Jak a co čistit brýle

K velkému počtu lidí nosí korekční brýle, nejvíce se dopustí závažného trestného činu téměř každý den: utírat brýle pouzdro nebo okraj jeho oblečení, poté dýchání na objektivu. Tato metoda neznamená, že to není nejlepší, v podstatě nemá právo existovat.

Nejjednodušší řešení problému

Prodejny optiky prodávají řadu kapalin a speciálních ubrousků pro čištění brýlí. ve skutečnosti je pro tento postup stačí použít jednoduchý mycí prostředek na mytí nádobí!

Na sklo položte sklenici, pěnu a opláchněte teplou vodou. Pak opatrně otřete čistým plátkem bavlněné tkaniny.

Nepoužívejte okraj košile, i když je vyroben ze 100% bavlny. Určitě má prach, který může objektiv poškrábat.

Jak správně otírat plastové čočky

Sklo je téměř módní. Skleněné čočky jsou těžké a snadno porazené. Ať už je to snadné plastové! Ale ne všechno je tak zářivé. Plast je měkký, a proto se na něm často vyskytují škrábance, které výrazně zhoršují viditelnost. Mimochodem, tyto škrábance nelze následně brousit.

Zvláště přispívá k výskytu nedostatků, což je oblíbená metoda utírání: dýchání na čočce a otřete ji tím, co bylo v ruce (dokonce i čisté papírové ubrousky). Stejné ubrousky obsahují hrubé vlákna a velmi lehce poškrábání objektivu.

Během dne je dobré použít suché ubrousky z mikrovláken, nicméně tento postup nenahrazuje pravidelné mytí sklenic s mýdlem.

Na ošetřování čoček s ochranným povlakem

Pokud jste si koupili dražší plastové čočky, které jsou vybaveny jakékoliv povrchové úpravy (proti oslnění, chrání před UV zářením, nebo poškrábání displeje), pak byste měli uvědomit, že v žádném případě neumožňují kontaktní body s amoniakem, bělidla, ocet nebo tekutiny čištění skla. Tyto látky jednoduše zničí povlak.

Pokud jste se již o něco pokusili, podívej se na své čočky. Podívejte se na malé bubliny? To je výsledek vašeho úsilí.

Na závěr

Každý den večer je účinnost vašich čoček snížena, protože z rukou a tváře opouští tuk. A pokud se v průběhu mytí sklenic umístit někde na poličce v koupelně nebo ponechat na hlavě, jako krytu, pak se bude řešit další mikrokapky a mýdlovou vodu, nehty a vlasy sprej na něco jiného podobného.

Brýle je třeba umýt každý den.

Někdy se pacienti stěžují na výrazné zhoršení vidění, ale ukázalo se, že nepotřebují vitamíny a kapky, ale pouze mýdlo, teplou vodu a čistou látku.

Loading...