16 nestandardních způsobů, jak používat scotch tape

1. Vyčistěte klávesnici

Otravné drobné drobky pod klíči, které nic nenahládají? Scotch vám pomůže. Sklopte lepicí pásku stranou lepidla směrem ven a přesuňte přes tenké štěrbiny mezi klávesami a tělem klávesnice. Bude se držet odpadky, klávesnice bude čistá.

2. Vyčistěte oblečení

Lepící válečky pro čištění oděvů končí v nejnepříznivějším okamžiku. Existuje však široká škoda, která není horší.

3. Zlomte sklo

Pokud náhodou (nebo speciálně) rozlomíte talíř nebo sklo, na podlaze nebo na stole budou malé drobky. Sbalte je lepicí páskou a pak nepoškozují vaše paty.

4. Nakreslete šipky

Kolik triků bylo vynalezeno, aby nakreslily hladké šípy, od použití lžíce a konce se speciálními šablonami. Buďte jednodušší. Přiložte lepicí pásku na oční víčko a klidně naplňte oční linku od okraje očního víčka k lepící pásce. Potom vyjměte pásku. Budete mít šípy s dokonale vyrovnanými okraji.

5. Vytvořte vzor na nehty

jak používat scotch: manikúra
Anna Norman / blog.birchbox.com

Skotská šablona může být použita nejen na oční víčka, ale i na nehty, aby se vytvořily vzory s různou složitostí.

6. Sběr ortuti

Když se rtuťový teploměr rozbije, narazí rtuť přes podlahu stovky drobných kapek. A všechny z nich musí být pečlivě shromážděny, aby nedošlo k vydechnutí jedovatých výparů. Scotch se s tímto úkolem dobře vyrovná.

7. Omotávejte tkaničky

Pokud jsou šňůrky na koncích ucpané nebo od nich spadnou západky, zabalte je pomocí pásky. Šňůrky budou vypadat chytřeji a také budou šněrování lehčí.

8. Lepidlo kukuřice

Dočasné opatření, které vám ušetří nohy v nových obuvi, pokud nemáte omítku po ruce, ale existuje lepicí páska. Prostě je chráníte místa, která si obléknou boty.

9. Odstraňte veškeré stopy lepidla

Odstranila jste nálepku od objektu a lepidlo zůstalo. Vezměte lepicí pásku, přitiskněte ji lepivým povrchem k lepidlu a ostře odtrhněte. Lepidlo se bude držet na skotce.

10. Chraňte plastovou kartu

Pokud máte magnetickou pásku a často ji používáte, hrozí nebezpečí poškození této pásky. Pečlivě jej utěsněte páskou, aby nedošlo k bublinám a vráskám. Páska bude chráněna a zařízení ji budou číst.

11. Vytvořte elfské ucho

jak používat skotskou pásku: elfové uši

Halloween se brzy nedostaví, ale budete mít čas se vycvičit, abyste získali skutečný elfový kostým. Vezměte tenký průsvitný skot, upevněte konec na zadní straně uší a pečlivě zabalte skot, aby se špička ucha zaostřila. Pak můžete masku skot s tonální smetanou a práškem, takže nikdo nepochybuje, kdo je skutečný Galadriel.

12. Vytvořte mezipaměť

Pomocí lepicí pásky připevněte hodnoty na vnitřní povrch lůžka nebo desky. Ale na místě, kde to nebude nápadné a kde je těžké se skrýt.

13. Použijte skotku místo obvazu

V případě poranění bude skot sloužit jako dočasná náhrada za bandáž, zvláště pokud potřebujete pneumatiku položit a držet ruku nebo nohu na hůl.

14. Uveďte dráty do pořádku

Složte jeden svazek vodičů, které se táhnou od stolu k výstupu a zabalte je lepicí páskou. Namísto tuctu mudných šňůrek budete mít jedno.

15. Chráňte tašku nebo kapsu

Chcete-li dát do tašky nebo kapsy něco s ostrými rohy (např šroubovák) a na daném případu nebo balíček nebyl, volně zabalit nebezpečný objekt pásku. Takže podšívka tašky nebo bundy se nezlomí.

16. Odstraňte uvíznutý kroužek

Pokud nemůžete prsten odstranit z prstu, a mýdlo nepomůže, zkuste scotch tape. Vezměte tenký a dlouhý (asi 30 cm) pás skotského, sklopte jej na polovinu, lepte stranou směrem dovnitř, abyste získali dlouhý a hladký proužek. Projděte jeden konec tohoto pásku pod kroužkem tak, aby vyčníval o 2-3 cm. Dlouhá část pásky z lepicí pásky pevně zabalte kolem prstu a uchopte kloub. Pak opatrně vytáhněte krátký konec pásky za kroužek. Kroužek se postupně pohybuje po skotce a prst bude uvolněn z obalené pásky. Obvykle se namísto lepicí pásky doporučuje vlákno, ale hladká stuha škótku není horší.