My.asics.co.uk – jednoduchá služba pro tvorbu plánu pro běžecký výcvik

Nyní na internetu mnoho služeb, které pomáhají vytvořit plán školení. Mezi nimi jsou ti, kteří vytvářejí plány automaticky a ty, ve kterých vám profesionální trenéři pomáhají; existují webové aplikace a aplikace pro smartphony; tam jsou asistenti, uvězněni pro jeden sport, a tam jsou více univerzální. Dnes chci mluvit o jednoduchém, ale funkčním plánovacím kurzu běžeckého výcviku od známého výrobce tenisky ASICS.

Příprava tréninku začíná cílem. Služba nabízí poměrně flexibilní možnosti konfigurace – můžete si vybrat různé vzdálenosti – od pěti kilometrů do maratonu, do data soutěže (nebo naznačit “jednoho dne”) a požadovaného výsledku (také nemůžete specifikovat). Služba se také zeptá na vaše aktuální schopnosti (jakou vzdálenost nebo čas můžete spustit), pohlaví a věk – není to spousta osobních údajů, ale jednoduše nestačí vyděsit začátečníka. To je to, co mým cílem je na 10 kilometrovou vzdálenost v Charkovském maratonu.

Moje ASICS 2013-06-15 17-52-19

Dalším krokem je malé nastavení pro plán pouze dvou možností – kolikrát týdně jste připraveni trénovat (2, 3 nebo 4) a jak pečlivě (dost neurčitě mírný, průměrný a tvrdý). V závislosti na tom, bude služba pokusí předvídat výsledky.

Moje ASICS 2013-06-15 17-53-54

To je všechno, je to konec plánu. Všechny plánované závody budou umístěny na kalendářové mřížce s poznámkami o délce a požadované rychlosti. Pro každé koučování je označení jako Jog, Pohodlná nebo Race Pace a kliknutím na buňku kalendáře se objeví okno s vysvětlením.

Moje ASICS 2013-06-15 17-58-17

Celý plán je rozdělen do pěti etap:

  • Předběžná kondicionace – lehká a snadná jízda s minimální rychlostí a na krátké vzdálenosti.
  • Chystá se dále – hlavní část s postupným budováním a rychlostí a závody na dálku.
  • Simulace závodů – nejvyšší rychlost a vzdálenost, srovnatelná s cílovou rasou
  • Příprava závodů – týden před závodem, jednoduché a krátké cvičení
  • Obnova – obnova po soutěžích, různé vzdálenosti s malou rychlostí

Plán kalendáře lze importovat do Kalendáře Google nebo do libovolného jiného, ​​který podporuje formát ics.

Po běhání můžete informace o něm udělat pomocí speciálního rozhraní, které usnadňuje sledování vašeho pokroku.

Samozřejmě, tato služba je nepravděpodobné, že by vyhovovala těm, kteří jsou velmi obeznámeni s jejich výcvikem – není tam ani slovo o intervalu, ani o PFD. Zdá se mi však, že pro začátečníky jako já, kteří se připravují na své první soutěže, bude to velmi užitečné a pohodlné.

Moje Asics