כיצד למנוע התקנה של תוכניות לא רצויות ב – Windows

עבור רוב המשתמשים, מגוון רחב של שליחים נוספים, סרגלי כלים, מנהלי יישומים מ Mail.ru, “Yandex”, “אמיגו” הם חסרי תועלת ואפילו תוכנות לא רצויות. ובכן, מי מרוצה כאשר החיפוש של Google מוחלף פתאום על ידי כתובת אחרת, ממולא בפרסום? למרבה הצער, את ההתקנה של יצירות כאלה לא תמיד ניתן לעקוב. אבל ניתן למנוע זאת. הבה נבחן את הדרכים הבסיסיות.

מנע התקנה של תוכנה מוסתרת

לא מסומן

אחת השיטות להילחם ההתקנה הנסתרת של תוכניות (לדוגמה, כאשר הדפדפן מותקן יחד עם המשחק) הוא Unchecky. תוכנית זו מסירה את כל תוספת, לעתים קרובות unnoticeable עבור המשתמש, מתקתק עם הצעות לא רצויות במהלך ההתקנה של התוכנית. השירות הוא גם מסוגל למצוא את הקובץ פועל צד שלישי תוכניות מוסתרים להודיע ​​למשתמש על זה.

Unchecky אינו מחייב שימוש ותצורה של ידע ספציפי. המשתמש יכול להתאים אישית את סמל התוכנית במגש. כמעט מושלם, אבל לפעמים Unchecky עדיין מדלג על עכברים טריים על הכונן הקשיח.

AppLocker

אתה לא יכול להתקין שום דבר מיותר ולעשות עם האמצעים המובנים בתוך מערכת ההפעלה. אז, ב- Windows 7 Ultimate ו Professional ו- Windows 8 ו 8.1 יש כלי AppLocker. זה מאפשר לך לקמפל רשימה של יישומים אסורים להתקנה.

AppLocker לחסום תוכניות לא רצויות
oszone.net

במקום מניפולציות ארוכות כדי לקמפל רשימה משלך, אתה יכול גם להוריד את קובץ ההגדרות של לוקר מוכן ולהתקין אותו, שעבורו אתה צריך לעשות את הפעולות הבאות:

  • עבור אל “לוח הבקרה” תפריט → “ניהול” → “שירותים”;
  • לתרגם שירות “זהות יישום” למצב autorun ולחץ על “התחל”;
  • עבור אל “לוח הבקרה” תפריט → “ניהול” → “מדיניות אבטחה מקומית” → “מדיניות ניהול יישומים”;
  • בחר את האפשרות AppLocker, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התפריט, בחר את הפריט ייבוא ​​מדיניות, פתח את הקובץ Locker.xml מהארכיון.

הגבלת הגישה לחשבון

הגבלת הגישה לחשבון

יש גם שיטה קצת יותר פשוטה (עבור גירסאות שהוזכרו לעיל של Windows גם עובד):

  • עבור אל “לוח הבקרה” תפריט → “חשבונות משתמשים” → “ניהול חשבון אחר” → “צור (חדש) חשבון”;
  • בחר את שם החשבון (לדוגמה, משתמש), סמן את התיבה שליד “גישה רגילה (משתמשים)” ולחץ על הלחצן “צור חשבון”;
  • הפעל מחדש את המחשב.

עם עבודה נוספת, אתה יכול להשתמש בבטחה בחשבון החדש – לא ניתן להתקין תוכנית זדונית. נכון, החשבון יצטרך להיות מוגדר מההתחלה ולעתים קרובות יהיה חלון עם בקשה להתחיל עם זכויות מנהל.

“ארגז חול”

“ארגז החול” בהקשר זה הוא אזור ייעודי נפרד במערכת, גרסה של המכונה הווירטואלית. תהליכים הפועלים שם יכולים להשפיע רק על הסביבה שלהם, מוגבלת על ידי זכויות גישה. עם זאת, מערכת ההפעלה עצמה אינה מושפעת מכל השפעה. לכן, אתה יכול לעבוד עם כל הקבצים. אם היישום בטוח, ניתן להתקין אותו. אם קובץ הפעלה כלשהו מושך משהו לא רצוי מאחורי זה – פשוט לחזור ולא להתקין אותו במערכת ההפעלה.

הדרך הפשוטה ביותר לארגן שטח כזה היא Sandboxie. תוכנית זו מאפשרת לך להפעיל את הדפדפן במצב ארגז חול, קבצים שהורדו, וגם עובד עם קישורים, כך ששום דבר לא עובר. אם משהו לא רצוי וחודר, אתה יכול לעשות את הניקוי ולהשתמש במחשב כאילו כלום לא קרה. יש משהו דומה בכמה תוכניות אנטי וירוס, למשל, ב avast! אנטי וירוס או קספרסקי.

מה לעשות אם התקנת תוכנה לא רצויה התרחשה

במקרה של תוכנית לא רצויה (לא וירוס) מותקן במחשב שלך, אתה צריך להשתמש בכלי השירות פשוט AdwCleaner.

  1. התקן והפעל את התוכנית.
  2. לחץ על הלחצן סריקה.
  3. לחץ על נקה כאשר הבדיקה הושלמה על המסך עם הדוח הסופי.

כמובן, יש דרכים אחרות פשוטות ונוחות באותה מידה כדי למנוע התקנת תוכניות לא רצויות וזדוניות ב- Windows. אבל לא לשכוח את הטוב ביותר של כל – זהירות וידיים ישירות.