16 aplikací, které pomáhají starat se o zdraví

Aplikace, které vám připomínají užívání tohoto léku

1. Medisafe

Aplikace pro přizpůsobený plán vám připomene, že je čas vypít pilulku. Chcete-li porozumět, který z nich není nutné, vyberte smartphone: pro každý lék si můžete vybrat vlastní melodii. Služba vám také připomene, že produkt skončil a musíte si koupit nový balíček.

Kromě toho můžete v aplikaci Medisafe zadávat údaje o hmotnosti, krevním tlaku, hladině glukózy v krvi a uchovávat záznamy o užívání léků ve formátu PDF a Excel a posílat je svému lékaři.

2. Připomenutí ohledně užívání léků

V aplikaci můžete nastavit upozornění na potřebu pít lék, udržovat protokol o zmeškaných a potvrzených receptech tablet, sledovat harmonogram změn hmotnosti, tlaku a sdílet zdravotní informace s členy rodiny.

3. My Light Tablets

Ve volné verzi aplikace “Moje pilulky” je k dispozici jeden aktivní kurz. Můžete nastavit libovolný schéma užívání tohoto léku, odložit nebo odložit další tablet, uložit dokončené kurzy v archivu nebo opakovat podle potřeby.

Placená verze s pokročilými funkcemi bude stát 229 rublů pro iOS a 199 rublů pro Android.

Deníky vlastního sledování pro diabetiky

4. DiaMeter: Váš deník s diabetem

Denní aplikace pro diabetiky prvního a druhého typu. Obsahuje sekce pro zaznamenávání informací o hladině cukru, počtu konzumovaných chlebových jednotek, injekcích inzulínu, zdravotních a příznaků.

5. Diabetes MedM

Aplikace vytváří grafy a diagramy na základě zadaných informací a je schopna získat data z populárních modelů glukometrů. Uživatel může také poskytnout přístup k osobním údajům příbuzným nebo lékařům.

Aplikace pro monitorování tlaku

6. Kardio Journal

Deník pro zaznamenávání údajů o krevním tlaku a pulzu vám umožňuje oddělit čtení ranní a večerní a také nastavit připomínky k potřebě měření.

7. Krevní tlak MedM

Služba vám umožňuje rychle zadat data ručně nebo synchronizovat s elektronickými tonometry populárních značek. Statistiky se zobrazují ve formě diagramů nebo grafů trendových trendů podle dne, týdne, měsíce.

Menstruační cyklus software pro sledování

8. WomanLog

Jeden z nejpopulárnějších kalendářů, ve kterém můžete zadávat údaje o menstruaci, hmotnosti, symptomech, náladě, pohlaví a dalších ukazatelích souvisejících s ženským reprodukčním systémem. Aplikace provede prognózu ovulace, připomene vám potřebu vypít antikoncepční pilulku nebo změníte dlouhodobý lék, abyste provedli vlastní vyšetření prsu.

9. Flo

Na základě zadaných údajů aplikace vypočítá, kdy má čekat na PMS a menstruaci, určuje vhodné dny pro koncepci a také pomáhá těhotným ženám sledovat vývoj dítěte.

10. Stopa

Vedle standardních funkcí služba určuje jedinečné vlastnosti cyklu, analyzuje data každého měsíce a vydává průměrné hodnoty. Tvůrci také poznamenávají, že v aplikaci není absolutně žádný růžový a nejsou použity žádné eufemizmy.

Aplikace pro odchodce

11. Nekouřím

Aplikace vám pomůže vypočítat, jak dlouho se nebudete vrátit ke špatnému zvyku, kolik ušetříte peníze a čas a kolik let prodloužili svůj život. Pro další motivaci vám služba ukáže demotivátory a fakta o nebezpečí kouření.

12. Moje poslední cigareta

Tato aplikace je obrovský nápis o nebezpečí kouření, který se přesunul z balíčku cigaret do vašeho smartphonu. Zatracený design, naturalistické obrazy, popisy onemocnění způsobených tímto špatným zvykem pomohou lidem, kteří se dají vnímat, opustit nikotin.

Družstevní průvodce

13. Lékárna 2GIS

Aplikace vám pomůže nalézt nejbližší lékárnu, dozvíte se o způsobu jejího provozu, sestavte trasu na požadované místo a porovnejte ceny léků v různých sítích.

14. Apteki.su

V aplikaci můžete porovnat ceny léků v různých lékárnách a vybrat nejvýhodnější nabídky. Vyhledáváme nejen léčiva, ale i doprovodné zboží: hygienické a kosmetické výrobky, doplňky stravy a zdravotnické prostředky.

Adresáře léčivých přípravků

Tyto aplikace jsou užitečné pro ty, kteří často ztrácejí pokyny z drog a chtějí je mít na jednom místě pro rychlý přístup. Při tom je třeba připomenout, že není nutné předepisovat léky popisem a také jej nahradit “analogovým”, který se nachází na internetu. Samoaktivita v této věci může být život ohrožující.

15. Váš lékárník

Služba vám umožňuje zkontrolovat pomocí čárového kódu, zda je léčivý přípravek padělaný (ačkoli samozřejmě nedává záruku sto procent). Můžete také nalézt a přečíst si pokyny a úplný popis jakékoli drogy, uchovávat záznamy o zbytcích léčiv v domácí kanceláři, s přihlédnutím k datu vypršení platnosti.

16. Lékárník v kapse

Databáze obsahuje informace o více než 20 tisících registrovaných drog v Rusku. Chytré vyhledávání najde správný lék, i když uděláte chybu ve svém názvu. Můžete přidávat drogy do oblíbených položek a upravovat plán příjmů s oznámeními.


Prevence nemoci je snadnější než léčení, takže nezapomeňte na potřebu vyvážené stravy a mírné fyzické námahy. Aplikace, které vám pomohou vést zdravý životní styl, naleznete zde:

Loading...