SoundCloud – hudba s vámi

zvuku

Téměř všichni majitelé smartphonů a ještě více hráčů iPod Touch rádi rádi poslouchají hudbu na svých zařízeních. Moderní IT průmysl pokročil poměrně vážně v technologiích “cloud”; a nyní jsme s vaším přístrojem stále méně a méně připojeni k tomu, abychom do něj stahovali hudbu. Je mnohem jednodušší používat přehrávání streamování pomocí služby iTunes Match, Yandex.Music nebo služby SoundCloud, o které budu hovořit.

im

Pojďme si krátce projít první dvě. Služba iTunes Match vám umožní synchronizovat hudbu s “cloud” od společnosti Apple a za 799 rublů ročně, abyste si mohli poslouchat své oblíbené skladby, ať máte přístup k internetu.

Yandex.Music poskytne příležitost poslouchat celou knihovnu skladeb bez omezení pro 199 rublů měsíčně.

V obou službách je rádio (bohužel služba iTunes Radio nepracuje pro ruský region), což vám umožní poslouchat hudbu podle žánru nebo umělce. Ale pokud v prvním případě pro rádio nemusíte zaplatit (tam jsou reklamy mezi skladbami, nebude to s předplatným), druhá ukládá řadu omezení. Například jednotlivé alba a skladby se stanou nedostupnými a zpětná skladba skladby je dána pouze pětkrát denně. Pomocí nástroje Yandex.Disk můžete streamovat hudbu přímo odtud.

yam

Služba SoundCloud pracuje podobným způsobem. Jedná se o druh sociální sítě, která vám umožní komunikovat s hudebníky s fanoušky, stahovat hudbu a prodávat. Ale nebudeme mluvit o službě samotné, ale o její aplikaci iOS. Vše, co potřebujeme, je bezplatná registrace v samotné službě.

Aplikace se s námi setkává s hezkými snímky, které krátce vypráví o možnostech služby. Jdeme pod účet. Nyní jsme připraveni prohledat a poslouchat stopy.

IMG_00211

Na první kartě se zobrazí hudební skladby, které jste si stáhli. Bez filtrů a kategorií. Můžete streamovat vše v pořádku. Zatímco je nemáme, uděláme to o něco později.

IMG_0030

Druhá záložka zobrazuje váš profil, počet skladeb, vytvořené seznamy skladeb a počet lidí, kteří se přihlásili k odběru.

IMG_0022

Střední karta se vyhledává. Zde naleznete skladby, umělce, seznamy skladeb nebo osoby související s vyhledávacím dotazem. Pokud nemáte co poslouchat, je to nejdůležitější karta. Existuje vždy mnoho umělců a stopy pro každý vkus, který ostatní uživatelé přidávají do svých seznamů skladeb.

IMG_0023

Předposlední záložka před nastavením – s “likes”, která zobrazuje lidem, kterým se přidaly písně, které jste přidali, nebo novým účastníkům, kteří se při aktualizaci na vaší stránce setkali.

IMG_0024

Je to všechno zajímavé a užitečné, ale myslím, že nejúžasnější funkce SoundCloud je přesunout přesně hudbu, kterou jste stáhli. Bohužel to není tak pohodlné jako ve stejném iTunes Match nebo Yandex.Disk. Aplikace neumožňuje nějakou synchronizaci hudby z vaší knihovny na i-zařízení, budete muset dělat všechno ručně.
Přejdeme na stránku pod svým profilem a klikneme na tlačítko “Nahrát”. Budete požádáni, abyste vybrali skladbu z pevného disku nebo vytvořili novou nahrávku (to může být užitečné, pokud např. Zapíšete podcasty). Vyberte soubor a spusťte stahování. Během zpracovávání skladby jej můžete zadat správný název (pokud jsou značky nesprávně napsány), vyberte jej a vložte značky, na kterých ostatní uživatelé naleznou staženou skladbu.

Screenshot ze dne 2013-09-28 na 17.09.27

Níže je nastavení ochrany osobních údajů, kde můžete povolit nebo zakázat stahování stopy ostatním uživatelům. Okamžitě je možnost okamžitě sdílet staženou skladbu prostřednictvím Facebook, Twitter nebo Tumblr.
V dalších nastaveních můžete zadat odkaz na nákup stopy (pokud ji samozřejmě prodáváte) a určit typ licence pro distribuci tohoto obsahu. Nyní je vše uspořádáno a jdeme přímo na trať. Zde jej můžeme poslouchat, dát to “jako”, přidat do playlistu nebo skupiny, sdílet je se sociálním. sítě, upravovat nebo mazat.

Screenshot dne 2013-09-28 v 18.00.40

Bohužel, stejně jako jiné podobné služby, SoundCloud není zcela zdarma. V tomto případě zakoupíte ne další gigabajty, ale minuty. Zpočátku máme k dispozici 100 minut, a poté, co jsou vyčerpány, můžete přepnout do dvou dostupných jízdné: PRO-tarif stáhne další 4:00 zvuk, Pro Unlimited zrušila omezení úplně (ale ne více než 30 hodin týdně a jednou soubor nesmí překročit 2 GB).

Proč používat takovou službu? Pokud jste hudebník, pak je to další kvalitativní platforma pro distribuci vaší hudby (kromě iTunes). Pro běžné uživatele je to dobrá příležitost se naučit něco nového hudebně. Bohužel, hudba na službě je převážně cizí, ale nyní jsou zde rusky mluvící umělci.

Screenshot ze dne 2013-09-28 dne 18.3.08

Tuto službu můžete využít také jako já. Sto minut je samozřejmě dobré, ale nestačí. Pokaždé, když stáhnete několik alb a pak odstraníte s nedostatkem místa – není to tak pohodlné. Proto tam obvykle nahrávám jedno album, které je odloženo “pro pozdější”, a také hodím oblíbené skladby do samostatného playlistu. Takto stažený album bude posloucháno, když už je hráč opotřebovaný a chce něco nového, a kdykoli chci znovu poslouchat, přidám vybrané stopy. Navíc pohodlná funkce rassharivaniya na Facebooku vám dá příležitost sdílet skladbu (nebo celý seznam skladeb) se svými přáteli. Chcete-li tak učinit, nemusí dokonce jít na místo služby. V sociální síti Zuckerberg bude vybudován malý hráč se skladbou nebo playlist, který můžete poslouchat přímo na Facebooku.

Screenshot dne 2013-09-28 dne 19.04.37

Určitě doporučte, alespoň abyste se seznámili. Kromě toho za to nemusíte platit.
Můžete si stáhnout aplikaci SoundCloud pro iOS v iTunes Store pro verze iPhone a iPad