8 faktů, které potřebujete vědět o novém telefonu Nokia 3310

1. Vaše SIM karta nebude fungovat

Sloty moderních smartphonů zpravidla podporují nano-SIM. Slot Nokia 3310 je určen pro karty micro-SIM, takže mohou být potíže. V poslední době operátoři nabízejí multiformátové karty v mini-SIM shellu, ze kterých můžete vytlačit mapu správné velikosti. Pokud je shell zachován, můžete do něj vložit nano-SIM kartu. Pokud tomu tak není, budete si muset zakoupit adaptér nebo změnit SIM kartu u operátora.

2. Otevřením víka na zadním panelu můžete zlomit nehty

Chcete-li začít používat zařízení Nokia 3310, budete potřebovat, stejně jako v dobrých starých dnech, nainstalovat do přístroje baterii a kartu SIM. Chcete-li to provést, musíte otevřít kryt na zadním panelu. Aby to bylo, jak se ukázalo, není to snadné. Deska je natlačena tak pevně, že někteří pozorovatelé dokonce zlomili hřebík a oddělili jej. Buďte opatrní.

3. Nokia 3310 nemá aplikace WhatsApp a Viber

Zařízení pracuje na operačním systému S30 +, který nepodporuje služby instant messenger, přestože umožňuje připojení k Internetu. Zvyk chatovat v chatu proto bude muset být opuštěn ve prospěch SMS. Pokud už máte chuť, ale nemůžete se s nimi rozloučit, pak vám Nokia 3310 pomůže vypořádat se se závislostí.

4. Můžete stále jít na Facebook

Pomocí prohlížeče Opera předinstalovaného v zařízení můžete získat přístup k mobilním verzím stránek. Může to být Facebook, “VKontakte” nebo jiné stránky, které mají upravenou verzi. Pravda, je nepravděpodobné, že budete s nimi pracovat na malém plátně a přes agilně pomalý internet 2G.

5. Použití tlačítek je nepohodlné

Pokud máte několik let v telefonu smartphone s dotykovým displejem, bude obtížné komunikovat s novým přístrojem Nokia 3310 poprvé. Určitě se často dostanete klepnutím na prst na obrazovce při pokusu o otevření požadovaného programu nebo kliknutí na odkaz. Za pár dní se dostanete pohodlně a problém se dostaví k ničemu.

6. “Had” se změnil

Pokud chcete zakoupit Nokia 3310 v naději, že budete hrát ve stejném “Snake”, pak budete zklamáni: “Snake” není stejný. Slavná hra byla přepracována: změnila design, přidala bonusy, punčochy a čestné rady. Nicméně se to nestalo horším.

7. Nokia 3310 pracuje dlouho bez nabíjení

4G, Wi-Fi, dotyková obrazovka – to vše energie polykáním zavazadla Nokia 3310 není, takže baterie 1200 mAh stačí asi týden běžného používání. Oficiální údaje: 607 hodin v pohotovostním režimu, 22 hodin s aktivním použitím.

8. Potřebujete paměťovou kartu

Nokia 3310 může na rozdíl od svého předchůdce přehrávat hudbu z úložiště a fotografovat s fotoaparátem s rozlišením 2 megapixely. Ovšem 16 MB vnitřní paměti telefonu stačí na maximálně 12 snímků (bez hudby). Pokud tedy chcete zařízení používat jako přehrávač, musíte si zakoupit kartu microSD.