Jak vyzkoušet rychlost z Internetu z příkazového řádku

Můžete otevřít stránku Speedtest nebo jinou podobnou službu v prohlížeči, ale někdy je taková nálada, že ruce jsou přímo přitahovány k příkazovému řádku. V těchto okamžicích můžete o trochu zajímavějším způsobem vyzkoušet nerovnost vašeho internetu.

Podobná zábava je dostupná i uživatelům Windows po instalaci programu Cygwin, curl nebo wget. Pro počítače Mac můžete použít zvlnění, ale fanoušci wget budou muset předem nainstalovat.

Zkouška se zkřivením

Všechno je zde elementární. Stačí zkopírovat a vložit následující příkaz (nebojte se, že se zde zobrazuje ve 2 řádcích, vše se vloží normálně).

curl -o / dev / null http://speedtest.sea01.softlayer.com/downloads/test100.zip

V tomto případě test používá zip souboru 100 megabajtů z webu Softlayer. S velmi rychlým připojením nemusí být tato velikost postačující, a pak se hodí výkonnější archivy s Thinkbroadband. Například zde je tento archiv v 1 gigabajt.

curl-o / dev / null http://download.thinkbroadband.com/1GB.zip

Všimněte si, že -o je velká písmena “o”, nikoli nula. Vzhledem k tomu, že stahování nastane v / dev / null, po dokončení procesu bude soubor automaticky smazán.

Testujte s wget

Rozdíl v tomto případě je pouze v použitém programu. Jinak je syntaxe příkazu téměř identická s prvním příkladem, pouze na místě -O je velká písmena.

wget -O / dev / null http://speedtest.sea01.softlayer.com/downloads/test100.zip

Jsme rádi, že jste v minutách v prostředí domorodého terminálu.