15 nejlepších míst pro milovníky dokumentárních filmů

Využití moderních technologií ve filmové produkci umožnilo kvalitní skok v zábavě filmů. Dnes můžeme vidět zcela spolehlivé vyhlížející dinosauři obrazovek, nyní vesmírné dobrodružství ve vzdálených galaxiích, sledovat soudní intriky ve fikčních světů. Obraz ve stejnou dobu vypadá tak pravdivě, že někteří lidé mají v hlavách úplnou směsici beletrie a reality.

Proto každý člověk, který má kritický postoj, musí dříve či později pochopit plnou hodnotu dokumentárních filmů. Ano, je možné, že tyto filmy nejsou tak účinné, ale s jejich pomocí můžete uniknout z zajetí speciálně vytvořených iluzí a zjistit, co se stalo a děje ve světě ve skutečnosti. Navíc skutečné příběhy někdy překonávají všechny imaginární scénáře. Můžete to ověřit sami pomocí libovolného z níže uvedených stránek.

1. Nejlepší dokumentární filmy byl vytvořen v roce 2007 a v minulosti se kolem sebe shromažďoval obrovská armáda fanoušků. Poskytuje příležitost prohlédnout si celovečerní dokumenty zdarma jako slavní mistry tohoto žánru, stejně jako zcela neznámé režiséři. V současné době existuje více než 3 000 dokumentů, které jsou rozděleny do 25 různých kategorií.

2. DokPro nabízí sledování dokumentárních televizních seriálů a filmů o různých tématech: sportovní drámy, zločiny, vojenská historie, dobrodružství, politika, vyšetřování a mnoho dalšího. Počet filmů, které jsou k dispozici zde, není působivý, ale pro jejich zobrazení nepotřebujete znalost cizího jazyka.

DokPro

3. Dokumentární bouřka nabízí bezplatné celovečerní dokumenty, shromážděné z celého světa. Kvalitní design, často aktualizovaný katalog, bezplatně, nedostatek registrace, činí tuto stránku jedním z nejoblíbenějších fanoušků dokumentárních filmů.

4. Dokumentární nebe, Stejně jako mnoho jiných stránek v této recenzi neukládá žádné soubory na svém serveru, ale poskytuje pouze adresář pro pohodlné vyhledávání a prohlížení filmů z YouTube a Vimeo. Tvůrci tohoto zdroje mají tak možnost poskytnout uživatelům vysoce kvalitní a zajímavé populární vědecké pásky o různých tématech bez porušení zákona.

5. Dokumentární závislost obsahuje možná největší sbírku filmů z zde prezentovaných zdrojů – 5 282 kazet. Zde najdete dokumentární tvorbu téměř na jakémkoli tématu, od sociálních problémů až po tajemství vzniku našeho vesmíru. Každý film je doprovázen krátkým popisem, značkou žánru a odhadem zdrojů.

Dokumentární závislost

6. Dokumentární trubka nabízí široký výběr celovečerních dokumentů, které pokrývají 22 kategorií, jako je umění, zdraví, věda, cestování, historie a podobně. Mnoho z nich bude mít zájem o sekci Top 100 Dokumentárních videí, kde je seznam nejoblíbenějších filmů podle četného publika této stránky.

7. Dokumentární příručka – je to jedno z mála míst, kde jsou všechny příchozí filmy předem moderované. Redakci stránek vytvořili jednu z největších a nejjemnějších sbírek dokumentárních filmů, distribuovaných podle tématu, opatřených značkami a stručnými popisy.

8. Dokumentární film 24 se aktualizuje velmi zřídka, takže je nepravděpodobné, že byste zde našli nejnovější filmy. Archivy však obsahují hodně zajímavého obsahu, protože dokumentární kino je jedním z těch žánrů, které se nikdy nestaly zastaralými.

9. Svobodné dokumenty – skutečný nález pro znalce dokumentárních filmů. Kromě několika stovek bezplatných celovečerních filmů nabízí tato stránka divákům jedinečný systém kontroly faktů. Pokud se na kazetě objeví nepravdivé nebo chybné informace, můžete k této scéně připojit svůj komentář přímo k této scéně, takže ostatní diváci ji budou věnovat pozornost.

Volné dokumenty

10. Dokumentární drát považuje hlavní cíl výměny znalostí, šíření vědeckých myšlenek a jednoduše zajištění kvalitních filmů. Nové weby jsou přidávány na stránky téměř každý den samotnými uživateli. Prohlížení je k dispozici bez registrace, ale za účelem nabídnutí filmu budete muset vytvořit účet.

11. DokOnline je jedním z mála míst, kde můžete sledovat filmy v ruštině. A nechte design tohoto zdroje trochu zastaralý, ale zde je prostě ohromná sbírka filmů různých předmětů, včetně jedinečných sovětských populárně-vědeckých a historických pásem.

12. Dokumentární síť Je to místo, jehož popis zní: “Reálný život je úžasnější než každá fikce.” Aby to dokázali, tvůrci vybrali ty nejúžasnější a neobvyklé pásky, které někdy transformují pohledy člověka na svět kolem sebe.

Dokumentární síť

13. DocumKino Je web s hrozným designem, ale cenným obsahem. Ve skutečnosti je to katalog odkazů na dokumentární filmy tak známých televizních společností jako BBC, National Geographic, Discovery a další. Hlavní výhodou tohoto webu je dostupnost filmů s ruským dabingem.

14. Dokumentární záznam byla založena fanoušky dokumentárních filmů, které shromažďují tady nejlepší kazety z celého světa. Katalog těchto stránek nezapůsobí na počet filmů, ale všechny jsou k dispozici zdarma a bez registrace.

15. Vědecké dokumenty – místo pro milovníky vědy. Zde naleznete pouze ty populární vědecké filmy, které se věnují skutečnému výzkumu a objevům. Všimněte si, že filmy nejsou věnovány metafyziky, paranormálním jevům, UFO a dalším okultním vědám. Můžete tedy bezpečně důvěřovat informacím z těchto stránek.

A jaké stránky pro milovníky dokumentů můžete poradit?

Loading...