PDF Reader X: snadno použitelný PDF na Macu

RPDReaderX

PDF – jeden z hlavních formátů elektronických dokumentů – je v současnosti poměrně populární prostředek pro výměnu informací v hlavním grafickém typu. Dokumenty jsou vytvářeny ve formátu PDF, takže k zdrojovému materiálu nelze přidat nic – může sloužit jako ochrana dat. Chcete-li zobrazit tento typ souboru, použijte zdarma program Adobe Acrobat Reader. Ale i mezi takovým softwarem jsou konkurenti, jako například “hrdina” naší recenze – PDF Creator X.Co je dobré o produktu, který uvažujeme ve srovnání se standardním Acrobat Readerem? Ano, všichni! Pokud jste obeznámeni s oficiální aplikací Adobe pro Mac, pravděpodobně jste si všimli, že má zjevné problémy s výkonem. A upřímně řečeno, rozhraní programu také nechává hodně žádoucí. Bez ohledu na to, jak jsem se snažil, nemohl jsem se vyrovnat s konstantními “brzdami” v rozhraní.

Když se podívám v Mac App Store, abych našel nějakou alternativu, byl jsem překvapen: existuje spousta různých programů, cenovka je jiná a neexistuje tolik odhadů, že si můžete vybrat ten správný program, který je založen na nich. Přesto se můj názor zabýval jednoduchým názvem PDF Reader X s cenou “Free” a dobrým odhadem (i když vycházel z názorů pouze pěti lidí). Samozřejmě, zpočátku jsem pochybovala, že to je přesně to, co hledám. Koneckonců, podle jména, to by mohlo být další neúspěšná řemesla od vývojářů umístěných někde v centru Indie. Ale “zdarma a ocot je sladký”, tak jsem se rozhodl zkusit. A neztratil.

Screenshot dne 2013-11-06 na 13.58.43

Snaží se dobře zvládnout své funkce. Ale jak víte, všechno je známo ve srovnání a pokud porovnáte PDF Reader X s produktem Adobe, pak je aplikace opravdu skvělá. Ačkoli to jen dělá svou práci.

Mezi zajímavé rysy lze uvést například práci v celoobrazovkovém režimu (ahoj, Adobe!) A práce s textem: může být zvýrazněna, podtržena nebo přidána vlastní. Kromě toho můžete přímo v dokumentu přidat poznámky a grafické prvky (šipky, obdélníky). Kromě toho existují standardní funkce, jako je práce s záložkami, režim prezentace nebo změny automatického ukládání v dokumentu. A co je nejdůležitější – nezpomalujte!

Screenshot dne 2013-11-06 na 14.55.16

Na druhou stranu existuje rozumná otázka: “Proč bych to měl udělat, jestliže to samé může provádět standardní sledovací aplikaci?”. Slyšel jsem, že standardní aplikace nemá dostatečnou práci s kartami PDF dostupnými ve formátu PDF Reader X, stejně jako podporu pro verzi dokumentu, který je bohužel zbaven standardního nástroje.
Stáhnout PDF Reader X je k dispozici v Mac App Store (zdarma)

Loading...