Odložení: 7 jednoduchých tipů

Jak často jste před porodem významného projektu, zkouška, mluvit s rodiči nebo cestu k zubaři (pokud je zub bolí už) nalézt celou řadu dalších, více jednoduchých lekcí, absolutně nesouvisí s původním řízení? A každý má seznam takových případů a situace je velmi individuální a může obsahovat spoustu věcí. A i když máte na seznamu pouze jednu položku, stále vám brání normálnímu životu. Co mám dělat? Bojte proti tomuto nepříjemnému jevu.

Prodleva

Začněme samou definicí pojmu “prokrastinace” – to je koncept v psychologii, což znamená neustálé odkládání nepříjemných myšlenek a skutků.

Jak jsem řekl, seznam takových případů a myšlenek je individuální a může být docela působivý. Existuje několik tipů, které pomáhají v boji proti otřesům a nevyžadují žádné komplikované akce. Hlavní věc není odložit práci na sebe “později”.

1. Ráno uděláte jednu nepříjemnou věc. Samozřejmě, ne bezprostředně po probuzení. A když je čas podnikat, nechte první položku ve vašem “ToDoListu” alespoň pro vás malý nepříjemný obchod. Zavolejte například instalatéra nebo zavolejte zákazníkovi, který není příliš příjemný. Je to jako okamžitě skákat z věže, aniž byste si myslela. Nebo jděte stokrát k okraji, odhadněte výšku, odjedete, shromážděte s duchem a … znovu se zastavte před samotným skokem. A tak dlouho, dokud nebudete tlačeni někým, kdo už ztratil trpělivost, aby se postavil do čela na skok. Dobrým pravidlem je v první řadě alespoň trochu nepříjemné podnikání a váš seznam je již o jeden bod kratší.

2. Pokud je těžké dělat nějakou práci několikrát týdně, udělejte to každý den. Jakkoli to může znít, toto pravidlo funguje. Například je třeba psát články na blogu nebo vyplňovat karty pro program. Samozřejmě můžete sednout a psát požadované množství za několik dní. Nejprve však není vždy po ruce potřebné materiální, a za druhé, podruhé sednout a přinutila psát za pár dní bude velmi obtížné (vzhledem k tomu, že se vám to nebude líbit, ale budete ještě potřebovat). Pokud začnete pracovat na tom každý den trochu, pak postupně kreslené. A posadit se za tuto práci nebude tak těžké. Postupně se dostane do vašeho zvyku, a později se může dokonce líbit.

3. Najděte firmu za své “nepříjemné skutky”. Studie ukazují, že mnohé věci děláme mnohem ochotněji pro společnost s někým, než sami.

4. Připravte si práci s potřebným nástrojem. To znamená, že sbírka potřebných nástrojů vám dává příležitost psychicky připravit na nepříjemný úkol. Například tištěním dopisu nebo shromážděním potřebných informací předtím, než budete mluvit s klientem. Dnes to nemusíte dělat, můžete to odložit. Ale je docela možné, že se prostě předem připravujete, rozhodnete se co nejdříve dokončit tento případ a dělat to všechno ve stejný den.

5. Udržujte seznam. Tato rada se nachází poměrně často v boji proti nevykonání případů (jednoduše řečeno všudypřítomná lenost). A to funguje. Obvykle se seznamuje s náhradou za to, že děláte něco dlouhodobého, ale také s jednodenní prací. Stačí psát na papíře, že do konce tohoto dne musím udělat tohle a to.

6. Za prvé – nejnepříjemnější (dámy a děti – dopředu). Ujistěte se, že nejdříve provedete jednu z hlavních nepříjemných věcí, a ne tím, že děláte “malé potíže”, které se snaží zpomalit výkon těch nejnepříjemnějších (a to se stane).

7. Naučte se užívat si dokončení nepříjemných věcí. Přinutili se udělat to, co bylo odloženo na měsíc – radujte se! Přinejmenším proto, že jste tak dobrý člověk a konečně jste našli sílu v sobě, abyste skončili s velmi nepříjemným obchodem. Dokonce i když jste byli v době popravy trochu nemocní a na konci byly nepříjemné zbytky. Udělal jsi to. Jsi MO-LO-DEC!

A teď bych se ráda zeptala, co začínáte dělat, abyste se vyhnuli nepříjemnému podnikání? Osobně začínám třídit věci nebo hledat to, co ještě musím udělat “jako by bylo”, často nesouvisí s “mým drakem”.