7 kroků k pomoci zbavit se špatných návyků

Převrať vnitřní kritiku

První krok, jak se zbavit špatných návyků, je velmi jednoduchý: musíte se odpustit za své ne-ideální. Náš vnitřní kritik velmi často nedovoluje, aby jsme se dokonce přesunuli a položili nás na jehlu viny.

Takže seznam všech, které nejste dokonalý: chamtivost, žárlivost, neschopnost mluvit krásně nebo být přátelský. Všechny vaše špatné návyky – od vybírání na nos a mrkání u psa na to, co opravdu ubližuje milovaným.

Nyní se snažte slyšet vnitřní hlas kritika, který říká, že nejste v ničem dobrém. Může to znít asi takto: „Ty nikdy dostat tenký a zemře 50-letý panic,“ „Proč ne dokončit svůj projekt,“ „Nikdy jste se nepoučili a nebude dosáhnout úspěchu.“

Neutrogujte strávil deset minut, i když to není moc příjemné. Musíte to všechno dostat ven. A když skončíte, roztrhněte seznam. Bude to jednodušší.

Připravte se na dlouhou cestu

Pamatujte, že zbavit se špatných zvyků není závod 100 metrů, je to maraton.

Existuje mnoho teorií o tom, v jakém čase se vyvíjí nový zvyk. Optimální doba trvání je tři měsíce, takže se připravte na další tři měsíce, aby bylo obtížné.

Budete mít pár těžkých dní, ale budou projít. A velmi brzy začnete zažívat příjemné pocity hrdosti a sebeúcty z pozorování svého režimu.

Existuje jedna velmi dobrá technika, která se nazývá “Live One Day”. Její podstatou je jednoduchá: pokud chcete odtrhnout od svého režimu, řekněte si: “No, udělám to, ale zítra.” A druhý den opakujte stejnou frázi pro váš mozek. Takové trvalé odložení se může několik měsíců přetáhnout a budete mít dost na to, abyste si vytvořili nový správný zvyk.

Povzbuďte se

Získejte trochu pohodlí uprostřed silnice. Například, jednou za dva týdny, udělejte si nějaký dárek. Může to znít takto: “Když se dostanu do těchto džín, pak si dám novou dvojici chladných tenisky.” Mozek velmi motivuje tento druh propagace.

Vyhněte se mechanismu spouštění

Existují speciální spouštěče, které aktivují mechanismy destruktivního chování a špatných návyků. Například, pokud máte problémy s alkoholem, je lepší nechat se vůbec vést do barů a dokonce ani jít do police s alkoholem v supermarketu. Pokud jste v depresi nebo máte impulzivní nákupy, nechodíte do obchodů.

Chcete-li oslabit vliv takových spouštěčů, můžete vytvořit ochrannou frázi “Pokud něco”. Příklad ochranné fráze: “Pokud vidím bar, půjdu na druhou stranu ulice” nebo “Pokud chci jíst koblihu, budu jíst pár mrkve.”

Moznost musí vědět, jak jednat, když vás náhle přitáhne k něčemu “zločinu”.

Vyčistěte seznam “kompliců”

V boji proti špatným zvykům byste měli vážně přemýšlet o snížení seznamu vašich “spolupachatelů”.

“Pomocníci” – ti lidé, kteří volají během přestávek kouřit nebo se nám pokusí dokázat, že “z jedné sklenice ještě nikdo neumírá”. V některých případech jsou “spolupachatelé” ti, kteří nás provokují agresivním chováním. 

Například jste se rozhodli zbavit tak špatného zlozvyku jako zuřivost. A především se rozhodla přestat odporovat svému manželovi. Ale máš přítelkyni, která říká: “Nedal ti na své narozeniny kytici květin? Ano, je jen špinavý! “. V tomto případě je živým příkladem “komplicu”.

V takových případech musíte vzít list papíru a objektivně napsat, jaká jsou výhoda při zastavení komunikace se “spolupachateli”. Na jedné straně váhy bude vaše budoucnost bez špatných návyků, a na druhé straně jen jedna (ne vždy příjemná) osoba. Zbav se toho.

Požádejte o pomoc

Upřímně řečeno, málo z těch blízkých má dostatek moudrosti, aby se správně podílelo na tom, jak se zbavit špatných návyků. Je velmi snadné kontrolovat.

Pokud jste řekli příbuznému, že se chystáte například napojit alkohol, pak může reagovat různými způsoby. Nejlepší variantou jeho reakce je: “Vynikající, jak vám mohu pomoci v tomto?”. Nejhorší možnost: “Zastavte pití? Ty Th, z dubu se zhroutil? “. Pak je všechno špatné, ale doufejme, že se nejedná o vaše příbuzné.

S největší pravděpodobností budou vaši příbuzní reagovat takto: “Mmm, jasné.” Ale potřebují být přeměněny na jejich spojence a požádat o pomoc. Například takto: “Jsem tady, rozhodl jsem se zhubnout, tak, mámě, nevarujte další koláče a palačinky. Nebo jestli vaříte, je to lepší ráno. ” Dejte všem vašim příbuzným jasné pokyny, co dělat, když se náhle rozhodnete přestoupit.

Neztrácejte odhodlání

Všichni děláme chyby a my všichni z času na čas padáme. Pokud se vám to stane, pak se příliš nepopírejte. Navíc se připravte na pád, protože to je nevyhnutelné.

Každý den pracujete na sobě, vy jste lepší. Pokud narazíte a zastavíte dietu, opuštěnou gymnastiku nebo cvičení uvědomění, všechno, co jste dosud dosáhli, nebude ztraceno. Všechny znalosti jsou stále v mozku, které vám pomohou dostat se zpět do sedla.

Nezastavujte ani nesnižujte ruce. Pokud čtete tyto řádky, můžete se stát přesně tím, co chcete být. Věřte v sebe!

Na základě knihy “Psychologie špatných návyků”