EyeLeo: stará se o zdraví očí

Mini

Je-li vaše každodenní práce spojena s počítačem, určitě jste se naučili co nejlépe využít svého pracovního nástroje pro nahrávání nápadů, provádění každodenních úkolů a uchovávání přesných dokumentů. Ale nezapomínejte se starat o zdraví vašich očí mezi všemi těmito obchodními vířeními? Nechte vykonanou práci vyžadovat vysoký stupeň koncentrace nebo extrémně vzrušující – v každém případě to neznamená, že vaše oči nejsou unavené a nepotřebují přestávky. Časem, abyste si připomněli nutnou přestávku a postarali se o zrak, pomůže EyeLeo.

Nastavení

Po stažení a instalaci ruské verze programu se podívejte do nabídky nastavení, kde můžete nastavit intervaly práce a přestávky (definované jako velké a krátké). Ve výchozím nastavení je velká přestávka definována za 5 minut každých 50 minut a krátké přestávky EyeLeo naznačují, že každých 10 minut na několik vteřin. Chcete-li zkontrolovat, použijte tlačítka “Vyzkoušejte krátkou přestávku” a “Zkuste velkou přestávku”.

Aktivování režimu “krátkého přestávky” je doprovázeno zobrazením zprávy na obrazovce o nutnosti provést s očima jedno z několika tréninkových cvičení. Proveďte například pohyby očí vlevo a vpravo, ve směru hodinových ručiček, na chvíli přitiskněte oči nebo se dívejte z okna. V každém případě EyeLeo nezůstávají lhostejní k jeho doporučení pro uživatele – kromě pokyny se objeví na obrazovce (nebo přátelským domácím poli leopardenok) jako textu, ukazuje jeden z teplé-up cvičení pro oči, které musíme provést další deset sekund.

Velký

“Velký zlom” znamená nepřítomnost uživatele na monitoru počítače během daného časového limitu. Takže po 50 minutách EyeLeo 30 sekund před přestávkou hlásí příští dokončení padesátiminutového pracovního intervalu a nabídne strávit pár minut odpočíváním od počítače. V normálním režimu program nabízí odpočinek nebo práci po dobu jedné minuty a během pěti minut na obrazovce je tlačítko “Přeskočit přestávku”. Pokud si nechcete pokoušet sami regály pauzu a vaše práce může dovolit jasné instrukce podrobení EyeLeo, nezapomeňte zahrnout do tinktur „Strict Mode“ – ignoruje již vypukne.

Z nevýhod stojí za zmínku některá “cizí” tlačítko “Přeskočit” – modré okraje kolem bílé písmo a to vše na černém pozadí. Zbytek EyeLeo udržována na slušné úrovni – program bere v úvahu vaši nepřítomnost nebo přítomnost počítače, obsahuje časovač, ukazuje pěkné průsvitné zprávy potřebné odpočinku, spotřebuje 5 MB paměti RAM, a nebude žádat o peníze pro jeho práci.

Abyste se o své oči postarali, doporučujeme zkusit i Workrave, F.lux, TakeABreak a Minutes.

Stáhnout EyeLeo