CarotDAV – jediný klient pro Dropbox, Google Drive, SkyDrive a nejen

Konkurenční závod, který nedávno vznikl mezi online službami pro ukládání dat, mi přinesl poněkud nepohodlnou volbu mezi chytrým a krásným. Na jedné straně je Dropbox, který je používán a který je tak pohodlný jako online flash disk pro každý den. Na druhou stranu, existuje SugarSync, čerpal tento příspěvek na 180 GB a zálohoval všechno na světě. A také Disk Google, který ukládá texty a pracovní dokumenty.

Jediným problémem je to, že přítomnost zákazníků najednou několik služeb na jednom počítači nehanebně pohltí paměť RAM a zpomaluje počítač. Malý bezplatný program CarotDAV může pomoci v tomto případě a organizovat pohodlný přístup, stahování a správu souborů nejen v uvedených Dropbox, Google Drive a SugarSync, ale také Box.Net, SkyDrive a dalších službách.

Program CarotDAV Je distribuován ve dvou verzích: přenosný a ve formě instalačního souboru. Po spuštění programu se zobrazí prázdné okno, které je nutné přidat ke službám, které potřebujete.

Klepněte na název požadované služby a zobrazí se nové okno. V něm musíte zadat název služby (1) a kliknout na tlačítko Autorizujte (2).

Poté se zobrazí třetí okno, které obsahuje pokyny pro autorizaci aplikace ve vašem účtu příslušné služby. Obvykle stačí kliknout na odkaz a nechat CarotDAV přístup k vašim datům.

Když je vše připraveno, zobrazí se v okně programu veškerý obsah vašeho online obchodu. Získáte možnost nahrát soubory do počítače, přejmenovat a smazat, vytvářet složky, přesouvat data a načítat místní data do oblaků.

Program CarotDAV Samozřejmě neobsahuje všechny funkce poskytované našimi cloudovými klienty, ale může to být vynikající řešení, když potřebujete rychlý přístup k různým souborovým skladům současně. Podpora je nejen nejpopulárnější Dropbox, Disk Google a SkyDrive, ale také méně časté a SugarSync Box.net, stejně jako WebDAV, FTP, a IMAP protokoly činí CarotDAV vynikající manažer všestranný souborů pro vaše data cloudu.

Mimochodem, pomocí WebDAV můžete připojit Yandex.Disk, jak je popsáno zde. Tuto službu nepoužívám, ale pokud to někdo dokáže, dejte nám vědět v komentářích.

CarotDAV (Windows 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7)