Jedi zvládnutí vizitek

Pokud někomu předáte vizitku, neznamená to, že tato osoba skutečně přinese vaše kontakty do mobilu. Někdy může mít vizitka neobvyklý design a někdo ji může uložit jako model krásy. Obecně však papírové vizitky jsou docela standardní a nespolehlivé, mohou se kdykoli ztratit. A kontakty v zařízeních, prosím, nejen jejich trvalost, ale také snadnost přístupu k nim. Takto se můžete skutečně dostat do seznamu kontaktů pro správnou osobu.

Souhlasíte s tím, že jste z adresáře jen málokdy vymazali, pokud ho jednoho dne přidali. Tradiční papírové vizitky z našeho života ještě zcela nezmizely a navzdory významným nedostatkům přinášejí určité výhody. Proto doporučujeme provést určitou syntézu – kombinovat papírové a elektronické vizitky. To vyžaduje nějakou přípravu.

Vytvořte kartu VCF

VCF karty, známé také jako vCards, jsou elektronické vizitky obsahující kontaktní informace. Kontaktní informace obvykle znamenají jméno, telefon a e-mail, ale pokud chcete vyniknout z pozadí ostatních, karta by měla být informativní.

Existuje mnoho způsobů, jak si můžete vytvořit vlastní vCard; zvážit některé z nich. Začněme s Gmailem.

Přejděte do seznamu kontaktů a vytvořte nový kontakt. Zadejte své jméno, e-mailovou adresu, práci a mobilní telefony. Uveďte co nejvíce sociálních sítí, ve kterých jste zaregistrováni. Nezapomeňte na funkci “Přidat”, pomocí ní můžete zadat řadu dalších polí až po váš rodinný stav. Nezapomeňte na rámeček “Poznámky” napravo – zde můžete uvést své dovednosti, záliby, pracovní zkušenosti a jakékoli další informace, které považujete za nezbytné.

Screenshot (5)

Zvláštní pozornost věnujte fotografiím: je třeba je přidat, mělo by to být provedeno nedávno a je žádoucí, abyste se na to podívali. Pokud máte profil v LinkedIn, je lepší si půjčit fotku odtud. V budoucnu bude vám stát v dobrém užitku: v tom případě, když člověk zapomene své jméno, je pravděpodobné, že vás poznali na fotografii.

Po vyplnění kontaktních údajů přejděte do části Rozšířené – “Exportovat kontakty” – “Formát vCard”. Stáhněte si výslednou vizitku na svém počítači.

vcard 1

Vytvořte několik různých elektronických vizitek

Vytvořte několik elektronických vizitek, které budou obsahovat různé informace v závislosti na tom, komu jim dáváte. Obchodníci mají obvykle dvě vizitky: první, zmíněné výše, se všemi detaily (účty v sociálních sítích, záliby atd.), Druhá je oficiálnější. V oficiální vizitce by mělo být vaše jméno, mobilní číslo, e-mailová adresa, pracovní telefon a pracovní e-mail. Druhou vizitku se doporučuje předat super-zaneprázdněným osobám, které se zajímají o informace z kategorie “vše o mně”. Kromě toho budete přesně vědět, jak vás budou kontaktovat, a nebudou čekat na “vítání” v sociálních sítích.

Použijte pole “Poznámky”, aby se vizitka stala více informativním

V papírových vizitkách je vždy čistá zadní strana, kterou můžete podle svého uvážení použít například k napsání dalších informací o osobě. V digitálních vizitkách takové zadní strany, bohužel, ne, ale tam je pole “Poznámky”. Jak jsme vysvětlili výše, toto pole lze použít k přidání dalších informací o sobě, ale existuje i další způsob, jak používat poznámky.

Napište několik věty, které příjemci umožní, aby si na vás pamatovali a na předmět rozhovoru s ním, a to i v případě, že se náhodou na tuto vizitku narazí na týden. Nezapomeňte ponechat prostor pro příjemce, protože navrhuje, aby zaplnil pole bude mít pro sebe.

poznámky

Odeslat vCards e-mailem

Pokud posíláte vCard se sms, pak ne všechno může plynout hladce, zvláště pokud jsou zprávy vyměňovány mezi různými platformami, například mezi Androidem a BlackBerry. Odeslat elektronické vizitky e-mailem – nejlepší volbou; nechcete, aby vaše komunikace začala frází: “Ach, něco nefunguje, zkuste to jinak.” Téměř všichni mají nyní smartphony, které jsou synchronizovány s e-mailem.

Také je nutné jasně uvažovat o formě podání Vaší vizitky. Zaprvé, předmět dopisu. Mělo by to být takto: “Přidejte (své jméno) do svého seznamu kontaktů.” Nechte člověka okamžitě pochopit, co od něj chcete, tvoří určitý druh výzvy k akci. Jeho vizitka se nejlépe nazývá přesně stejně. Trik je, že pokud jasně a stručně ukážete, co chcete, člověk může provést tuto činnost instinktivně.

Nejčastěji lidé označují předmět dopisu, připojují vCard a zasílají dopis správné osobě. Chcete-li však dosáhnout většího efektu, musíte v textu dopisu přidat malý text. V ideálním případě jsou to dvě nebo tři věty. Například:

Dobrý den, Alexander!

Byla jsem velice ráda, že jsem se s vámi setkal. Stáhněte si přiložený soubor a okamžitě mě můžete přidat do svého seznamu kontaktů.

S pozdravem,
(váš podpis je vaše jméno, pozice atd.).

Je dobré mít v arzenálu šablonu pro takový dopis, aby v případě potřeby jednal okamžitě.

Další způsob, jak vytvořit vCard

Elektronickou vizitku lze také vytvořit pomocí aplikace Shoot, ale bohužel je k dispozici pouze majitelům iPhone. Aplikace zdarma vám pomůže učinit vCard atraktivnější.

Stejně jako v Gmailu můžete pomocí aplikace Shoot vytvořit několik elektronických vizitek s různými informacemi. Jednoduše přidejte kontaktní údaje (jméno, fotografie, pracovní místo, telefon, e-mail, odkaz na vlastní stránky (pokud máte), sociální sítě). Chcete-li poslat vCard vytvořenou pomocí programu Shoot osobě, která nepoužívá tuto aplikaci, nemějte obavy: Při natáčení neporušeného bude vaše vizitka doručena, příjemce bude muset mít pravidelný e-mail.

Existují však některá omezení v aplikaci Shoot. Nemůžete například přidávat nová pole (pokud náhle chcete přidat na vizitku další informace), protože jsou standardní v režimu Střelba.

Zajistěte svou vCard přístupnou

Aby to bylo snazší sdílet svůj elektronickou vizitku sociálních sítích, doporučujeme si ho stáhnout do libovolného úložiště cloud, ke které jste zvyklí. Pro zjednodušení zadejte adresu URL vaší karty vCard příliš dlouhou dobu. Zkrácením adresy URL pomocí zkrácené adresy URL.

Změňte nastavení v oblaku, aby některý z těch, kteří mají odkaz na vaši vizitku, byl schopen bez problémů přístupu k němu.

Příště, když vás někdo v sociálních sítích požádá o kontaktní informace, stačí mu poslat tento odkaz. Několik jednoduchých akcí a vaše kontakty budou v telefonním seznamu správné osoby.

Přidejte elektronickou vizitku na papír

Zadejte na vizitce papíru kód QR, který povede k vaší vCard. Můžete si vytvořit QR-kód, například pomocí služby goqr.me, ve svém arzenálu je generátor QR kódů speciálně pro vCArds.

Ujistěte se, že QR kód má výzvu k akci, kterou potřebujete, o významu, který jsme hovořili výše. Například: “Skenovat tento QR kód pro přidání dat do seznamu kontaktů”.

Nenechte si ujít správný moment

Nyní, když jste zjednodušený proces získávání kontaktů jiná osoba, se snaží dělat to, jako byste se v adresáři co nejdříve přidán. Když dáte vizitku papíru osobě, navrhněte ji, aby vás okamžitě přidal do vašeho seznamu kontaktů. S osobní komunikací je mnohem obtížnější říci “ne”, takže pokud má s sebou smartphone, je nepravděpodobné, že byste vás popřel.