Jazyk těla: veškerá pozornost na nohy!

Jazyk těla. Když mluvíme o neverbálním jazyku těla, věnujeme velkou pozornost výrazu obličeje, očí a rukou, ale naše nohy z nějakého důvodu jsou nezasloužené. A marně!

Čím dál od mozku je část těla, tím obtížnější je ovládat. Pokud člověk dokáže přizpůsobit a zobrazovat správné emoce na jeho tváři a více či méně řídit jeho ruce, pak všichni zapomínají na nohy a dávají nám pryč s hlavou.

“Pokud si nejste jisti, zda ten, kdo sedí u stolu, říká pravdu, podívej se pod stůl.”
Allan Pease “Nový jazyk těla”

Tak pojďme projít hlavními nohami. Okamžitě chci upozornit na skutečnost, že ženy a muži budou mít různé pohyby.

Zrádné nohy

V průběhu řady experimentů vycházeli autori knihy zábavnou závislostí. Lidé, bez ohledu na věk a pohlaví, říkají lži, podvědomě pohybují nohama (houpající se, kroucení, tahání atd.).

Čtyři základní pozice

1. Pozor
Jazyk těla

Toto držení těla znamená, že budete pozorně poslouchat a partner je s největší pravděpodobností nižší, než jste v hodnosti. Studenti obvykle před učiteli a podřízenými stojí před nadřízenými.

2. Prostorové nohy
Jazyk těla

Tato póza je převážně mužská. V této pozici stojí člověk pevně na zemi a cítí se jistý.

3. Jedna noha dopředu

V této pozici je velmi snadné určit záměry osoby. Obvykle, v jakém směru je špička nasměrována, se člověk v tomto směru hodlá pohybovat. Když budeme ve společnosti, budeme řídit ponožku k nejpříjemnějšímu partnerovi. A pokud se člověk cítí nepříjemně, špička odhalené nohy bude pravděpodobně směrována na nejbližší východ.

4. Kříže nohy

Křížené nohy a paže jsou téměř vždy důkazem toho, že se člověk zavřel od každého a vstoupil do ochranného postoje. Je obtížné se k takové osobě dostat a je nepravděpodobné, že bude snadno přijímat vaše argumenty.

V případě, že tváře a hlasy lidí rozmlouvající jsou klidní a přátelští, ale paže a nohy zkřížené, ve skutečnosti nejsou tak vzájemně důvěřovat, oni chtějí ukázat navenek.

Takováto póza je obvykle přijímána ve společnosti neznámých lidí. Můžete udělat zajímavý experiment – jít do skupiny cizinců a stát se číslem v obranné póze. Téměř bezprostředně po tom lidé začnou překračovat ruce jeden po druhém. Tato postoj je velmi nákazlivá a vyvolává určitou úzkost a pocit nebezpečí.

Zamrzl / a nebo si vzal obrannou pozici?

Výklad znakové řeči je vždy nezbytný v kontextu. Někdy lidé ospravedlňují své zkřížené ruce a nohy tím, že jsou zmrzlé nebo chtějí jít na toaletu. V některých případech je tomu tak, a v některých se jen schovávají za pohodlným vysvětlením.

Ve skutečnosti, pokud je člověk opravdu chladný, nejen překročí ruce, ale také skryje prsty pod podpaždí, a ne jen zabalí lokty kolem nich. Také překonáme nohy, ale současně je snažíme narovnat a pevně je tlačit proti sobě. Defenzivní postoj je uvolněnější a klidnější.

Pokud člověk říká, že je pro něj snadné zůstat, s největší pravděpodobností se téměř vždycky cítí, jako by někteří nepřátelé byli kolem.

Americká čtyřka

Tato pozice je pro muže zvláštní. Osoba, která sedí v takové představě, je vnímána nejen jako silnější a energičtější, ale i mladší. Osoba, která sedí v takovéto představě, se s největší pravděpodobností bude považovat za nadřazenou a je nepravděpodobné, že se s vaším názorem okamžitě shodne.

Pokud tato osoba přijme tuto pozici a fixuje nohu s rukama, znamená to, že je odhodlána stát sama o sobě a ve všech ohledech bude odolávat tlaku zvenčí.

Studie ukázaly, že většina lidí činí konečné rozhodnutí v těch okamžicích, kdy obě nohy jsou pevně na zemi. Nepěchejte svého partnera, aby rozhodl, pokud se jedna z jeho podešví nedotkne podlahy.

Křížení kotníků

Křížové kotníky ukazují, že váš partner potlačuje negativní emoce a neshody a snaží se s nimi vyrovnat. Toto gesto může být přirovnáno kousání.
Lidé obvykle sedí na recepci se zubními lékaři, právníky a daňovými inspektory.

Syndrom krátké sukně

Obvykle tak sedí dívky, které nosí mini sukně. Navzdory své délce dávají ženám impregnovatelný a ne příliš přátelský vzhled, protože musí sedět po celou dobu, pevně sevřenými nohama. Lidé subconsciously interpretují toto gesto jako negativní a obezřetně s ním zacházejí.

Tkaní nohou

Toto je čistě ženské gesto. Obvykle tak skromné ​​a nejisté dívky otáčí nohy. Je nepravděpodobné, že bude silný tlak. Abyste takovou osobu mluvili, musíte být otevřený a přátelský.

Paralelismus

Když se podívám na tento obrázek, okamžitě si vzpomínám “Basic Instinct” a sedím v křesle Sharon Stone. Takové přistání je považováno za velmi ženské a 86% mužů považuje za nejatraktivnější. Tak se naučíte sedět modely.

Pravá noha vpřed, pravá noha zpět

Muž dostane nohy, aby provedl dvě základní akce – aby se dohnal s kořistí a utíkal před nebezpečím. Pokud vás zájem o vás zajímá, během rozhovoru položí pravou nohu dopředu (levá podložka pravděpodobně nastaví levou nohu), aby zkrátila vzdálenost mezi vámi. Pokud není na rozhovoru naladěn, s největší pravděpodobností se vrátí pravou nohou, jako by se připravoval na ústup.

A poslední! Rada obchodních dámy – nepokládejte nohy na obchodních schůzkách, pokud nosíte sukni, která otevírá boky. Druh ženských boků je schopen vzrušit téměř každého muže. Výsledkem bude, že si zapamatuje vaše boky, ale ne téma konverzace.

A lidé by měli být více zdrženliví a nerozpadat na židlích, nohy od sebe v různých směrech. Vhodnější bude omezená póza s ohnutými koleny.

Na základě knihy Barbary a Alan Pease “Nový jazyk pohybu. Rozšířená stupnice »