Integram přidá funkci Slack do telegramu

Druhý den bezplatná služba pro organizaci práce společností a vývojářů, Slack oznámil hacking, který se objevil v únoru 2015. Je známo, že vetřelci měli neoprávněný přístup k databázi uživatelů přibližně čtyři dny. V tuto chvíli je jejich přístup do systému již zablokován, ale pro někoho se může stát vážným argumentem pro přechod na dvoufaktorovou autentizaci nebo alternativy hledání nástroje pro řešení podobných problémů.

Za takových okolností se ukázalo, že vydání Integramu je velmi užitečné. Ve skutečnosti je to jen speciálně programovaný uživatelský bot, který je třeba přidat do chatu vaší skupiny. Poté obdržíte automatickou zprávu s pokyny a univerzálním odkazem pro další přizpůsobení.

Integram dosud funguje pouze s GitHub, BitBucket a Trello. V budoucnu vývojáři slibují, že implementují podporu pro další služby třetích stran. Chcete-li nakonfigurovat stejné odesílání upozornění na Telegram, který se v Trello změnil, některé karty se změnily nebo byly přidány nové, je možné dvěma kliknutími.

Vydání Integramu nezůstalo bez povšimnutí vývojáři Telegramu. Náhoda, ale ve stejný den společnost předložila aktualizaci beta verze svého klienta pro OS X, která vyřešila problém s pozváním kontaktů do chatu u svého uživatele. Pokud jste však tuto aktualizaci ještě neobdrželi, nebo pokud tato funkce nefunguje ve vašem messenger klientovi, pak chcete přidat @integram, musíte nejprve vytvořit soukromé dialogové okno a napsat tam nějakou zprávu. V odezvě obdržíte kontaktní údaje služby, kterou potřebujete převést do seznamu kontaktů.

Vezmeme-li v úvahu pravidelné vylepšení a inovace, jednoduchost, pohodlí, funkci cloud storage, možnosti skupinového chatu a mnoho dalších výhod, Telegram ve spojení s Integramem je nižší než Slack především díky počtu podporovaných služeb třetích stran. Společnost Integram již oznámila otevřenost svého API, což znamená, že jejich seznam bude brzy doplněn novými názvy.

Telegram Web