Fuchsia OS – nový systém od Googlu, který nahradí Android

První informace o Google vyvíjí nový mobilní operační systém, bylo před několika měsíci. Pak vyšlo najevo, pouze název Fuchsia OS a že se bude jednat o zcela nové jádro se nepoužívá, na rozdíl od Android, Linux kódu.

Nyní má web další informace o záhadném vývoji společnosti Google. Za prvé bylo jasné, že Fuchsia OS není jen nové jádro, nýbrž zcela nový grafický shell. Dala jí kódové jméno Armadillo. Zde je malé video, které ukazuje jeho vzhled a práci.

Samozřejmě to není ani zkušební verze Fuchsia OS, takže konečný design a funkčnost mohou být velmi odlišné. Zdá se však, že Google se konečně rozhodl posunout všechny aplikace třetích stran někde v pozadí a soustředit se na jejich služby.

Uživatelské rozhraní je umístěno na vertikální scrolling domovské obrazovce, na kterém jsou umístěny zprávy, mapy, obrazy, počasí a další služby společnosti. Vypadá a pracuje jako Asistent Google, který přebírá kontrolu nad vaším smartphonem.

Fuchsia OS 1

Zajímavostí nového operačního systému je schopnost pracovat v multi-módu. Na základě dostupných informací, obrazovka může být rozdělena nejenom na dvě části, jak je v současné době provádí v Android nugát, ale i v jakémkoli jiném vhodném poměru vás. Tak Fuchsia OS je pravděpodobné, že budou dokonale přizpůsobeny pro použití na tablet a dokonce i notebooků.

Všechny výše uvedené informace jsou předběžné a poskytují pouze nejobecnější dojem o nadcházejícím Fuchsia OS. Doufáme, že společnost Google bude sdílet další informace na nejbližší konferenci vývojářů. V každém případě bude až do definitivního uvolnění nového operačního systému ještě dlouho.