Jednoduchý způsob, jak urychlit mobilní internet 3G a 4G

Není vždy možné používat kabelový internet, například ve venkovském domku, ve venkovském domě, v nové kanceláři a mobilní internet funguje špatně nebo dokonce zmizí. Aby nedošlo k popálení nervových buněk, po dobu 10 minut se pokusíte načíst video nebo těžkou stránku, můžete si zakoupit anténní zesilovač. Tento článek se zaměřuje na jeden z aktuálních modelů – HITE hybrid, který pomáhá ke zvýšení rychlosti jako 3G internetu a 4G (LTE), nevyžaduje dlouhé nastavení (mám připojit trvalo více než pět minut) a je spojena pomocí jediného kabelu, v němž Existuje jak přenos energie, tak přenos dat.

Anténa HiTE HYBRID zesiluje signál pomocí technologie MIMO, což výrazně zvyšuje kvalitu a stabilitu připojení k internetu. Požadovaný zisk antény pro 4G je 2 × 16 dBi, pro 3G je 2 × 13 dBi.

Kromě toho lze internet distribuovat prostřednictvím routeru: HiTE HYBRID je kompatibilní se všemi směrovači a můžete jej připojit jak k počítači, tak ke směrovači.

Testovali jsme anténu HiTE HYBRID pro zesílení signálu 4G a získaly dobré výsledky nejen v rychlosti internetu, ale také v pohodlí při instalaci a úpravě antény.

Mimochodem, protože internet 4G není zdaleka univerzální, v případě jeho nepřítomnosti anténa zesiluje signál 3G a zaslouží si to zvlášť.

Již teď a s perspektivou budoucnosti

Nyní se všichni mobilní operátoři pohybují z 3G na internet čtvrté generace, ale oblast pokrytí 4G stále není všude.

Takže, pokud jste se rozhodli posílit 3G signál, je nutné dokoupit anténu pro příjem frekvence, a za rok nebo dva, když 4G pokrytí dostane na své místo, bude muset koupit novou.

S HiTE HYBRIDem jsou takové problémy vyloučeny. Zesiluje signály 3G a 4G a vybírá to nejlepší, takže se nemusíte obávat frekvencí a nákupu nového hardwaru.

Konfigurace a konfigurace

V balení najdete samotnou anténu a elegantně složený PoE adaptér, ethernetový kabel pro připojení, napájecí adaptér a držák.

Anténa HiTE HYBRID
Anténa a příslušenství v krabici

Anténa HiTE HYBRID má robustní a plně utěsněné pouzdro z kovu a plastu o rozměrech 250 × 250 × 75 mm a o hmotnosti 2 kg.

Kryt antény
Kryt antény s vodotěsnými konektory

Samozřejmě je nejlepší, když je anténa instalována na ulici, na střeše budovy nebo na držáku mimo okno. V tomto případě můžete dosáhnout maximálního zisku.

Rozsah provozních teplot od -30 do +50 ° C. Výrobce slibuje, že je možné pracovat při nižších teplotách, pokud zimní vypnutí nepřipojí. Souprava obsahuje držák stožáru (nebo konzolu).

Kabel je k anténě dlouhý 30 m. To stačí k rozšíření z domu na střechu, ale pokud potřebujete více, můžete jej prodloužit na 100 m.

Anténa s příslušenstvím
Anténa s příslušenstvím

Jak již bylo uvedeno výše, tento kabel slouží jak pro napájení, tak i pro přenos dat, což zjednodušuje instalaci ještě více – nejsou potřeba žádné adaptéry a prodlužovací kabely. V úplné sadě již je vše, co je nezbytné pro práci antény.

Výběr SIM karty

Anténa vyžaduje SIM kartu. Pokud vaše Simka nepodporuje síť 4G s frekvencí 2500-2700, bude anténa pracovat s 3G sítí na frekvenci 1900-2200.

Obecně platí, že anténa bude pracovat s jakýmkoli ruským operátorem, který poskytuje mobilní internet na technologii 3G nebo 4G. Testoval jsem anténu se SIM kartou “Megafon” s internetovým 4G.

SIM karta Megaphone 4G
SIM karta “Megaphone” 4G

Vložili jsme Simku do zvláštního slotu a utáhněte vodotěsný kryt. Hermeticky, takže se nemusíte starat o bezpečnost vašich Simů.

Vložte kartu SIM
Vložte kartu SIM

Otevřeme adresu zadanou v instrukci na počítači a zobrazíme rozhraní pro správu připojení.

Informace o síti
Rozhraní pro správu připojení

Před stavem připojení a statistikami.

Diagnostika připojení
Statistiky

Testování antény v poli

Pro testování rychlosti antény jsem použil službu Speedtest.net. Pro srovnání rychlost převzala modem od Megafonu a testovala se stejnou SIM kartou 4G.

Rozhodli jsme se otestovat anténu na poli, pro kterou je ve skutečnosti určena. Vzhledem k tomu, že nemám dacha ani venkovský dům, odjeli jsme pro přírodu – v lese nedaleko města (asi 12 km).

Poloha 1. Glade v lese, 12 km od města

Anténa HiTE HyBRID: 6,21 Mb / s – příchozí rychlost, 1,21 Mb / s – výstupní rychlost.

Modem: není připojen.

V lese
V zúčtování

Sestavená podle pokynů obsažených v sadě: připojila anténu k POE adaptéru, adaptéru – k notebooku a zapojila do sítě automobilu převodníkem.

Proces připojení
Připojení antény
Anténa je připravena k provozu
Připojeno a připraveno jít

Stačí říct, že jsme netestovali na jednom místě – někde anténa fungovala lépe, někde horší. V původním umístění, kde modem zcela odmítl zachytit signál 4G, anténa poskytla vstupní rychlost 6,21 Mb / s.

Hledáte signál
Hledáte signál
Nejrychlejší výsledky
Nejrychlejší výsledky

Poloha 2. Na kopci, 12 km od města

Anténa HiTE HyBRID: 8,62 Mbps – příchozí rychlost, 1,05 Mbps – rychlost odesílání.

Modem: není připojen.

Kousek od auta jsem udělal to nejlepší, i když na úkor dlouhého kabelu jsme se přesunuli po hladce a snažili jsme se zachytit nejlepší signál. Nejúspěšnějším ukazatelem v této oblasti je 8,62 Mbit / s (zastaveno v nadmořské výšce).

Nejrychlejší výsledky
Výsledky Nejrychlejší ve druhém místě

Další místo bylo blíž k městu, někde na 5 km, na poli.

Poloha 3. Pole, 5 km od města

Anténa HiTE HyBRID: 11,95 Mbps – vstupní rychlost, 0,44 Mbps – rychlost odesílání.

Modem: 0,05 Mbps – příchozí rychlost, 0,05 Mbps – výstupní rychlost.

V poli
Chytíme signál v poli

Zde modem z “megafonu” začal pracovat. Udělal skóre 0,05 Mbit / s (nemluvě o tom, že jsme sotva čekali, až ho vůbec otevře test rychlosti).

Test rychlosti s modemem
Test rychlosti s modemem

S anténou mobilní internet z Megafonu vzrostl na 11,95 Mbit / s. V zásadě byly to nejlepší ukazatele, které byly dosaženy.

jak urychlit mobilní internet

Celkový dojem

Používáte-li anténu 3G / 4G mimo město, kde internet často úplně zmizí, jsou ceny velmi odlišné od stejného modemu (který lze vidět na obrázcích nahoře).

V lesní glade 12 km od města jsme dostali rychlost, s níž můžete používat internet bez rizika, že počítač porušíte před vzteklinou.

V zásadě platí, jestliže se místo člověka, který putuje polních a lesních mýtinách, Zvedněte anténu na hlavu, byl čaroděj, který bude instalovat anténu na střešní zahradě, míra by byla veselá.

Ale jak jsem řekl výše, připojit anténu a získat vaše legální 5-10 Mbps i na 3G, nepotřebujete žádné znalosti a dovednosti.

Takže pokud jste dlouho trpěli pomalým mobilním internetem (nebo jeho nedostatkem), můžete si přečíst podrobné specifikace a objednat anténu zde ↓

3G / 4G anténa Hite Hybrid

P. S. HiTE produkuje výkonnější 4G LTE antény, ale vybrali jsme si model HYBRID pro jeho všestrannost a snadnou konfiguraci.