LeEco – nová řada smartphonů z Číny s nečekanými řešeními

Za prvé, řekněme, že společnost LeEco je známou značkou v Číně. Dříve byla společnost nazývána LeTV, ale jelikož její zájmy šly daleko za hranice televize, název se změnil.

Na nedávné prezentaci společnost LeEco prokázala koncepty a novinky, o kterých nelze diskutovat. Začněme tím, co je důležité pro téměř všechny, to znamená nové smartphony.

Smartphones Le – další důvod, proč milovat čínskou elektroniku

Podle dobré čínské tradice společnost LeEco představila řadu smartphonů, které jsou připraveny soutěžit s jakoukoli značkou, pokud jde o kvalitu výkonu a plnění v nich, ale hlavním argumentem ve sporu je, kdo je lepší, cena bude.

Existují tedy tři modely: Le 2, Le 2 Pro, Le Max 2. Modely zvenčí jsou různé … ale nic se neliší. Jedná se ve skutečnosti o jeden smartphone, jen v různých modifikacích, aby si každý mohl pohodlně vybrat podle svých potřeb a peněženky. Pouze vlajková loď, to je Le Max 2, o něco větší: 5,7 palce proti 5,5 palce pro menší smartphony.

Smartphone LeEco
Le 2 a Le 2 Pro vypadají stejně

Všechny modely mají tenké kovové pouzdro, přední panel je zcela zakrytý sklem, minimální detaily. Návrh je klasický, bez explicitních experimentů a proto univerzální.

Le 2 a Le 2 Pro jsou externě dvojčata, uvnitř se neliší. Rozdíl je znatelný pouze ve třech parametrech: Pro verze má více RAM (4 GB vs. 3 GB), procesor je o něco silnější, hlavní fotoaparát je 21 megapixelů, ne 16 megapixelů.

Smartphone Le 2 a Le 2 Pro

Všechny ostatní jsou totožné. Displej – 1 920 × 1 080 bodů, IPS-matice. Vnitřní paměť je 32 GB (nelze jej rozšířit díky paměťové kartě), kapacita baterie 3 000 mAh, slot pro dvě nano-SIM karty.

Systém rozpoznávání otisků prstů je rovněž přítomen ve všech variantách. Vlajková loď vyniká, protože snímač otisků prstů je zde instalován ultrazvukem. To pomáhá, když jsou ruce špinavé, mokré, mastné a podobně – obecně, pokud je třeba po mytí rukou mydlem použít běžný skener, pak to udělá ultrazvuk.

Trochu více informací o vlajkové lodi, tedy o Le Max 2. Je vybaveno více než dobrým: zde a procesorem Snapdragon 820 a dostatečnou pamětí a fotoaparátem s optickou stabilizací. Získal bezesporu vůdce linky, která může konkurovat nejen čínským výrobcům.

Le Max 2

A teď se pusťme do opravdu nečekaných rozhodnutí. Všechny předvedené modely nemají 3,5mm audio jack pro sluchátka, jak jsme je viděli. Namísto toho výrobce navrhuje použití USB Type-C spolu s značkovými sluchátky. Kdo není připraven rozdělit se se sluchátky, může použít adaptér.

Konektor

Účinnost takového řešení způsobuje mnoho otázek, ale společnost LeEco se rozhodla opustit starý formát. To přinejmenším vytváří dobré místo pro diskusi a střet názorů: potřebujete jack 3,5 mm nebo je čas odpočinout.

Pokud někdo pochybuje, že LeEco smartphony jsou hodni pozornosti a detailního testování, ať se podíváme na cenu. V době psaní Le 2 a Le 2 Pro stojí přibližně 16 500 a 19 500 rublů. Le Max 2 náklady, pokud jde o rublů v základním provedení o něco více než 27 000. Tam je ještě horní konec verze, která obsahuje 6 GB paměti RAM a 64 GB interní. Tato čísla jsou velmi vlajkovou lodí, a dokonce i to, co cena, kterou poskytují pouze přibližné (protože to je nemožné přesně určit, kolik to stálo smartphony v Rusku, kdy a v případě, že pokles v našich prodejnách) by neměla výrazně ovlivnit zjevné výhody nákupu.

Stručná tabulka vlastností

Le 2 Le 2 Pro Le Max 2
Rozměry 151,1 × 74,2 × 7,5 mm 151,1 × 74,2 × 7,5 mm 156,8 × 77,6 × 7,99 mm
Obrazovka 5,5 palců, 1 920 × 1 080 5,5 palců, 1 920 × 1 080 5,7 palce, 2 560 × 1 440
Procesor MTK Helio X20 MTK Helio X25 Snapdragon 820
Vnitřní paměť 32 GB 32 GB 32 GB (v horní verzi 64 GB)
Operační paměť 3 GB 4 GB 4 GB (v horní verzi 6 GB)
Hlavní fotoaparát 16 Mp 21 Mp 21 MP, stabilizace
Přední kamera 8 Mp 8 Mp 8 Mp
Baterie 3 000 mAh 3 000 mAh, rychlé nabíjení 3 100 mAh, rychlé nabíjení
Sítě GSM, WCDMA, LTE, Bluetooth GSM, WCDMA, LTE, Bluetooth GSM, WCDMA, LTE, Bluetooth
Systému Android 6.0 Android 6.0 Android 6.0

Nejen smartphony

Prezentace překvapuje nejen smartphony. Stojí za zmínku televizor, který běží na Snapdragon 810, který připomíná, kde společnost začala.

Ale to, co se chystá, je výroba elektrických automobilů. Ano, je to vážná aplikace. Prezentovaný model automobilu LeSEE vypadá v kině o vzdálené budoucnosti, ale již jezdí, je kontrolován a ukazuje výsledky.

Auto LeSEE
technobuffalo.com

To znamená, že lze předpokládat, že tento projekt bude moci přesahovat stěny laboratoří a zkušebních míst, aby mohli soutěžit s Teslou.

Loading...