Ušetřete peníze v rodině: 10 jednoduchých tipů

Dokonce i když se můžete soustředit pouze na sebe, stále někdy peníze zůstávají bez povšimnutí. A když rodina už má dítě, které při rychlosti světla vyrůstá ze šatů nebo jen “hoří”? Pak se začíná zdát, že na nic není dost peněz. No, zkusme znovu zjistit, kde si můžete trochu uložit.

1. Interakce s přáteli

Stále více lidí je součástí vzájemného výměnného systému a nakupování. Nechcete vzít věci od cizích lidí, sjednotit se s přáteli!

Možná jste už dlouho snili o dobrém stole, zatímco váš přítel jen zasahuje do kuchyně, a on, podle pořadí, není proti tomu, aby získal měkké křeslo, které se ve vaší obývacím pokoji používá jen jako věšák na prádlo.

Změňte oblečení pro děti, snažte se najmout jednu chůvu pro dvě rodiny, spolu se účastní propagačních akcí, když se dvě věci prodávají za cenu jednoho. Existuje mnoho možností!

2. Platit účty včas

Měsíční účty za byt a služby vyděsit. A chci je odložit až do příštího měsíce. To je příští měsíc, když dostanu bonus … Stop! Jakmile nezaplatíte, a dluhy budou růst jako sněhová koule!

Vždy si pamatujte, že tyto náklady musíte zaplatit, a na začátku měsíce odložte požadovanou částku.

3. Používejte karty

Prohlédněte si všechny slevové karty, které máte, a nezapomeňte je použít. Navíc se nyní vyvíjejí partnerské programy. Například pokud zaplatíte benzin s plastovou kartou určité banky, dostanete slevu. Než si něco koupíte, přemýšlejte o tom, jak je pro vás výhodnější platit: v hotovosti nebo z karty.

4. Podívejte se na prodej

Jistě máte známého, kdo si koupil zimní bundy za tři děti za cenu jednoho, pak si koupil půlroční zásobu müsli za penny. Jaký magický prach pokropí pokladníky a prodavače, že mu dávají dar?

Samozřejmě je to skutečné umění najít dobrý prodej, ne ten, kde je pod novou cenou “70% sleva” skrytá stará, kde je cena nižší než prodej. Pravidelně sledujte ceny v některých obchodech, kde neustále něco kupujete, takže můžete vidět, kdy cena skutečně klesá.

Pokud se účastníte divokého postnatálního prodeje, je lepší, abyste nebyli líní a přišli brzy. Můžete bezpečně měřit vše, porovnat ceny v butikách a vybrat to, co potřebujete. Kromě toho se vyvarujete touze kupovat něco za každou cenu, která se vztahuje na člověka, když se dostane do davu nakupujících, kteří mají hlad po nakupování.

5. Koupit online

Nakupování na internetu získává dynamiku. Nejenže ušetříte čas a peníze, které by byly vynaloženy na nákup benzínu, takže i oblečení lze koupit mnohem levněji. Zvláště děti.

6. Více nezávislosti!

Je kohout spuštěn? Než zavoláte instalatéra, zapněte počítač. Nyní najdete mnoho podrobných pokynů, jak sami provádět drobné opravy. A ne jen drobné. Jste docela schopni vložit tapety nebo vyrobit oblouk ze sádrokartonu, o kterém jste už dávno snili. Buďte stateční!

A vy můžete strávit trochu méně na kosmetiku a domácí chemikálie. Vzhledem k tomu, že obvyklý rostlinný olej hydratuje dokonale a mycí prádlo launderes dětské oblečení lépe než prášek.

7. Ušetřete na léky

Jít na doktora se změní v nákup léků pro tisíce rublů. Možná bude levnější posílit zdraví a nebude se s ním jednat.

Samozřejmě, pokud se dostanete špatně, nelze se vyhnout návštěvě lékaře. Mimochodem, lékaři často spolupracují s lékárnami a píší drahé módní léky. Zeptejte se svého lékárníka nebo lékaře, pokud má tento léčivý přípravek levnější analog. Často je tento analog dokonce účinnější než reklamní droga.

Přečtěte si v internetových recenzích o předepsaném léku, možná vám poradí dobrá náhrada. Samozřejmě, všechno by mělo být provedeno v rozumných mezích a nemělo by se utrpět samoléčbou.

8. Ušetříme jídlo, ale ne zdraví

V ideálním světě bychom my sami vyrostli kuřata a zeleninu a jeli pouze ty produkty šetrné k životnímu prostředí. V našem světě, ne každá rodina může strávit celé léto na chatě, rostoucí řepou. Nicméně je docela možné zlomit malou zahradu na okenní parapetu a tam rostou cibule, kopr, bazalka a dokonce i rajčata. Ušetřete na nákup zelených, a zatímco budete mít vždy čerstvé vonné koření.

Nechcete růst? Koupit zeleň v létě a zmrazit, nebo ji usušit. V každém případě bude v supermarketech levnější než nákup čerstvých.

A chutné domácí jídlo je vždy levnější než hotové jídlo, koupené v obchodě.

9. Jděte do obchodu jednou týdně

Vaše kampaň na mléko se promění v nákup vídeňských párků a čajů? Nemluvě o tom, že jste ještě zapomněli koupit mléko?

Ano, toto je možná nejlépe známá rada: naplánujte si nabídku na týden a jednou týdně navštívte obchod s přesným seznamem.

10. Uložení – neznamená to, že byste žili znuděně

Slovo “šetřit” deprese lidí. Zdá se, že pokud zachráníte, život se stane nesnesitelně nudným. Šetříme a nemůžeme si dovolit rodinnou zábavu, je to příliš drahé.

A vždy se chválíme! Pokud opravdu jdete do kina – tak v nejdražších a nezapomeňte si koupit největší kbelík popcorn. Věřte mi, budete mít užší potěšení ze sledování filmu v kině snadnější a s menšími kbelíky 🙂 A můžete jít na ranní zasedání, kdy jsou lístky levnější.

Není třeba zachránit rodinnou komunikaci: chodit společně do parku, číst knihu nahlas nebo jít na bezplatnou výstavu. A pak nebudete mít pocit, že úspora peněz je úplným odmítnutím všech druhů zábavy.