Proč nelze provést čistou instalaci systému Windows 10 pro systémy Windows 7 a 8

Čistou instalaci Windows na předem naformátovaný disk je již dlouho považována za účinný způsob, jak radikálně vyřešit všechny problémy, které se nahromadily v procesu pomocí předchozí verze operačního systému. Uděláte záložní kopie všech důležitých dat, aby se seznam nainstalovaných programů, zcela čistý pevný disk a přeinstalovat Windows a začít svůj výpočetní život s čistým štítem. Co by mohlo být snadnější?

Nicméně majitelé licencované verze systému Windows 7 a 8, které se rozhodnou provést podobný postup pro upgrade na systém Windows 10, bude mít před sebou obtížnou problém. Instalovaný takto nainstalovaný operační systém ztratí aktivaci a stává se licencí bez licence. Mimochodem, zjistit aktuální stav aktivace v systémovém nastavení v „Nastavení» → «aktualizace a bezpečnostní» → «Aktivovat».

Aktualizace a aktivace systému Windows 10

Faktem je, že během upgradu přes stávající instalačního systému se objeví na aktivaci a přenáší jej do Windows 10. Nicméně, pokud se pokusíte provést čistou instalaci systému Windows 10, setkání s tím, že vaše stávající klíče (zcela oprávněně) z předchozí verze systému na nová verze již není vhodná. Společnost Microsoft uznala tento problém na jednom ze svých blogů. Je divné, že to bylo provedeno teprve teď a ne dlouho před vydáním Windows 10.

Takže pokud je vše jasné s otázkou “Kdo je na vině?” Zůstává odpovědět na otázku “Co mám dělat teď?”. A to je to, co vám můžeme poradit.

  • Pokud používáte systém Windows 7, 8 nebo 8.1, nepokoušejte se provádět čistou instalaci nové verze operačního systému. Počkejte, než systém Windows 10, který jste rezervovali, sídlí prostřednictvím systému aktualizace. V extrémních případech můžete vyřadit ze fronty pomocí metody popsané v tomto článku.
  • Pokud jste již nainstalovali systém Windows 10 od začátku a ztracenou aktivaci, musíte začít znovu znovu. To znamená, že stáhněte a nainstalujte předchozí verzi operačního systému, aktivujte jej pomocí licenčního klíče a počkejte, než Windows 10 přijde obvyklým způsobem.
  • Pokud získáte systém Windows 10 správnou cestou, aktivuje se automaticky a váš starý produktový klíč je vázán na novou verzi systému Windows. Poté budete moci jej znovu nainstalovat jakýmkoli způsobem, včetně zcela znovu – aktivace se nezmizí.

Jsem si jist, že po přečtení těchto informací o složitosti instalace systému Windows 10 budete mít chuť říct společnosti Microsoft několik laskavých slov. Můžete to udělat v komentářích. Doufáme, že číst.

Loading...