MacBook Pro 13 “v edici roku 2011: dojmy, srovnání s Air 11.6”, některé zklamání

V únoru 2011 Apple pokračovala v “klonovém útoku”. Představen v roce 2008, nový design pro notebooky MacBook Pro, společnost od této chvíle neodstoupila. Soutěžící samozřejmě varování předem, kopírovat mnoho nápadů unibody a celkový design přístrojů, ale ruku na srdce, že i když je lepší v vzhledu notebooků této třídy nemají. Ačkoli, chuť a barva, jak říkají, žádný soudruzi. Pravda, nedávno se objevily opravdu zajímavé alternativy ve světě Windows. Například Dell XPS 15z. Je dobré kopírovat, protože to musíte dělat, že jo? Ale nyní jde do designu plagiátorství a „klonu politiky» Apple, její nové 13palcového modelu MacBook Pro, a že je na čase, aby nám něco změnit, protože tam je stagnace, zdá nuda.

Útok klonů

Asi před rokem jsem již provedl přehled o 13-palcovém zařízení a od té doby se nic nezměnilo v balení a balíčcích. Všichni stejný bílý rámeček vyrobeny z kvalitního kartonu a s chladnou tisku, sada samolepek s jablky, pár systém DVD-ROM (pokud novější verze softwaru – Mac OS X 10.6.6 a iLife’11), napájecí zdroj s hliníkem zapojte MagSafe, který v některých situacích je pohodlnější než stará plastová, v jiných to není (může pokrýt část portů), tlustý prodlužovací kabel pro PSU. K dispozici je vše potřebné pro práci a nic nadbytečné.

Vzhled je také bolestivě známý: monolitický hliníkový kryt vyrobeny z pevného kusu hliníku, na které se vztahuje s displejem skla, optický disk s drážkou disk nakládací systém na levé straně, IR-přijímač – v přední části sady vstupně-výstupních portů, a čtečku karet – na vpravo (nyní, kromě SD a SDHC, čte a karty SDXC). K dispozici je také indikátor značky pro úroveň baterie.

Existují nějaké rozdíly? Ano, vedle konektoru Mini DisplayPort je nová ikona a samotný port je i jiný, i když vypadá podobně jako předchůdce. Jedná se o Thunderbolt – vysokorychlostní komunikační rozhraní, které umožňuje přenos dat rychlostí až 10 Gb / s v obou směrech a může nahradit většinu dnešních rozhraní, ať už se jedná USB 3.0, HDMI, DisplayPort a další. Teoreticky je vše v pořádku, v praxi je Thunderbolt stále k ničemu, protože tam není žádná odpovídající periferie. Ale výrobci se zajímají o novinkou a za rok nebo dva bude samozřejmě začít přinášet novým majitelům Mac více výhod než nyní. Mezitím lze tento konektor použít starým způsobem – připojit notebook k Apple LED Cinema Display a další způsoby zobrazení obrazu. Je zcela zpětně kompatibilní s běžným Mini DisplayPort. To znamená, adaptéry na práci HDMI nebo VGA.

Otevřeme gadget a … dobře, rozumíte, vše je stejné. Podařilo se mi pracovat na zařízení oficiálně dodávaném do země s příslušným rozložením klávesnice, klávesou Enter pro dva řádky a velkými ruskými písmeny. Dlouho jsem na to zvykl a považuji to za výhodnější než ryté “šedé” varianty.

Vlastní tlačítko napájení, které se přesunulo na hlavní klávesnici v novém Air, mikrofon vlevo nahoře, značka MacBook Pro pod displejem – vše je tam.

Oko webové kamery, které bylo přejmenováno pomocí technologie iSight v FaceTime Camera, je v původním umístění, ale fotografický modul Apple nakonec použil další. Přesto, VGA-kamera v moderním notebooku je anachronismus. Zatímco jeho schopnosti jsou stále dostačující, ale systémy pro videochat se vyvíjejí, internetové kanály se tukují. Je čas se přestěhovat do HD a FaceTime kamery v MacBooku 2011 Pro je to nejvíce podporované HD. Nahrávání videa se provádí v maximálním rozlišení 720p.

Existuje nějaký rozdíl? Ano, cítí se, ale ne moc. Obraz v klientovi FaceTime je ostřejší, fotoaparát reaguje rychleji, obraz vypadá trochu víc živě. Ale obecně je rozdíl malý a nekritický. Přesto je lepší, když je nainstalována HD webová kamera, spíše než VGA – což není nic, ale přesto je to vyhlídka. V budoucnu se bude používat.

Otočíme notebook a vidíme všechny stejné ploché nohy. No, koneckonců se stali ještě více konvexními ve druhé generaci Air, proč neudělali podobný krok v Pro-modelech? Tyto nohy jsou tak ploché, že pokud se na stůl dostane nějaká drobivka nebo zrno písku, může poškrábat spodní část notebooku. S mým posledním Proshkem se přesně to stalo. Trochu, samozřejmě, ale trochu nepříjemné. A nohy jsou kluzké. Jsem si jist, že v průmyslu jsou materiály s podobnou konzistencí, úrovní elasticity, ale ne tak klouzavé na plochých plochých plochách. Zajímalo by mě, kdy změní Apple design těchto nohou nebo alespoň jejich materiál? Doufáme, že v příští generaci MacBook Pro. V něm je obecně potřeba změnit vše, protože současný design je prostě nudný, i když je to nepochybně dobré.

Stále na dně jsou tradiční nápisy s číslem modelu, sériovým číslem a všemi druhy odznaků.

Z generace na generaci se klony stanou lepšími … na místech

Skutečnost, že se dané zařízení ukázalo jako klon zvenku, neznamená, že je to stejné uvnitř. Naplnění modulu gadget se zcela a neodvolatelně změnilo. Nová platforma, nový procesor, nová RAM, nová grafická karta, možná něco nového, například audio čip, ale to není důležité. V tomto případě byl přezkoumán juniorský model s 2,3-GHz a 2-core Core i5 procesorem, 4 GB paměti DDR3 1333 MHz a 320 GB pevný disk. To je skok, ne, dokonce bych řekl skok kupředu, pokud ne pro jednoho “VUT”.

Laptop přeskočil generaci procesorů, získal opravdu chladný a rychlý čip a v tom zátěži – pozornost! – Intel HD Graphics 3000. Ano, přátelé, někdy “vrátí se”. Přinejmenším některé GeForce 520M budou dobré, ale integrovaná grafika Intel ve skutečnosti rovná schopnosti a výkonnost novosti s modely předchozích generací.

Ano, nové video čip je umístěn na jediném čipu s procesorem, interaguje s ním na vysokorychlostní sběrnice, mám 384 MB grafické paměti, ale architektura je něco, co odešel ze stejných letech starověku. No, nedělejte sladkou vůni cukru, ne, i když je zabaleno do krásného obalu a dobrého “rozptýlení”. Vše, co měl výše uvedené inovace – je dostat se o stejném výkonu se standardním grafických testů GeForce 320M, kde HD Graphics opouští na úkor procesoru a dělat normálně proces rozhraní Mac OS X. zpomalení stejně jako v loňské MacBook Pro 15 „s Nevšiml jsem si, že používám integrovaný video čip. Všechno funguje hladce a krásně. I když to je potěšení.

Nedostatek hardwarové podpory technologie OpenCL je depresivní, CPU je zodpovědný za její implementaci a proudové procesory v technologii Intel HD Graphics 3000 jsou čtyřikrát méně než v GeForce 320M (12 vs. 48). To znamená, že ve speciálních hrách se speciálními efekty a 3D texturami bude integrované řešení společnosti Intel mnohem horší než zastaralý video čip od NVIDIA, nemluvě o modernějších alternativách.

Na druhou stranu, pro jiný druh “kazualok” schopností grafické karty v novém MacBook Pro 13 “je docela dost, ale více není nutné. Takový notebook je potřebný pro práci, ne pro hry. Pro ně je lepší používat desktop PC Windows s příslušnou náplní k použití nebo herní konzole.

Pokud jde o autonomii notebooku, je srovnatelná s loňským modelem. Pokud neděláte nic a otevřete víko notebooku a necháte ho tak, zařízení bude trvat 9-10 hodin.

Vložíte-li přenosný webový prohlížeč s více kartami, psaní textu, sledování a základní zpracování obrazu v Pixelmator, spustit Skype, Adium, e-mailového klienta, je kapacita baterie stačí 6-7 hodin. Začneme sledovat HD video a bezpečně počítáme na 4-4,5 hodiny.

Mimochodem, video reprodukuje dokonale v rozlišení 1080p. Žádné záběhy, brzdění, artefakty nebo jiné incidenty nejsou zaznamenány, což není takovým a takovým procesorem překvapující.

Přístroj nebyl příliš vyhříván. Při pokojové teplotě přibližně 26 ° C se procesor v normálním provozním režimu zahřívá až na 55 ° C. Ventilátor chladicího systému se otáčí rychlostí 2000 ot / min, v takovém případě je téměř tichý.

Jak moska kousala slon

A teď je to nejzajímavější. Na konci minulého roku jsem se přestěhoval do 13-palcový MacBook Pro 2010 11,6-palcový MacBook Air s konfigurace vlastní, včetně 4 GB RAM (128 GB SSD, 1,4 GHz Core 2 Duo ULV). Samozřejmě někdy existovaly pochybnosti – ale udělali jste to správně? Ano, mé oči jsou obvykle vnímány menší displej s úhlopříčkou výkon jednotlivých úkolů dostatek autonomie je dobrá (přístroj opravdu funguje ve svém provozu po dobu asi 5 hodin na jedno nabití), přičemž hmotnost poloviční velikosti a rozměry, nebo, řekněme, objem – to vše ztrojnásobil. Vzhledem k tomu, že musíte s sebou často nosit notebook – je to důležitý bod.

V tomto případě jsem měl skvělou příležitost porovnat zařízení. Jak jsem zmínil výše, v každodenních úlohách MacBooku Pro 13 “2011 z modelu 2010 se nijak neliší, v hrách to může být trochu horší, ale ne vždy (závisí na konkrétní hře). Ale co srovnání s Air a jeho nejrychlejším procesorem, i když slušnou grafickou kartou?

Při pohledu do budoucna řeknu, že jsem nelitoval přechod na Air – rozhodnutí bylo správné. A teď si tuto situaci uvědomím podrobně.

První – displej. Apple potřebuje něco udělat. 1280×800 pixelů pro 13,3 palců nestačí. Rozdíl je obzvláště výrazný, když přímo porovnáváte obrazovku s Air (není důležité, 11,6 – nebo 13,3 palce – v obou případech je hustota pixelů na palec vyšší) a Pro. Zde je jeden notebook vedle druhého. Rozmazaný, lehce rozmazaný malý text, hrubý obrázek, mřížka obrazových bodů snadno viditelná pouhým okem. Je mnohem hezčí a pohodlnější, když se podívám na malou obrazovku Air s trochu malým, ale hladkým a čistým textem a mimochodem o stručnější obrázek. A zuřivě zářící sklo v Prochu nezlepšuje obraz.

Druhý – subsystém disku. SSD taxi! Téměř 4 měsíce jsem si už zvykl na skutečnost, že programy začínají téměř okamžitě na Air, Safari obnovuje záložky z historie super-rychlý, systém začíná při úplném restartu za 5-7 sekundy a žádné zvuky a kliknutí. V 13-palcovém počítači MacBook Pro je pevný disk neuspěchaný, hlasitý a bojí se otřesů. Aplikace běží 2-3x pomaleji, systém také nepospíší bootování. Obecně platí, že vše je stejné jako předtím. Proshke nemá dostatek SSD!

Ve standardní žurnalistické práci s počítačem tedy Air ve většině případů funguje stejně nebo lépe. A není to jen o tisku textu nebo surfování na webu. Při zpracování obrázků v Pixelmator se také “perfektně” zpracovává přenosný počítač.

Ale ne všechno je tak špatné. Podívejme se na začátečníky na druhé straně. Práce v iMovie je mnohem pohodlnější. Pokud jsem před několika měsíci prakticky nepoužíval editor videa, je nyní častým hostem na pracovní ploše. Vzduch se vyrovnává s tímto druhem práce, ale je to pro něj těžké. Zvláště když upravujete zvuk, přidáte mnoho efektů a konečný materiál je sestaven třikrát déle než na MacBook Pro. Importovat také video.

Web surfování s hromadou otevřených těžkých stránek, nabitých “flash” a inzerce, samozřejmě, na velkém notebooku je také výhodnější. Stránky vzdušného prostoru delší. Na stránce “Proj” načten a okamžitě může rychle postkolit, na vzduchu s něco jako Engadget, takže to nefunguje. Budeme muset počkat ještě několik vteřin a pak rychle a rychle procházet.

Dalším bodem, kde MacBook Pro trhá mladšího bratra v klapce, je přizpůsobení fotografií v iTunes, když jsou synchronizovány s iPhone / iPod touch nebo iPad. Obvykle se vyrábí pouze jednou, ale na letectví je tento proces tak nekonkurenční a vyčerpávající, že se neúmyslně začnete zlobit. Nově příchozí dělá vše velmi, velmi rychle. Zvláštní případ, samozřejmě, ale je to.

Je třeba něco změnit

To, co chci říct, je poslední část mého článku. Chci říct, že je načase, aby Apple seriózně aktualizoval sestavu MacBooku Pro. Je to jak design, tak standardní náplň. Jsem nemocný z plánované modernizace profesionálních notebooků společnosti uprostřed okouzlujícího vývoje iPhone, iPadu a Air. Dát lidem displej s IPS maticí a vyšší rozlišení, SSD v standardní dodávce, grafická karta není od společnosti Intel. Dole s optickou jednotkou z 13-palcového modelu vypněte sklo z obrazovky nebo naneste na ni nějakou matnou vrstvu. Je to trochu nezbytné pro štěstí a je to dosud dosažitelné, ale za spoustu peněz. Vezměte například vlastní konfiguraci pro 15-palcový model MacBook Pro s matným displejem s rozlišením 1680×1050 pixelů a jednotkou SSD. Laptop je sen za spoustu peněz. Je čas přinést tento sen masám.

Obecně platí, že poslední upgrade 13palcového modelu MacBook Pro byl nudný. Na 15- a 17-dyumovyh jednotkách, i když grafická karta vypadala silnější a “dítě” s touto komponentou jen zklamalo. Thunderbolt je stále k ničemu. A to znamená, že majitelé MacBooku Pro 13 “2010 rok, smysl pro změnu jejich stroje tam. Pokud používáte zařízení v roce 2009, můžete si myslet, ale je lepší počkat na příští rok. Jsem si jistý, že Apple nás bude opět moci překvapit stejným způsobem, jakým se stalo během loňského oznámení MacBook Air. Je čas na něco změnit, je čas na nové posunutí notebookového trhu. Koneckonců, konkurenti nespí, konkurenti kopírují, klonují a někdy vymýšlejí něco nového a zajímavého.

MacBook Pro 13 “pro recenzi od obchodu” Amerika “

Loading...