15 vzdělávacích míst s kurzy a video přednáškami v ruštině

Již jsme hovořili o vzdělávacích prostředcích pro ty, kteří se naučí vytvářet stránky od začátku. Nebudeme opakovat, vše, co potřebujete pro programátory a webové designéry, je zde.

Dnes budeme hovořit o zdrojích širšího profilu. Takové, kde můžete absolvovat kurzy v různých oborech: od počítačové vědy až po psychologii. Současně některé weby pracují pro určité cílové publikum, například pro podnikatele, zatímco ostatní jsou šťastní všem, kteří mají hlad po znalostech. Některé platformy jsou zdarma a některé práce jsou předplatné. Někteří provádějí školení pouze online, jiní pracují i ​​offline. Jedna věc je běžná: všichni rozdávají kurzy a video přednášky v ruštině.

LendWings

Formát: Kurzy
Úroveň: od úvodu k základnímu
Náklady: závisí na kurzu; balící systém pracuje

Platforma LendWings – brainchild společnosti “Výcvik moderních technologií”, snít o “boji s nízkým učebním materiálem a dělat něco užitečného pro Runet.” Zdroje nabízejí školicí materiály o podnikání, designu, fotografování, programování a dalších disciplínách.

Je potěšitelné, že je zde volný obsah a placené kurzy lze zakoupit v balíčcích (jen několik kusů v rámci jednoho předmětu). A když se podíváte na stránku kurzu, můžete nejen zjistit, o čem to jde, ale také číst, co ostatní uživatelé myslí o jeho užitečnosti. Po absolvování kurzu získávají studenti certifikáty.

Teorie a praxe

Formát: video přednášky
Úroveň: od úvodní po pokročilé
Náklady: Volný

Platforma pro ty, kteří hledají znalosti a chtějí je sdílet. Jak funguje všechno. Organizátoři událostí přidávají informace o přednáškách, mistrovských kurzech a konferencích, které navštěvují. A obyvatelé Moskvy a Petrohradu najdou pro sebe zajímavé události a navštíví je. Ale TP je také online komunita. V sekci Video naleznete záznamy přednášek o designu, umění, obchodu, humanitních a technických vědách. Všechna videa jsou doprovázena úvodním popisem a jsou zdarma.

Uniweb

Formát: Kurzy
Úroveň: od základní až po pokročilé
Náklady: závisí na programu

Online platforma pro učení spolupracující s předními univerzitami v Rusku: MGIMO, MSE MSU, IBDA, RASHiGS – pouze 10 vysokoškolských institucí. Posláním projektu je “zvýšit konkurenceschopnost ruského vzdělávání v dynamicky se rozvíjejícím a měnícím se světě a také objektivně reagovat na požadavky trhu zaměstnavatelů”.

Důraz není kladen na jednotlivé video přednášky, ale na programy. Po dokončení získáte buď diplom hostitelské instituce (certifikát o rekvalifikaci, pokud byl program zaměřen na zvyšování odborných znalostí), nebo elektronický dokument “Uniweb Rating”, nebo obojí. V současné době program oznámila 73 vzdělávacích programů. Ceny za ně se liší podle prestiže instituce, trvání studií a dalších faktorů.

Obchodní prostředí

Formát: kurzy, webové semináře
Úroveň: od základní až po pokročilé
Náklady: “Premium” tarif – 1 750 rublů, základní tarif – zdarma

Jedná se o dceřinou společnost Sberbank v Rusku. Online škola “Podnikatelské prostředí” nabízí kurzy pro podnikatele. “Vybrali jsme si nejaktuálnější znalosti pro zahájení a rozvoj vašeho podnikání,” uvedli tvůrci. Přednášejícími této platformy jsou ruští a zahraniční odborníci z různých oborů podnikání. Výukové materiály jsou rozděleny do čtyř kategorií: velkoobchod, maloobchod, služby a výroba. Průjezd kurzu je potvrzen diplomem. V současné době vydali více než 10 tisíc. Se základním bezplatným tarifem je k dispozici 106 kurzů, přičemž sazba sazby dává příležitost seznámit se se 60 nejlepšími kurzy.

Zillion

Formát: kurzy, webové semináře
Úroveň: od úvodní po pokročilé
Náklady: předplatné za měsíc – 990 rublů; předplatné za tři měsíce – 2 760 rublů; předplatné po dobu šesti měsíců – 4 740 rublů; Předplatné za rok – 8 280 rublů

Výchovný zdroj, který se sám jako “zdroj znalostí o podnikání, realizaci myšlenek a osobním růstu”. Projekt zahrnuje více než 320 lektorů, z nichž mnozí jsou hvězdami ve svém oboru. V současné době obsahuje zdroj více než 150 kurzů v oblasti managementu, marketingu, HR, prodeje, designu a dalších oborů. Sbírka je aktualizována každý měsíc. Během webových seminářů můžete nejen poslouchat řečníky, ale také je klást otázky, komunikovat s “spolužáky”. Většina kurzů je k dispozici pro sezónní vstupenky, ale jsou zde i volné. Po absolvování kurzu můžete získat certifikát.

TeachPro

Formát: Video tutoriály
Úroveň: od úvodní po pokročilé
Náklady: VIP sazba za jeden rok – 500 rublů

Portál byl vytvořen společností “Multimediální technologie” za podpory Nadace pro pomoc malým inovativním podnikům ve vědecké a technické oblasti. Tvůrci mluví o svém zdroji jako služba cloud s multimediálními elektronickými vzdělávacími zdroji. Na rozhraní nelze okamžitě říct. 🙂

Místo má více než 250 video lekcí trvající více než 3500 hodin. Některé z nich jsou k dispozici přímo z prohlížeče, jiné vyžadují instalaci speciálního softwaru. Rozjímá širokou škálu témat: angličtinu, němčinu, čínštinu, Java, Photoshop, fyziku, dopravní předpisy, šachy, marketing atd. – studenti a studenti a dlouhodobě pracující lidé budou zajímaví.

Netologie

Formát: Kurzy
Úroveň: od základní až po pokročilé
Náklady: závisí na kurzu; roční předplatné – 790 rublů měsíčně

Koncept projektu Netologie byl vynalezen Julií Mikedou. Její manželský partner Maxim Spiridonov je vedoucím holdingu “Netology-groups”, který vedle online univerzity také zahrnuje projekt “Foxford” – kurzy pro školáky. “Netologie” vyučuje požadované internetové speciality: marketing obsahu, SEO, SMM, řízení webových projektů a tak dále. Nepochybnými výhodami místa jsou jeho přednášková skladba a skutečnost, že na konci kurzu žáci obdrží diplom. Navíc díky dostupnosti mobilních aplikací se můžete naučit téměř kdykoli a kdekoli.

Většina kurzů je zaplacena a velmi drahá. Stránka má však řadu bezplatných tříd a zkušební období.

Web.University

Tato vzdělávací platforma poskytuje studentům přístup k ruským jazykovým kurzům a soukromým učitelům možnost získat nebo jednoduše prezentovat své služby. Předpokládá se také, že prostřednictvím této platformy mohou univerzity realizovat programy distančního učení. Zatím není mnoho kurzů, ale rozmanitost témat se líbí – od fitness k podnikání. Ceníky se také liší: existují kurzy zdarma, tam jsou ty, které stojí směšné 10 rublů, a náklady na některé je 10,000 rublů nebo více. Po absolvování tohoto kurzu a úspěšného absolvování příslušného testu získáte diplom. Tento proces není automatizován – musíte požádat e-mailem. Také prostřednictvím e-mailu si můžete objednat nové kurzy. Podle tvůrců se objevují každý měsíc.

Eduson

Platforma pro rozvoj zaměstnanců, nabízející on-line kurzy v oblasti marketingu, managementu, vedení, HR, řízení projektů, financí a dalších oborů. V katalogu je v současné době 1046 videí. Třídy jsou interaktivní: během tréninku můžete klást otázky učiteli. Kromě kurzů se nabízejí i další typy školení. Například pro prodejní manažery – animované prezentace a interaktivní simulátory.

Manažer si může pro své zaměstnance vybrat již připravený vzdělávací program nebo vytvořit individuální program založený na aktuálních obchodních úkolech. Další pěkná vlastnost: před zahájením tréninku se můžete vyzkoušet a získat mapu svých znalostí a dovedností.

Lecterium

Akademický vzdělávací projekt, který shromáždil video přednášky nejlepších lektorů z Ruska a publikoval masové otevřené on-line kurzy. Rozdíl mezi prvním a druhým, v prvé řadě v načasování. “Lecterium” má více než 20 partnerů, vytváří online kurzy pro přední ruské univerzity.

Místo má více než 4 000 hodin videa. K dispozici jsou kurzy pro žáky a studenty, pro studenty i pro profesionály, kteří chtějí zlepšit svou kvalifikaci. Přístup k online kurzům je na rozdíl od programů na plný úvazek zdarma. Na konci každého týdne tréninku a také po ukončení celého kurzu se obvykle očekává testování. Diskutujte o materiálu, který můžete navštívit na fóru.

Arzamas

Neziskový vzdělávací projekt pro humanitní obory. Dějiny, umění, literatura, antropologie – to jsou hlavní tematické oblasti zdroje. Každé dva týdny, ve čtvrtek, se na webu objeví nový kurz o tomto tématu. Každý kurz se skládá z několika 15-ti minutových video přednášek a různých dalších materiálů (fotografie, články, slovníky, testy atd.). Všechny kurzy jsou zdarma. Místo může být užitečné nejen pro lidi, kteří jsou daleko od exaktních věd, ale také pro techniky, kteří chtějí rozšířit své obzory a přístupnou formou, aby získali poznatky o dosud nezvyklých věcech.

Otevřené vzdělávání

Vzdělávací projekt vytvořený Národní platformou pro otevřené vzdělávání a nabízet on-line kurzy zaměřené na základní předměty studované na ruských univerzitách (MSU, St Petersburgská státní univerzita, MISiS, HSE, MIPT a další).

Důležitou vlastností: můžete získat nejen certifikát z univerzity o průchodu on-line kurzu, ale také jej přečíst při studiu v příslušné vzdělávací instituci. Tento přístup je jak silnou, tak slabou stránkou projektu. Na jedné straně všechny kurzy splňují požadavky federálních vzdělávacích standardů. Na druhou stranu, kurzy jsou někdy příliš specializované, uvězněny pro výcvik v určité instituci. K úspěšnému zvládnutí většiny z nich je zapotřebí interdisciplinární základna. V současné době nabízí stránky 46 bezplatných kurzů v různých oblastech výcviku: od matematiky až po lékařské vědy.

Megaprogress

Je centrem rozvoje malého a středního podnikání. Podle její spoluzakladatele Tatyany Smolyanové je cílem projektu “zvýšit příspěvek malých a středních podniků v Rusku na 35% HDP”. Tréninkové materiály, a to jsou offline školení a on-line semináře, jsou zaměřeny na pomoc začínajícím začínat a “neumírají”, a zkušení obchodníci – růst a rozvíjet. Pokud vydáte roční předplatné, získáte přístup k tréninku a mistrovským kurzům, které se konají v Moskvě, stejně jako ke všem dalším materiálům (videozáznamy, případové studie, přednášky atd.). Klubová karta navíc umožňuje vzdálenou účast na určitých kurzech (s ohledem na technickou dostupnost) a právo konzultovat zdroje odborníků.

Universárium

“Universirium” je otevřený elektronický vzdělávací systém, který poskytuje bezplatné vzdělávací programy od nejlepších univerzit a učitelů země.

Výuka je založena na postupném chodu modulů kurzů, které trvají 7-10 týdnů, v závislosti na složitosti programu. Každý modul se skládá z přednášky videa, samostatné práce, domácí práce, další literatury a testování. Je třeba poznamenat, že domácí úkoly kontrolují nejen učitelé, ale i jiní studenti, kteří honí své znalosti. Nikdo není vyloučen kvůli selhání testování – jedná se pouze o autotest. Předměty předmětu jsou rozsáhlé: chemie, historie, elektronika, filozofie, marketing a tak dále. Je možné zapsat několik lidí najednou. Výhoda je bezplatná. Ještě více zjednodušuje učení dostupnosti mobilních aplikací.

Pozor TV

“Pozornost” není zcela vzdělávací platformou. Toto je cena udělená nejlepším projektům vzdělávacích videí. Maximálním úkolem je “nastavit režim pro sebevzdělávání”, minimálním úkolem je vytvořit pohodlný navigátor pro přednášky videa. Katalog obsahuje více než 20 kategorií a stovek videí: podnikání, cizí jazyky, sport, fotografie, zdraví a mnoho dalšího. Můžete klepnout na kategorie pro hodiny a zobrazit zajímavá videa, a obzvláště miloval sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

Výše uvedený seznam zdrojů není zařazen.

Vyjádřete svůj názor: jaké vzdělávací stránky máte rádi a proč?

Loading...