6 způsobů, jak vytvořit obraz ve Windows 10

1. Klávesy Windows + PrtSc

Začněme nejjednodušší. Chcete-li okamžitě zachytit celou obrazovku, stiskněte klávesu Windows (s příznakem) a PrtSc. Systém pořídí snímek obrazovky a okamžitě jej uloží na pevný disk ve formátu PNG. Dokončený soubor naleznete na adrese: “Tento počítač” → “Obrázky” → “Obrázky”.

2. Klávesy Windows + H

Pokud potřebujete uložit snímek obrazovky v oblaku nebo jej odeslat jiné osobě, použijte klávesy Windows + H. Systém provede snímku obrazovky a zobrazí speciální panel se seznamem aplikací. S ním můžete poslat obrázek e-mailem nebo exportovat do OneNote, Dropbox a dalších online služeb.

Jak vytvořit snímek obrazovky v systému Windows 10

3. PrtSc + barva

Tato metoda vám umožní pořídit snímek obrazovky a v případě potřeby jej okamžitě upravit.

  1. Stiskněte klávesu PrtSc. Systém Windows vytvoří snímek obrazovky, ale neukládá jej na pevný disk, ale pouze jej zkopíruje do schránky.
  2. Spusťte malování. Vložte obrázek do editoru pomocí kláves Ctrl + V a v případě potřeby upravte soubor.
  3. Klikněte na “Soubor” → “Uložit jako” a uložte snímek obrazovky v požadovaném formátu. Obraz se objeví ve složce, kterou jste zadali.

Namísto aplikace Paint můžete použít jiný editor obrázků.

4. “Nůžky”

V systému Windows je k dispozici vestavěný manažer screenshotů – Nástroj pro škrábání nebo “Nůžky”. Umožňuje fotografovat celou obrazovku, jednotlivé fragmenty a vybraná okna. “Nůžky” lze nalézt jménem prostřednictvím vyhledávání systému.

Kliknutím na tlačítko “Nové” v nabídce aplikací spustíte standardní režim vytváření obrazovky. V něm můžete kurzorem zvýraznit libovolnou oblast obrazovky, kterou chcete vidět na obrázku. Chcete-li provést snímek obrazovky celé obrazovky nebo aktivního okna, klepněte na šipku a vyberte příslušný režim.

Jak vytvořit screenshot na Windows:

Když je obrázek připraven, program jej otevře v novém okně. Zde na obrázku můžete doručit poznámky a odeslat je e-mailem, nebo je jednoduše uložit na pevný disk.

5. Microsoft Snip

Microsoft Snip

Microsoft má dalšího manažera obrazovky Snip. S ním můžete také pořídit snímky celé obrazovky, jednotlivých fragmentů a oken. Kromě toho funkce Snip umožňuje zaznamenávat proces označování videa. Program také zaznamenává zvuk a do videí přidává hlasové poznámky.

Takže nemůžete stahovat pouze statický snímek, ale přeměnit ho na dynamickou multimediální prezentaci. Snip je k dispozici zdarma na oficiálních stránkách programu.

6. Gyazo

Pokud nejste spokojeni s aplikacemi společnosti Microsoft, zkuste programy třetích stran. Například screenshoty manažera cloudů Gyazo. Fotografuje vybrané oblasti obrazovky a ukládá je na server. Proto je můžete kdykoli k nim přistupovat z libovolného zařízení nebo rychle sdílet odkaz na požadovaný snímek. Stačí vytvořit osobní účet a stahovat zdarma zákazníka na webových stránkách Gyazo.

Po instalaci klienta se na hlavním panelu objeví zástupce správce. Chcete-li vytvořit snímek obrazovky, musíte kliknout na zástupce levým tlačítkem myši a zvýraznit požadovaný fragment obrazovky pomocí kurzoru.

Gyazo

Poté program spustí prohlížeč a otevře stránku se snímaným obrázkem v osobní galerii online. Zde můžete tento odkaz zkopírovat nebo smazat soubor ze serveru.

Jak udělat screenshot

Záložky uložené v Gyazu jsou k dispozici v cloudu po dobu čtyř týdnů. Ale za 4,99 dolarů měsíčně nabízí služba neomezený přístup a několik dalších funkcí. Mezi ně – schopnost kopírovat text přímo z obrázků, nástroje pro kreslení poznámek, šipky a jiné tvary, ochrana heslem a nedostatek reklamy.