Jak opravit chyby stahování aplikací na iPhone a iPad

Pokoušíte se stáhnout aplikaci z App Store a proces stahování je neustále zablokován? Nebo možná jste dokončili obnovu ze záložní kopie aplikace iCloud a zdá se, že stahování aplikací probíhá navždy a nikdy nekončí? Takové chyby při stahování aplikací se vyskytují pravidelně na iPhone i iPad. Existuje však několik způsobů, jak je vyřešit, a v tomto článku vám o nich povím.


1. Zkontrolujte síťové připojení

Než budete pokračovat s dalšími vyhledávání, zkontrolujte efektivitu připojení k internetu. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je testovat v jiných aplikacích. Například otevřete jakoukoli stránku v Safari nebo odešlete zprávu iMessage.

Pokud je problém skutečně v síti, pak jakmile je obnoven, zatížení aplikace bude pokračovat od místa, kde se zastaví. Pokud jiné aplikace fungují normálně – přejděte k druhé metodě.

2. Restartujte stahování

2014-08-18 15.57.082014-08-18 15.57.14

Někdy uživatelé nechtěně kliknou na ikonu aplikace, která ještě nebyla načtena, a zastaví se. To je velmi snadné pochopit, protože ikona ikony označuje stav “Pozastavit”. Klepnutím znovu na ikonu znovu spusťte stahování. A to i v případě, že stahování nebylo pozastaveno, ale pouze zavěsilo – toto restartování může pomoci a zatížení aplikace bude pokračovat.

Pokud klepnete na ikonu, nedávejte nic, chvíli počkejte a opakujte. Pokud není výsledek, přejděte k další metodě.

3. Restartujte zařízení iOS

Snímek obrazovky 2014-08-18 v 17.20.19

Restartování může pomoci odstranit mnoho chyb, včetně selhání stahování aplikace. Stačí stisknout a podržet tlačítko současně Domů a tlačítko Napájení. Jakmile se logo objeví, uvolněte obě tlačítka a počkejte, až se váš iPhone nebo iPad zapne a zkontroluje stahování.

Pokud zatížení aplikace pokračuje – vše je v pořádku, pokud ne – přejděte zpět do App Store a zkuste znovu stáhnout aplikaci. Pokud to opět visí – přejděte k další metodě.

4. Zkuste odinstalovat a znovu nainstalovat aplikaci

2014-08-18 15.56.482014-08-18 16.14.17

Někdy může pomoci odstranění nevyložené aplikace a restartování stahování. Pokud po restartu aplikace nebyla vyčištěna – zkuste ji ručně odstranit. Chcete-li to provést, klepněte na ikonu podržíte, dokud se nezačne třást, klikněte na „X“ v levém horním rohu ikony aplikací zasekla a potvrďte odstranění.

Pokud je aplikace odinstalována, zkuste ji znovu nainstalovat. Pokud se nic nestalo a ikona stále zůstává na obrazovce – přejděte k dalšímu kroku.

5. Stáhněte jinou aplikaci

Nevím proč, ale někdy stahování další aplikace z App Store může pomoci “míchat” přilepené aplikace. Snažíme se mučit, takže se pokuste stáhnout nějakou aplikaci. Může to být jakákoli volná aplikace nebo jedna z těch, které jste zakoupili dříve. Počkejte trochu, abyste zkontrolovali výsledek a pokud to nepomůže – přejděte k dalšímu kroku.

6. Odhlaste se z účtu iTunes a restartujte zařízení iOS

2014-08-18 16.28.43 2014-08-18 16.28.46

Pokud nic nepomůže, zkuste se odhlásit z účtu iTunes. Mělo by se přestat stahovat jakýkoli obsah na vašem iPhone nebo iPadu. Dále je doporučeno restartovat zařízení ještě předtím, než budete pokračovat v opakovaném postupu stahování aplikace. Ukončení účtu iTunes je poměrně jednoduché:

  • Otevřete kartu App Store Kompilace.
  • Přejděte dolů dole a klikněte na tlačítko s identifikátorem Apple.
  • Z rozbalovací nabídky vyberte možnost Odhlásit se.

7. Synchronizujte zařízení iOS s aplikací iTunes

Screenshot z roku 2014-08-18 v 17.30.29

Dokonce i když používáte iCloud pro zálohování, stále můžete synchronizovat váš iPhone nebo iPad s iTunes. Někdy synchronizace a přenos vašich nákupů může pomoci s problémem stahovaných stahování. Jednoduše připojte zařízení iOS k počítači pomocí programu iTunes a synchronizujte jej, jako obvykle při přenosu hudby nebo filmů. Počkat až do konce procesu a zkontrolovat, zda byly na domovské obrazovce iPhone nebo iPad aplikace, které nelze stáhnout z App Store.

8. Počkejte

Někdy může stahovat stahování kvůli změnám na serverech App Store. Možná jste se pokusili stáhnout aplikaci právě po aktualizaci. To se děje velmi vzácně, ale přesto to může být. Vraťte se do aplikace po určité době a zkontrolujte, zda je načtena.


Zaznamenali jste problém zmrazení procesu stahování aplikací z App Store? Jaké rozhodnutí jste použil pro toto? Sdílejte své zkušenosti s komentáři.

(přes).