stejném principu jako NeuroNation. Jedná se o soubor cvičení pro paměť, rychlé myšlení, znalost jazyka, vnímavost, emocionalitu a schopnost řešit problémy. Čím déle budete hrát, tím vyšší je obtížnost tréninku.

Například v jedné z her je třeba uspořádat čísla ve vzestupném pořadí. Prvních pár kol je snadné, ale pak je po hádanku následovány negativními čísly a čísly, označenými tečkami, jako na kostkách.

3. Wikia

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Podle tvůrců umožňují pravidelné zasedání na simulátorech “Wikium” zlepšit míru odezvy o 15% týdně. Paměť – o 30% po dobu 2-3 týdnů. Koncentrace se v měsíci zdvojnásobí. Cvičení pomáhají vytvářet nová spojení v mozku a posilovat staré.

Denní aktivity zahrnují zahřátí a řešení hádanek přímo, ve kterých je třeba hledat drobné předměty, vyřešit příklady nebo zapamatovat si obrázky. Školení trvá 15 minut.

Wikimedia →

4. BrainApps

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Služba vytváří individuální program školení založený na výsledcích primárního testu. Uživatel musí rozvíjet paměť, myšlení, kreativitu, logiku a pozornost. Školení je určeno na 5 minut.

Stránky shromáždily více než 90 her, ve kterých je třeba odhalit anagramy, pamatovat si polohu malovaných buněk, najít pár předmětů a tak dále. Ale ne všechny jsou dostupné ve volné verzi.

BrainApps →

5. Lumosity

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Místo a aplikace nejsou rusifikované, ale pro školení bude stačit výuka angličtiny.

Princip služby je stejný: s pomocí hádanek vyvíjíte paměť, pozornost, rychlost, flexibilitu mysli a schopnost řešit problémy. K vytvoření programu neurobiologové pracovali.

Lumosity →

6. BrainExer 2.0

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Služba vypadá lakonicky a jednoduše, ale je docela funkční. Procházíte hádanky a získáváte body, které můžete zaplatit za přístup k novým mini-hrám. Mezi základní cviky budete potřebovat například najít chybějící číslo nebo určit počet shody na obrázcích.

Na rozdíl od předchozích služeb bude v BrainExeru 2.0 ihned obtížné.

BrainExer 2.0 →

7. Cognifit

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Služba hodnotí 23 kognitivních schopností uživatele a není to jen o sklonu k výpočtu nebo schopnosti zapamatovat si. Systém kontroluje nespavost, depresi, ADHD a tak dále.

Na základě neuropsychologických testů se vytváří individuální trénink. A tvůrci zajistí, že soubor cvičení je důležitý a jejich pořadí. Třídy pomáhají kognitivním schopnostem a podle autorů mohou napravit drobné poruchy, jako je nespavost.

Cognifit →

8. Zvýšení

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Místo nabízí výběr ze 14 her zaměřených na rozvoj několika dovedností najednou. Služba je obecně určena pro trénink paměti, rychlost, flexibilitu myšlení, výpočetní dovednosti. Jako bonusová hra pomáhá učit historii, geografii a angličtinu. Například v jednom z hádanek budete požádáni o nalezení zemí na mapě světa.

Další motivací je schopnost soutěžit s ostatními uživateli a soutěžit o vysoké pozice v tabulce s hodnocením.

Zvýšení →

9. Chisloboi

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Vysoce specializovaná stránka pro vývoj rychlosti účtu. Místo má pět herních režimů pro dospělé a jedno pro děti, lehké. Uživatel se může zúčastnit maratonu s 20 otázkami, vybrat si hru, ve které nemůžete dělat chyby, nebo režim, kde je odpověď dána jen tři sekundy.

Služba získává dovednosti počítání, reakční rychlost a v časově omezených režimech je také odolná proti stresu.

Chisloboi →

10. Fit mozky

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Nerusifikovaná služba, která ve formě hry pomáhá pumpovat kognitivní schopnosti. Podobně jako analogové, navrhuje, když se setkáte, uveďte, jaké dovednosti byste chtěli vyvíjet. Na rozdíl od jiných podobných aplikací však Fit Brains skutečně bere v úvahu tyto informace. Většina školení bude věnována rozvoji konkrétní dovednosti.

Plná verze je zaplacena. Ale v hře pro výcvik bude k dispozici dostatek her. A stránka má zkušební dobu zdarma.

Fit Brains →

11. Memorado

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Více než 20 her určených k výcviku rychlosti, paměti, koncentrace a logiky. Stejně jako u jiných podobných služeb jsou cvičení zaměřena na posílení existujících synapsí – neuronové vazby – a vytváření nových. Tvůrci porovnávají proces s dálnicí: pokud otevřete duplicitní cestu, mozkové signály se mohou rychleji pohybovat.

Kromě vývoje her v aplikacích jsou k dispozici čtyři cvičení, které pomáhají uklidnit a zmírnit stres.

Memorado →

12. Zvedněte

Pomocí aplikace můžete rozvinout 14 schopností mozku. Je pravda, že v placené verzi. Ve volném čase jsou k dispozici pouze tři.

Kromě standardních cvičení zaměřených na rozvoj dovedností v oblasti logiky, rychlosti a řešení problémů má společnost Elevate hry pro výcvik ústního projevu a pochopení toho, co bylo přečteno. Aplikace není rusifikovaná, takže je vhodná pro studenty angličtiny.

13. Happymozg

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Tato služba se neliší ve stylovém moderním designu, ale je dobré pro ty, kteří chtějí trávit čas s výhodou. Zde jsou shromážděny klasické puzzle, jako je „Hanojská věž“, „Rozpoznat barvy“ non-standard pro podobné služby, mini-hry, ve kterých se například cvičit svou paměť není aktivována vizuály a zvuky.

Happymozg →

14. Hry pro mozek

Služby a aplikace pro vývoj mozku

Toto místo obsahuje intelektuálních her z různých směrů, „minolovka“, najít rozdíly mezi těmito dvěma verzemi děl světového umění a obyčejných čínských dáma, šachy – všechny hry, které se tradičně používají pro vývoj mozku před příchodem chytrých telefonů.

Hry pro mozku →

15. Boj mozků

Jedná se o kvíz, kde můžete bojovat s přáteli nebo s neformálními soupeři odkudkoliv na světě. Zvolíte jedno z témat a zodpovíte otázky. Volba nabídne čtyři možnosti, ale metoda “tyke” nehraje. Je nezbytné vyčerpat všechny znalosti z paměti. A pokud neodpovídáte správně, aplikace vám řekne, která odpověď je správná.

“Boj o duše” rozvíjí erudici a paměť. Bonus zvyšuje sebevědomí, když vyhrajete.