Enpass – nejlepší volné ukládání hesel

Kde ukládat hesla? Možná nejlépe v Enpassu. Na rozdíl od mnoha konkurentů je společnost Enpass zcela zdarma. Tímto způsobem nabízí 256-bitové šifrování AES. Hlavní heslo k úložišti navíc není zaznamenáno ani lokálně, ani jiným způsobem. Jedná se však o jednu z hlavních nevýhod programu: v případě, že heslo nebude zapomenuto, nelze obnovit přístup k databázi přihlašovacích údajů a hesel.

Enpass
Přiřazení hlavního hesla. Pokud nepíšete hned, nebudete se moci vrátit

Důležitou výhodou programu Enpass je, že program neukládá databázi nebo jednotlivé hesla na svých serverech, takže únik není možný. Databáze hesel v zašifrovaného souboru ve výchozím nastavení je uložen místně, ale na pevném disku nebo interní paměti devaysa (smartphone, počítač nebo tablet). To má schopnost synchronizovat s oblíbenými cloudových služeb: iCloud (pro Apple jen pro zařízení), Dropbox, Disk Google onedrive a Box. Tam je uložen přesně stejný zašifrovaného souboru, jako je tomu v místním obchodě, takže můžete bez obav o bezpečnost citlivých dat v případě ztráty nebo nabourávání do svého účtu v cloudu.

Další výhodou Enpassu je plná podpora pro všechny populární operační systémy a prohlížeče. Chcete-li program používat, musíte si stáhnout hlavní klient: stolní nebo mobilní verzi.

Všechny verze plochy systému Windows jsou podporovány, pro moderní tablety (8.1 a starší) existuje samostatný klient. Oficiální zákazníci Enpass jsou pro Mac OS X i Linux (testovali stabilní práci v CentOS 7, Fedora 21 a Ubuntu 12.04).

Mobilní platformy nejsou výjimkou: vývojáři společnosti Enpass nezapomněli na jediný populární moderní systém. Android je podporován z verze 4.0 a vyšší. K dispozici jsou aplikace pro Windows Phone a BlackBerry (OS 10 a novější). Podpora pro iOS je od verze 7.0.

Po instalaci hlavní aplikace můžete přejít na rozšíření pro stahování prohlížeče (podporuje Safari, Chrome a Firefox). Rozšíření nefunguje, dokud klient Enpass nezaškrtne políčko “Povolit rozšíření prohlížeče”. Synchronizace s databází se provádí bez položek v prohlížeči samotném. Také v cookie není nic.

Enpass
Rozšíření prohlížeče musí být povoleno v hlavním klientovi

Enpass samozřejmě může z prohlížeče nahrávat účty a hesla pomocí rozšíření. K tomu slouží klávesová zkratka (ve výchozím nastavení – Ctrl + /). Tyto příjemné možnosti programu zde nekončí. Enpass zná další zajímavé věci. Například, při nečinnosti (v nepřítomnosti léčebného programu k oknu, a v jednoduchém plochy a) aplikace je chráněn a vyžaduje vstup hlavního hesla (výchozí – 1 minuta). Schránka se také automaticky vymaže, můžete nastavit časové zpoždění.

Enpass
Standardní formulář pro ukládání účtu webu

Kromě práce s uživatelskými účty z webového formuláře, Enpass nabízí obrovské množství šablon pro uložení hesla a důvěrné informace z celého světa: cestovní pas data, data z kreditních a debetních karet a další. Šablony jsou řazeny původně pro použití v samostatné složky (můžete vytvořit vlastní šablony a složky se souborem šablon): Při výběru konkrétní formu, například uložit přihlašovací jméno a heslo pro účet počítače okamžitě dostane do cílové složky.

Enpass
Standardní sady formulářů pro vyplnění

Aplikace je zcela zdarma pro všechny platformy pro stolní počítače. Chcete-li nainstalovat, musíte zadat e-mailovou adresu, na kterou bude automatická odpověď přicházet s odkazem na stažení. Bohužel klienti pro mobilní operační systém mají limit 20 uložených hesel, které jsou staženy jednorázovou platbou.

Stáhnout Enpass

Pro stolní operační systém Windows Mac OS X Linux
Rozšíření prohlížeče Safari Chrome Firefox