Štít z manipulace nebo 12 přírodních zákonů jógy

Víte, co je odlišuje od jógy Pilates? Pokud je příliš zjednodušující, pak jediným výrazem na tváři. Ásany jógy a statické cvičení v Pilates se příliš neliší od sebe navzájem. Významné rozdíly ve stavu vědomí. V každém pózu z jógy, a to i když je vaše tělo zkroucené dopis sic, by mělo být provedeno s podivně v míru, dalo by se dokonce říci, s potěšením, ale ne silou. Možná to je důvod, proč mnoho přívrženců této doktríny takový jednoduchý pohled na život. Jogíni obtížně manipulovat. Jejich tělo a mysl v harmonii.

Ne každý má čas a touhu řídit se do rámce výuky nebo náboženství jógy. Ale co přesně stojí za to učit se všem, tak je to výhled na život. Jsou prosté a formulované gurou jógy Ar Santema ve formě 12 přírodních zákonů. Mohou být dokonale použity v boji proti většině manipulací.

 1. Potřebujete – vy. 
  Pokaždé, stojí za to ptát na otázku: „Koho to zajímá?“ Když v rozhovoru zazní slovo „musí“, pokud jde o dluhu nebo závazku. Manipulátory chtěli zakrýt skutečnost, že požadované potřebě v první řadě na ně. Například fráze rodiče, „Musíte si najít práci,“ volnou manipulací, bude znít takto: „Potřebuji, abyste přestal sedět na mém krku a pustil se do práce“ Mezitím se mladý muž nemusel jít do práce, je vhodné sedět na krku.
 2. Neslibujte. Pokud jste slíbili, uděláte to.
  Pamatujte si, jak často jste pod tlakem jiných lidí dali vydíravé sliby. Manipulátor vás konkrétně povzbudí k tomu, abyste poskytli slibné sliby a poté využili svého pocitu viny. Jen neslibujte, ale pokud jste slíbili, udělejte to. Pak se budete muset znovu naučit dvakrát předtím, než přijmete další povinnosti.
 3. Neptejte se – nelezte.
  Často se stává, že my, vedené dobrými úmysly, to jen horší. Prostě jsme nebyli žádali o pomoc. Pak se naše úsilí považuje za samozřejmost. Ještě horší je, když se jedna osoba ptá další. Pomáháme v této situaci, porušujeme také zákon “Potřebujete – uděláte to.” Pokud se vám zdá být zřejmé, že člověk potřebuje pomoc, využijte příležitosti, abyste se od něho učil, pokud je od vás připraven přijmout. Najednou dívka, která byla uvízla v patě v odtokové mřížce, si tohle uspořádala zvlášť, aby se setkala s tím roztomilým klukem. A ty, buk, jsi to vzal a všechno zkazil. Mohl by se alespoň zeptat.
 4. Žádost neodmítněte. 
  Každá žádost zahrnuje vděčnost. Manipulátory mají tendenci dát prázdné sliby nebo zapomenout na služby. Postupujte podle požadavku, ale neváhejte a požádejte o vrácení služby. Možná i předem.
 5. Žijte přítomnost (a ne minulost a ne budoucnost).
  Jeden z nejdůležitějších zákonů, z mého pohledu. Pomáhá snadno zničit manipulaci s porovnáním s vámi v minulosti. Nikdy nechceme být horší než my, to často používají jiní lidé. Například manipulace “Předtím, nebyla jste tak”, je snadno zničena “Kdysi bývala dřívější”. Sliby sladké budoucnosti, polovina příslibů pokožky nešťastného medvěda okamžitě skončí po otázce “Takže to bude později, ale co přesně teď navrhujete?”.
 6. Nespadněte. 
  Jak často se přikláníme k osobě, věce nebo povolání? Kolik může být tato vazba silná, aniž by byla ohrožena naše duševní rovnováha? Pro každou odpověď na tuto otázku. Jen si pamatujte: pomocí těchto emocionálních spojení můžete snadno vydírat. Nenechte své blízké být domácími teroristy, nespadají na ně.
 7. Neřiďte cíl (cíl by měl být majákem).
  Pro mě to byl nejpodivnější zákon. Pro mě je důležité být jednostranný. Abych si uvědomil svou moudrost, trvalo mi chvíli. Proto preferuji jeho znění s přídavkem majáku. Pokud je cíl nastaven nesprávně, pak po jeho dosažení dochází k devastaci. S největší pravděpodobností je tento cíl kladen na vás zvenčí. Proto se vždycky ptáte sebe nebo lidi, kteří vás inspirují k dosažení, otázku “co pak?”. Jako příklad uvedu jednu z oblíbených frází všech rodičů: “Musíte získat vyšší vzdělání”. A co co? Být realitní společností, obchodním konzultantem nebo začít podnikat bez vysokoškolského vzdělání.
 8. Neobtěžujte. 
  Nejdůležitější ze všech zákonů. Mohou a měly by být používány jak pro sebe, tak pro ostatní lidi. Fráze “Neobtěžujte prosím” je schopna vytvořit skutečné zázraky. Hlavním úkolem je to říct, než se začnete cítit podrážděně.
 9. Příroda nemá špatné počasí. 
  Zákon s největším filozofickým potenciálem. Naučí nás využívat každou příležitost, včetně našich chyb. Je formulována jinak v jiných systémech. Například v NLP to zní takto: “Neexistuje žádná porážka, existuje pouze zpětná vazba.” Tolik dalších vám bude rád připomínat vaše selhání nebo si stěžovat na to, jak jsou věci špatné. Tímto přístupem je snadné ovlivnit vaši náladu. V takových případech si pamatujte: není žádný špatný nebo dobrý, je jen váš postoj.
 10. Nesdělujte, nekritizujte. 
  Někdy je velmi těžké se držet zpátky a ne kritizovat ostatní lidi. Jediná kritika je nutné nikdo – ani vy, ani jiní. Pamatujte si na to. Když se opět odsouzen, poslouchat, ale ne kritizovat na oplátku. Zde jsou mé otázky pro držitele těchto soudců, „A co má být?“, „Jak se vám navrhnout, aby tuto situaci změnit?“, „Proč si myslíte, že jen vaše posouzení situace je správná?“. A to nejlepší prostě neberou špatný v hlavě, a těžký – v rukách.
 11. Nepřevádějte informace, aniž byste je udělali (zkušenost, dovednost, dovednost).
  Tento zákon je pro autoři Lifshacker nejdůležitější. Pokud nekontrolujete informace, které distribuujete, pak se stanete drby. Vaše slova přestávají věřit. To je šťastně využíváno svými nepřáteli. Komunikace s ostatními lidmi určuje, jak si ověřují informace, které vám říkají. Většina z nich není vůbec kontrolována, stává se obětí tajných her nebo politické propagandy.
 12. Všude a vždy požádejte o povolení. 
  Zákon z oblasti etikety. Jeho použití vás nejen zajistí zbytečným úsilím, ale také vám vytvoří obraz zdvořilého člověka. Jen se zeptejte s vnitřní jistotou, jinak vyzeráte jako věčně pochybná klička. Mimochodem, nedobrovolně jsem tento zákon použil a nabídl se, zda se člověk potřebuje pomoci. Stejně tak jsou další zákony navzájem propojeny a vytvářejí tak mentální štít z manipulace. Používejte jej s úsměvem, stejně jako při provádění asanas.

Pokud vám to nevadí, skončím.