Barva fotografií změní barevné černé a bílé fotky

Služba Colorize Photos byla vytvořena skupinou vědců zabývajících se neuronovými sítěmi a ukázala jednu z možností pro praktické použití umělé inteligence. V tomto případě se používá pro zbarvení černobílých fotografií. Každý návštěvník webu může do pole zadat odkaz na starou fotografii a kliknutím na jedno tlačítko jej změní na barvu.

Zbarvení fotografií

Navzdory skutečnosti, že snímky jsou zpracovávány během několika sekund, množství práce provedené umělou inteligencí je velmi velké. Koneckonců, během této doby potřebuje analyzovat obsah obrázku, rozpoznat známé objekty na něm, extrahovat přibližné barvy těchto objektů z jeho databáze a nakonec je aplikovat na fotografii.

Colorize Photos: práce s fotografiemi

Výsledky Colorize Photos fungují poměrně silně v závislosti na obrazu nabízeného pro zpracování. Některé fotky prostě překvapí s věrohodností a rozmanitostí barev, jiní vypadají, upřímně, ne moc. Po několika pokusech je zřejmé, že to nejlepší je, že Colorize Photos se vyrovná s barvami lidského těla, vody, stromů, aut, budov. Podívejte se na několik dalších příkladů.

Vypadá to zajímavě, že?

Experimentujte s fotografiemi na webu projektu, odkaz, který naleznete níže. A nezapomeňte se s námi podělit o nejlepší výsledky v komentářích!

Barva fotografií →