Za to stojí za to, že fotoaparát uložíte na notebook s elektrickou páskou

Velký bratr vás sleduje

Soukromí
xakep.ru

Ochrana soukromí v moderním světě je poměrně napjatá. Natolik, že lidé jsou připraveni, vyzbrojený pásky, těsnění na počítači všechny vstupy a výstupy, tak dlouho, jak osobní údaje, není tu k útočníkům. “Velký bratr vás sleduje” – fráze od anti-utopie Georgea Orwella je skvělou reprezentací moderního světa. Hackeři pravidelně odstraňují osobní údaje uživatelů, fotografií, hesel a tak dále.

Není překvapením, že na obrázku, který nedávno vydal Mark Zuckerberg, jeho laptop představuje s utěsněnou kamerou a mikrofonem. Nepřiměřně přemýšlejte o tom, možná je opravdu stojí za to postarat se o svou vlastní bezpečnost, zakryte webovou kameru a heslem, které je obtížnější přijít.

Hackeři mi o mě nezajímají

Digitální zabezpečení
joyreactor.cc

A tady nemůžete hádat. Pokud nejste velký obchodník, politik nebo celebrita, nikdo vás nebude cíleně sledovat. Ale nezapomeňte na viry, které mohou všichni vyzvednout. A pokud se taková infekce dostane na váš počítač, hacker bude mít přístup k němu a současně k zařízením připojeným k počítači. Myslím, že jen málo lidí bude nad touto perspektivou spokojeno. Majitelé počítačů se systémem Windows jsou nejvíce ohroženi. Měli by dostat antivirový program a nesmí stahovat žádné odpadky, jako je MediaGet, protože 90% těchto programů jsou distribuovány viry.

V tomto ohledu jsou uživatelé Macu šťastnější, protože existuje méně virů a přístup k fotoaparátu je obtížnější bez znalosti majitele.

Ano, prosím, nemám co skrývat

Bezpečnost počítače
funnyjunk.com

Věřte mi, hacker se také nezajímá o to, abyste se dívali na svou znuděnou tvář, která se vkládá do monitoru. Ale on může ještě ublížit. Pamatujte alespoň na případ v dubnu 2016. Pak uživatel “Dvača”, který má přístup k několika stovkám počítačů, uspořádal celou online show. On otevřeně sledoval lidi, zahrnuté v prohlížeči gay porno, hudba, strana “VKontakte” svítí. Hlavní věc je, že osobnost škůdce nebyla stanovena. Nebo budeme pamatovat příběh smutného Brita, který sledoval sexuální život svých přátel prostřednictvím webových kamer. Byl však rychle vypočítán a uvězněn.

Proč to dělám? Případy dohledu nejsou jednotné, takže nemyslete na to jako na něco vzdáleného, ​​což se vám nikdy nestane. Navíc, kromě hackerů, tajné služby jsou zapojeny do sledování, řekl Snowden o tom v roce 2014. NSA je docela schopna nucit smartphone, aby vás špehoval zapnutím fotoaparátu a mikrofonu. A ani o tom nevíte. Ale jak jsem psal výše, pokud jste obyčejná osoba, nemáte zájem o speciální služby. Ahoj.

Proto se nepokoušejte zabalit všechna zařízení v domě s elektrickou páskou, dostatečné základní bezpečnostní opatření. Ale v případě Zuckerberga a dalších významných osobností pásky je to zcela odůvodněný krok. Přesněji, jedním z mnoha kroků k bezpečnosti.

Bojí se módně

Za to stojí za to, že fotoaparát uloží na notebook
ingestmag.com

Přemýšlejte o vaší bezpečnosti, ale všechno by mělo být v rozumné míře. Ze strachu ze sledování začalo mnoho společností vkládat peníze, uvolňovat různé záclony a filmy pro kamery. Na stínování mluví z obrazovky televizorů, ve filmech, seriálech. A pak je důležité, abyste neztratili hlavu, jinak bude dalším krokem uzávěr z fólie.

Tak jak bojovat?

Bezpečnost, Internet

Můžete samozřejmě zalepit fotoaparát a mikrofon, ale pokud jste obyčejný člověk, nepotřebujete izolační pásku. Získejte antivirový program, nainstalujte pouze osvědčený software a samozřejmě neposkytujte všechny své vnitřní informace do sociálních sítí. Nyní vám různé služby mohou říct o více než webové kamery. Proto stojí za to přemýšlet o soukromí a hesle mnohem obtížnější než vaše narozeniny.