9 nejlepších online editorů fotografií

Téměř všichni redaktoři fotografií z tohoto seznamu jsou zdarma, nabízejí však prémiové služby za rozumnou cenu. Většina z nich je založena na technologii Flash, takže před použitím se ujistěte, že váš prohlížeč podporuje zásuvný modul Adobe Flash Player.

1. Pixlr

Pixlr je jedním z nejúčinnějších online editorů fotografií. Jeho rozhraní připomíná Photoshop: zde je i hlavní panel nástrojů a další s historií předchozích akcí a seznamem vrstev.

V programu Pixlr jsou k dispozici všechny základní nástroje, včetně funkcí výběru, vyplňování, překrytí gradientu, rozostření a transformace obrazu. Editor je k dispozici v mnoha jazycích, včetně ruštiny, takže můžete snadno porozumět jeho možnostem.

Vytvořený snímek lze uložit do formátu JPG, PNG, BMP, TIFF a dalších formátů v počítači.

Webová stránka Pixlr má také zjednodušenou verzi editoru – Pixlr Express. Obsahuje méně nástrojů a je určen pro snadnou a nejrychlejší korekci obrázků. Pixlr Expres můžete oříznout fotografie, jas a kontrast změnit, použít světelné efekty, opustit štítek funny písmo, přidat různé filtry, rámy, samolepky a další položky.

Mimochodem, funkce Pixlr Express jsou pravidelně doplňovány novými nálepkami, například v předmětu aktuální dovolené.

Pros: bohatá sada nástrojů pro editaci, jednoduchou správu, můžete si vybrat poloprofesionální editor nebo jednoduché a pohodlné pro začátečníky.

Nevýhody: dostupnost reklamy ve svobodné verzi.

Pixlr →

2. Fotor

Uživatelsky přívětivé a snadno použitelné rozhraní editoru Fotor obsahuje pět hlavních kategorií nástrojů. První obsahuje základní editační funkce: oříznutí, otáčení, změnu velikosti a podobně. Další kategorií jsou různé efekty, pomocí kterých můžete pořizovat snímky v černé a bílé barvě, překrývat barevné záblesky, oslnění a nejenom.

Pak existují funkce retušování. Zvláště budou mít rádi dívky, protože jim umožní čerpat nové make-up, maskovat kožní defekty, zlepšit jejich pleť a dokonce změnit svůj tvar. Následující skupiny nástrojů se používají k přidávání textu, rámců a samolepek.

Po úpravě můžete fotografii uložit do počítače nebo ji okamžitě odeslat do sociálních sítí. Program také může vytvářet koláže, pohlednice a obrázky HDR.

Pros: velmi jednoduché rozhraní, mnoho zajímavých efektů, schopnost rychle sdílet výsledky v sociálních sítích.

Nevýhody: nutnost platit další obsah; dostupnost reklamy ve volné verzi.

Fotor →

3. PicMonkey

PicMonkey je online editor zaměřený na použitelnost. Můžete nahrát obrázky z Flickr, Dropbox, Facebook nebo z počítače a upravit je pomocí různých nástrojů. PicMonkey usnadňuje vykonávat základní funkce korekce barev pro změnu velikosti, stejně jako uložení textury účinky (mraky, například, nebo mezera) a štítky rám.

Sekce Touch Up obsahuje mnoho funkcí pro vytváření virtuálního make-upu. S programem PicMonkey můžete také vytvářet koláže nebo vytvářet vizitky, pohlednice a obaly pro sociální sítě pomocí specifikovaných šablon.

Dříve byly základní funkce editoru k dispozici zdarma, nyní můžete uložit výsledky práce pouze po přihlášení. Vývojáři však nabízejí sedmidenní zkušební dobu, pro kterou není zapotřebí platit.

Pros: velké množství intuitivních nástrojů, které jsou velmi srozumitelné.

Nevýhody: žádná bezplatná verze; nemožnost upravovat fotografie, jejichž rozlišení přesahuje 16 MP.

PicMonkey →

4. BeFunky

Navzdory skutečnosti, že kolem okna BeFunky nepříjemně visí reklamu, ve své kolekci najdete obrovské množství efektů a textur. Zpočátku jsou dokonce i vaše oči rozptýleny a nevíte, co byste otevírali vaší fotografii. Kromě toho nabízí služba bohatou sbírku rámečků, štítků a dalších dekorativních prvků. Je pravda, že mnoho z nich je zaplaceno – jsou označeny nápisem PLUS a jsou k dispozici jako součást předplatného.

Kromě funkcí editoru fotografií v BeFunky existují samostatné moduly pro tvorbu koláží a grafický design.

Pros: jen astronomické množství krásných efektů a dekoračních prvků.

Nevýhody: nutnost platit další obsah; dostupnost reklamy ve volné verzi.

BeFunky →

5. Ribbet

Stejně jako výše uvedené editory, Ribbet nabízí nástroje pro ořezávání, otáčení, korekci barev a další základní operace s obrázky. Kromě nich ve službě naleznete samolepky, textové nástroje a efekty. Na pozadí ostatních redaktorů stojí Ribbet s velkým počtem sezónních prvků dekorace, načasovaných na slavnostní příležitosti a oblíbené akce. A také pěkný design rozhraní.

Některé prémiové nástroje a položky se otevírají až po registraci. Chcete-li však odblokovat veškerý primitivní obsah, musíte se přihlásit k odběru.

Další moduly Ribbet jsou navrženy tak, aby vytvářely koláže, čerpaly z čistého plátna a vytvářely pohlednice. Můžete je použít, pokud funkce editoru fotografií nestačí. Modul pro koláže mohou nejen měnit tvar buněk, ale také točit jim klást jim určité velikosti, měnit zaoblení rámce, nastavení pozadí a automaticky nahrávat a stahovat všechny obrázky jsou k dispozici v editoru fotografií.

Po úpravě můžete posílat fotografie na Google+, Facebook, Flickr nebo uložit do počítače.

Pros: pohodlné a krásně navržené rozhraní; velké množství sezónních dekoračních prvků.

Nevýhody: nepřístupnost mnoha funkcí bez registrace; muset zaplatit za další obsah; dostupnost reklamy ve volné verzi.

Ribbet →

6. FotoFlexer

Otevřením stránky FotoFlexer se ukáže nepopsatelné, ale intuitivní rozhraní se všemi standardními nástroji, efekty a nastaveními, které se nacházejí ve většině editorů fotografií. Navíc služba obsahuje mnoho prvků dekorace a dokonce podporuje animované nálepky. Takže s programem FotoFlexer můžete nejen upravovat statické obrázky, ale také ukládat obrázky ve formě hyphas.

Bohužel služba je zjevně zastaralá, což ovlivňuje rychlost jejího provozu a nepřítomnost některých známých funkcí. Například, můžete náhodou zavřít stránku a ztratit svou práci, protože FotoFlexer neupozorňuje na ukončení. Současně vývojáři nevyžadují, aby se uživatelé přihlašovali.

Pros: jednoduché, intuitivní rozhraní; zdarma.

Nevýhody: zastaralý design; nízké rychlosti.

FotoFlexer →

7. LunaPic

Stejně jako FotoFlexer, LunaPic je další editor staré školy. Na jedné straně nabízí jedinečné efekty a editační schopnosti. Například služba má mnoho funkcí pro práci s animací a barev. Je zajímavé provést historii změn: uvidíte seznam miniatur s účinkem každé z jejich akcí a můžete je vrátit do jedné z nich nebo je vše rychle zrušit.

Na druhou stranu jsou všechny žetony vloženy do staromódního rozhraní s rozbalovacími nabídkami.

Pros: dostupnost jedinečných nástrojů a efektů; zdarma.

Nevýhody: zastaralé rozhraní; dostupnost reklamy.

LunaPic →

8. Sumo Paint

Sumo Paint je implementován ve stylu Photoshopu pomocí obvyklého panelu nástrojů a rozbalovací nabídky. K dispozici jsou nástroje pro kreslení, přidávání tvarů, transformace, zoomování, korekce barev a další akce s obrázky. Realizace podpory filtrů a vrstev. Pokud vlastníte Photoshop, s Sumo Paint budete rozumět pár minut.

Nicméně, mnoho funkcí je k dispozici pouze ve verzi Pro, za kterou musíte zaplatit. Ve skutečnosti má každá položka menu jednu volnou funkci, zbytek je placen.

Pros: přítomnost všech základních a mnoha pokročilých nástrojů z aplikace Photoshop.

Nevýhody: nutnost platit další obsah; dostupnost reklamy ve volné verzi.

Sumo Paint →

9. Voliéra

Voliéra je stylově navržený editor, který dovedně kombinuje pokročilé úpravy a retušování s módními dekorativními funkcemi. Pokud si přejete, můžete fotku přeměnit mimo rozpoznání: odstraňte nedokonalost kůže, bělte zuby, upravte velikost, persektivitu a barvu. A pokud chcete zdobit snímek pro sociální média, pak volary vám umožní rychle přidat samolepky, text a aplikovat efekty.

Publikace jsou k dispozici zdarma. Pokud však chcete používat cloud storage, budete potřebovat účet Adobe a předplatné Creative Cloud.

Pros: stylový design rozhraní; zdarma.

Nevýhody: nenalezeno.

Voliéra →