Jak ironovat těžké věci bez utrpení

Jak připravit místo pro žehlení

Virtuoso může získat dokonalý výsledek a na stole pokryté přikrývkou, ale je lepší mít žehlicí prkno. Praváček by měli být nastaveni se zaobleným koncem vlevo, levákem, resp. Doprava. Světlo by mělo spadnout na pracoviště ze strany méně aktivní ruky, šňůry – volně sledovat žehličku a nezasahovat do žehlení.

Po ruce je dobré mít žehličku nebo speciální látku na žehlení, nádobu s vodou. Moderní žehličky jsou zpravidla vybaveny sprinklery, ale rozprašovač vám pomůže rychlejší zvlhčení.

Jak si žehlit šaty

Košile

Kvůli dobrému výsledku by košile neměla být suchá. Před žehlení posypeme vodou z stříkací pistole.

Košile se začne žehlit z límce. Zmáčkněte to zevnitř, pak zvenčí. Dalším krokem jsou manžety. Měl by být rozpojen a rozložen na žehlicí desce, poté opatrně žehlen. Pak jdi na rukávy. Neměli by mít střelce. Abyste je nechtěli ožehlit, přejeďte žehličku pouze uprostřed rukávu, vyhýbejte se místům skládání tkaniny.

Konečně jsou podlahy a zadní část košile pohladeny. Zvláštní pozornost věnujte oblasti, kde jsou závěsy vyraženy – po upevnění knoflíků bude nahoře.

Kalhoty

Vypněte kalhoty dovnitř, vyhlaďte švy a kapsy. Další manipulace se provádějí zepředu. Chcete-li zabránit lesklé skvrny na nohách, použijte mokrou gázu. Rychle vysuší ze žáruvzdorného žehlička, takže po ruce držte zásobník s vodou.

Položte jednu nožku na desku, pokryjte gázou a žehličkou od dolní části nahoru.

Dávejte pozor na to, že v procesu nejsou žádné záhyby, nebude snadné je zbavit.

Pak se dostanete na horní část kalhot, pro pohodlí mohou být vytaženy na zaoblené hraně desky. Věnujte zvláštní pozornost záhybům v pasu, pokud existují.

Posledním krokem je vyhlazení šipek. Vyrovnejte boční švy kalhot a jemně, přes froté, žehlete záhyby tkaniny. Toto povolání vyžaduje soustředění, protože šílená šipka vypadá poněkud nedbalá než jeho absence.

Bundy

Vzhledem k mnoha švům a detailům je bunda nebo plášť také lepší žehlit přes tkaninu, takže tkanina není lesklá. Nejdřív si trouby přiložte, pak vytáhněte ramena. Pro usnadnění úkolu můžete použít váleček z utěsněné ručníku. Vložte ji do rukávu, aby se šípka vyhladila, a pod ramenem vyžehlete švy.

Zadní část a polica jsou také žehlivá z přední strany přes plátno. S bundou by neměly vzniknout problémy a bunda bude vyžadovat zvláštní pozornost, protože šípy na hrudníku. Ujistěte se, že záhyby nevytvářejí vrásky, pokud nejsou určeny konstruktérem. “Na občerstvení” jsou límec a kroužky. Pro jejich žehlení bylo snazší, v tomto procesu trochu napněte látku rukama.

Pletené zboží

Pleteniny by měly být během sušení ošetřeny. Věci z tohoto materiálu je lepší vyschnout, když se narovnáme na vodorovném povrchu: pak pravděpodobně nebude nutné žehlit. Pokud pletené zboží stále potřebuje žehlení, navlhčete ji vodou a jemně ji vyprázdněte. Aktivní ovládání žehličky není nutné, stačí použít horní podrážku přístroje na každou část věci a zůstat na této pozici na několik vteřin. Takže se pletený výrobek nedeformuje.

Jemné věci

Výrobky vyrobené z jemných tkanin je třeba žehlit ze špatné strany při nejnižší teplotě. Za prvé zkuste žehlit část věci, která není v dohledu: abyste pochopili, jak se textilie bude chovat po kontaktu s horkým povrchem. Můžete také uložit tkaninu, která je často šitá na výrobek, a cvičit hladení jemné tkáně na něm.

Jak ironovat domácí textil

Listy na elastickém pásku

Žehlicí plechy s pryžovým pásem kolem obvodu – test ne pro slabé srdce. Není jasné, jak ho položit a umístit na žehlicí prkno.

Háček můžete odlupovat bezprostředně před použitím. Vytáhněte ji na matraci a jděte na ni po železnici. Pokud je problém ukládání žehlen v ložním prádle základní, můžete žehlit plech na matraci, poté jemně sklopit. Sklopte jej na polovinu a zalepte jeden roh na druhý na každé straně, pak opět na polovinu, aby byly všechny rohy zarovnány. Rozložte výsledný obdélník na stůl a složte jej jako tradiční list.

Obléky

Skládací obal skládat čtyřikrát. Na jedné straně vyhlaďte, otočte a opakujte postup. Odklopte pokrývku na přikrývku a znovu ji sklopte tak, aby nebyly obložené strany ven. Opět železo na obou stranách. Opakujte, dokud nedojde k rozbití celé tkáně.

Hedvábí

Hedvábnost je lepší žehlit ze spodní strany, aby nedošlo k poškození jemné tkaniny. Ujistěte se, že jste drželi štítky, na kterých je napsáno, jaký teplotní režim při žehlení výrobce doporučuje používat pro výrobek a jasně dodržujte tyto tipy.

Během žehlení se nedoporučuje posypat vodou hedvábné prádlo: mohou se vyskytovat skvrny.

Pokud je potřeba něco navlhčit, je lepší ji posypat z stříkací pistole a hodit ji na plastový vak. Výrobek je rovnoměrně nasycen vlhkostí.

Ubrusy

Nejprve ohřejte okraj a pak jděte do středu. Pokud je výrobek silně přehnaný, posypte ho z stříkací pistole a přitiskněte jej do role tak, aby byl rovnoměrně navlhčen. U bavlněných a plátěných ubrusů používejte horkou vodu, její tkanina absorbuje lépe.

Záclony

Záclony je třeba žehlit, když jsou ještě mokré. Začněte žehlit závěs shora dolů. Když je horní okraj spuštěn z žehlící desky k podlaze, zavěste závěs na římsu. Pokračujte ve strohnutí dolní části a rovnání na desku. Takže se vyvarujete záhybů a kontaminace tkáně. Lambrequins jsou také žehlé mokré.

U syntetických tkanin existuje zdvihák, který vám umožní dělat bez žehličky vůbec. Mokré záclony na římsě – jsou vyhlazeny pod svou vlastní hmotností.

Jak ironovat věci, které nelze žehlit

V případě, že štítek na věci výslovně zakazuje kontakt s tkání železa, ale záhyby a záhyby nějak hladký potřeba, existují dva způsoby, jak tento problém vyřešit.

1. Žehlení “s překážkami”

Budou zapotřebí čtyři husté ubrousky. Načistěte dva z nich. Složte “sendvič”: mokrou ubrousku, suchou, pak zmačkovanou věc, pak znovu suchou látku a vlhkou látku. S mírně vyhřívaným železným železem konstrukce.

2. Pára

Výrobek zavěste na závěsy nebo položte ho na desku. Přiložte žehličku k látce, ale nedotýkejte se ho horkým povrchem. Zkontrolujte zařízení předem: společně s párou může začít vypouštět kusy hrdze. Stiskněte tlačítko páry, dokud není mírně vlhká. Potom nechte vychladnout a uschnout.

Loading...