Jak vytvořit živý obraz pomocí služby Gifs

Hlavním účelem služby Gifs je vytvářet obrázky ve formátu GIF z libovolného videa ze služby YouTube. Právě zde jste vyzváni, abyste hledali sekvenci videa, která je nejvhodnější pro ilustraci vašeho textu. S ohledem na obrovské množství materiálu uloženého na YouTube to uděláte snadno. Například jsme si vybrali zábavný klip skupiny L’Impératrice.

https://gifs.com/

Nejprve musíte zadat do speciálního pole adresu stránky YouTube obsahující video, které se vám líbí. Bezprostředně poté se otevře jednoduchý editor, kde stačí zadat počáteční bod animace a její konec na časové ose. Veškeré změny se zobrazují v okně náhledu, takže můžete snadno vyhodnotit budoucí pohled na animaci.

Poté klikněte na tlačítko Vytvořit GIF a služba nám vytvoří animovaný obrázek. Je zajímavé, že se nám dále nabízí, že k tomuto obrázku připojíte své údaje ve formě adresy webu nebo účtu v jedné ze sociálních sítí. Tyto informace se zobrazují, když umístíte kurzor nad obrázek, když se přehraje v přehrávači poskytovaném službou. To vám pomůže upevnit vaše autorství a přilákat další návštěvníky, pokud se obraz stane populární a “jdou ruku v ruce”.

Připravené animace mohou být sdíleny v sociálních sítích nebo umístěny na vašem webu pomocí navrhovaného kódu. Je zde také možnost uložit soubor do formátu GIF do počítače, ale v takovém případě získáte jednoduchou hyfu bez dalších funkcí poskytovaných stránkou Gify.

Loading...